Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Jakość materiałów i montażu w Giulietcie

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie Jakość materiałów i montażu w Giulietcie

    Jak świeżo upieczeni właściciele Giulietty oceniaja jakość montażu swojej Belli i zastosowane w niej materiały? Ja oglądałem kilka sztuk na salonie i dwie na jeździe próbnej i uważam że montaz jest bardzo dobry.
    Co do jakości materiałów mam dwie uwagi :

    Starano sie dawać dobre i b. dobre matariały tam gdzie często patrzy kierowca. Nie potrzebna oszczędność to tani plastik na tunelu środkówym (za skrzynią biegów, gdzie są uchwyty na napoje). To że wygląda tak sobie w tym miejscu można przeżyć ale jest wrażliwy na porysowanie bo w samochodzie testowym co miał przejechane 6tys. szpeciło go już kilka rysek także trzeba na niego uważać.

    Dzwignia ręcznego nawet w wersji sport nie jest obita skórą i co gorsza jest z plastiku a nie z gumy także nie jest miła w dotyku

    Mieszek przy gałce biegów - zastanawiałem się jak rozwiążą ten temat w Alfie - w Fiacie Bravo jest z materiału skóropodobnego i w miejscach gdzie pracuje i na zgięciach lubi pękać. W Lancii Delcie jest skórzany i problemu nie ma. Niestety wygląda na to że w Alfie też jest jak w Fiacie bo widziałem w testówce co miała przejechane 400 km że w pewnym miejscu mieszek rozciągnął sie i jaśniał także po wenym czasie będzie tam dziura.

    Panel Alumniowy na desce w wersji Sport - coś rewelacyjnego. Wygląda super i robi niesamowity klimat w samochodzie. Nigdzie w kompakcie nie widziałem tyle aluminium użytego do wykończenia wnetrza. Dla przykładu Nowy Passat co właśnie wychodzi też ma pasek przez środek deski tyle że z ....plastiku. A prasa i tak pieje jak wspaniałe ma wykonczenie

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Ja musiałem poprawić montaż pianki wygłuszającej bagażnik. Ktoś śruba nie trafił w wyprofilowany otwór tylko przebił piankę i tak skręcił - nie mogłem składać jednego tylnego siedzenia bo pianka go blokowała. Chropowaty plastik na drzwiach (pasek tuż pod szybą) obtarł mi szwy na kożuszku - mógłby byc trochę bardziej miękki. Reszta jest ok.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jamrozw
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Spider 916
    Postów
    431

    Domyślnie

    cieszcie się że nie widzieliście woich samochód przed taką zwaną " końcówką " u dilera miałem przyjemność oglądania paru julek przed nie będę wymeniać wszystkich niedociągnięć ale najbardziej dobiło mnie spasowanie przednich drzwi a właściwie brak tego spasowania na tyle widoczny że drzwi odstawały od linii nadwozia około 4mm i co robi się w takim przypadku "łamiemy " górną ramę drzwi żeby pasowało.Niestety tak jak włosi robią stylistycznie piękne samochody tak nie potrafią ich składać.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Krakow, Poland
    Auto
    Giulietta 1.4 MA , biały pastel
    Postów
    12

    Domyślnie

    czy ja wiem czy jest tak jak opisujesz . Ja zupelnie przez przypadek widziałem wjazd swojej giulietty na lawecie do salonu ( pojechalem zapytac sie o ubezpieczenie w pakiecie dealerskim ) i ogladalem ja potem, takich ,,niedorobek" nie zauwazylem.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    U mnie na nierównościach trzeszczy podsufitka po stronie pasażera, co do wykończenia tunelu środkowego i uchwytów w drzwiach, zamierzam poddać to hydrografice.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamrozw Zobacz post
    cieszcie się że nie widzieliście woich samochód przed taką zwaną " końcówką " u dilera miałem przyjemność oglądania paru julek przed nie będę wymeniać wszystkich niedociągnięć ale najbardziej dobiło mnie spasowanie przednich drzwi a właściwie brak tego spasowania na tyle widoczny że drzwi odstawały od linii nadwozia około 4mm i co robi się w takim przypadku "łamiemy " górną ramę drzwi żeby pasowało.Niestety tak jak włosi robią stylistycznie piękne samochody tak nie potrafią ich składać.
    no jak patrzę na szpary w przedniej masce, to ręce opadają, w tyskiej fabryce fiata by to nie przeszło

  7. #7
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    czyli nadal włoskie olewactwo, w taki sposob Marchione nie sprzeda pół miliona aut. To powinno być wszystko spasowane idealnie, bez cienia watpliwosci. A nadal mamy włoską manianę.

  8. #8
    darek3972
    Gość

    Domyślnie

    Coś jest na rzeczy z tym nie najlepszym dopasowaniem elementów, bo ja w swojej Julce obserwuje nienaturalny hałas w drzwiach od strony kierowcy, dla porównania w nowiutkim Cirroenie C3 mojej zony jest całkowita cisza, a w Julce 3500 km przebiegu ciągle coć świszczy - jestem juz umówiony w serwisie Alfy. Zobaczymy czy coś poradzą.
    Cytat Napisał jamrozw Zobacz post
    cieszcie się że nie widzieliście woich samochód przed taką zwaną " końcówką " u dilera miałem przyjemność oglądania paru julek przed nie będę wymeniać wszystkich niedociągnięć ale najbardziej dobiło mnie spasowanie przednich drzwi a właściwie brak tego spasowania na tyle widoczny że drzwi odstawały od linii nadwozia około 4mm i co robi się w takim przypadku "łamiemy " górną ramę drzwi żeby pasowało.Niestety tak jak włosi robią stylistycznie piękne samochody tak nie potrafią ich składać.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jamrozw
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Spider 916
    Postów
    431

    Domyślnie

    jeśli chodzi o świst w drzwiach sprawdz sobie czy przez przypadek nie powoduje tego twoje lusterko boczne nakladka może źle dolego przez powstałą szpare świszczy ci powietrze, ja tak miałem po zmianie nakładek na lusterka powyżej 80 świst

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    szkoda ze tak piekny samochod a juz opinie uzytkownikow o niedorobkach, to jest naprawde dramat zeby isc do salonu marki chcacej byc postrzegana jako premium, wykladac za kompakt 70 - 80 tysiecy i modlic sie zeby nie skrzypialo to i tamto. Jak kolega wyzej zauwazyl w tychach by to nie przeszlo, jestem ciekaw jak bedzie z jakoscia pandy jesli przeniosa produkcje do tych lebrowatych makaronow

    moje 156SW to juz inna epoka ale ma 5 lat i podsufitka tez mi daje niezle koncerty w zimie i na nierownosciach, mozna czasem zwariowac!

    pomijam ze wygluszalem wszystkie drzwi i flokowalem ranty boczkow dzrzwiowych bo ocieraly o blache drzwi i piszczaly jak mielone szczury
    Ostatnio edytowane przez kinol156 ; 30-12-2010 o 16:27

Podobne wątki

  1. PRACA INŻYNIERSKA - pomoc w zbieraniu materiałów
    Utworzone przez qba_wawa w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 13:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory