Strona 1 z 27 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 269

Temat: Jak się Wam sprawuje Giulietta?

  1. #1
    anem
    Gość

    Domyślnie Jak się Wam sprawuje Giulietta?

    Jest już podobny temat dla MiTo. Jakie macie dotychczasowe wrażenia z użytkowania Giulietty? Myślę, że wasze opinie mogą pomóc przekonać niezdecydowanych na zakup, że nie jest to tak awaryjne auto jak się mówi o Alfach.

    Ja odebrałem swoją w zeszłym tygodniu, więc póki co przebieg minimalny, i problemów póki co nie było. Jedyny mankament jaki zauważyłem to wlew płynu do spryskiwaczy - mały i tak ulokowany, że próba wlania z pełnej butelki kończy się zalaniem wszystkiego w około (trzeba się wyposażyć w lejek )

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    No to podobnie jak w 147 .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Krakow, Poland
    Auto
    Giulietta 1.4 MA , biały pastel
    Postów
    12

    Domyślnie

    hahha co do wlewu plynu mam to samo spostrzezenie. Co prawda zalewa sie wtedy pol akumulatora ale z lejkiem da sie jakos to przezyc. Troche narzekam na wysciolke bagaznika ktora na dziurach strasznie mi sie tlucze. No ale na to chyba nie ma zadnej rady

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Żeby wlac płyn to z otworu trzeba wyciągnąc takie sitko-lejek i jest o wiele łatwiej. Podobny patent był w fiacie marea
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    kgv166
    Gość

    Domyślnie

    Mam G od kilku dni, przejechane 700 km. Faktycznie, pierwsze co zakupiłem to lejek do wlewania płynu do spryskiwaczy. Lekko denerwująca rzecz to ustawianie pochylenia oparcia fotli przednich - nie mam foteli ustawianych elektrycznie tylko ręcznie i za każdym razem, jak chcę zmienieć ustawienie ledwo mogę wcisnąć rękę pomiędzy fotel i słupek.
    Ogólnie samochód to rewelacja, przyjemność z jazdy niesamowita i nie mogę się napatrzeć

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał anem Zobacz post
    Jest już podobny temat dla MiTo. Jakie macie dotychczasowe wrażenia z użytkowania Giulietty? Myślę, że wasze opinie mogą pomóc przekonać niezdecydowanych na zakup, że nie jest to tak awaryjne auto jak się mówi o Alfach.

    Ja odebrałem swoją w zeszłym tygodniu, więc póki co przebieg minimalny, i problemów póki co nie było. Jedyny mankament jaki zauważyłem to wlew płynu do spryskiwaczy - mały i tak ulokowany, że próba wlania z pełnej butelki kończy się zalaniem wszystkiego w około (trzeba się wyposażyć w lejek )

    pozytywnewrażenia jak dotąd
    przebieg niewielki wiec trudno mówić o trwałości,
    jakość materiałów generalnie zadowalająca, ale gałka zmiany biegów i plastik na desce rozdzielczej beznadziejna

    ---------- Post dodany o godzinie 15:43 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:42 ----------

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Żeby wlac płyn to z otworu trzeba wyciągnąc takie sitko-lejek i jest o wiele łatwiej. Podobny patent był w fiacie marea
    lepiej kupic plyn z lejkiem sprawdza się fenomenalnie

  7. #7
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał anem Zobacz post
    Jest już podobny temat dla MiTo. Jakie macie dotychczasowe wrażenia z użytkowania Giulietty? Myślę, że wasze opinie mogą pomóc przekonać niezdecydowanych na zakup, że nie jest to tak awaryjne auto jak się mówi o Alfach.

    )
    Kto tak mowi? O 159 czy Mito jakoś nie słychać aby ktokolwiek tak mówił.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał anem Zobacz post
    Jest już podobny temat dla MiTo. Jakie macie dotychczasowe wrażenia z użytkowania Giulietty? Myślę, że wasze opinie mogą pomóc przekonać niezdecydowanych na zakup, że nie jest to tak awaryjne auto jak się mówi o Alfach.
    Jeździ. Nieźle trzyma się śniegu, jest śliczna i w ogóle. Trochę trzeszczy na nierównościach, wlew płynu do spryskiwaczy porażka, rzeczywiście trochę pomaga wysunięcie tego sitka, ale kupiłem kilka płynów z lejkami, to na razie mi starczy (albo i nie, bo w tydzień zeszło mi z 5 litrów, fakt, że pogoda jest fatalna).

    Z poważniejszych rzeczy, to mogę mieć drobny problem ze skrzynią, czy tam z jakimś synchronizatorem, bo przy ponad 100 kmh przy redukcji z 5 na 4 lekko zgrzyta (przy czym z luzu na 4, czy też z 3, albo 6 na 4 efekt ten nie występuje). Poza tym skrzynia działa idealnie, więc mam nadzieję, że to przejdzie, bo już w jednym nowym aucie tak miałem, że przy wyższych prędkościach obrotowych skrzynka lubiła zaprotestować, a potem "się ułożyło".

  9. #9
    anem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    Kto tak mowi? O 159 czy Mito jakoś nie słychać aby ktokolwiek tak mówił.
    No wlasnie na szczescie o 159 i o MiTo tak nie mówią, ale ktokolwiek słyszy, że kupiłem Alfe to od razu wspomina awaryjność, i mam nadzieje ze ten wątek pozwoli udowodnić, że ta awaryjność alfy odeszła w niepamięć z nowymi modelami jak 159, MiTo czy właśnie Giulietta

  10. #10
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    Ale przez okres gwarancji moga sie sobie psuc.. byle po wyleczeniu chorob wieku dzieciecego nie bylo problemow.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ar giulietta qv 1750 tbi jak sie sprawuje silnik po wiekszych przebiegach?
    Utworzone przez Tacka w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2021, 12:31
  2. [MiTo] Jak się Wam sprawuje MiTo?
    Utworzone przez Alfisti w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 273
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 19:22
  3. Ile przejechałeś swoim TS 16V i jak się sprawuje?
    Utworzone przez Maciek84 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 10:23
  4. [MiTo] Jak się sprawuje MiTo w zimę?
    Utworzone przez rzelich w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 00:36
  5. Słabo sie sprawuje
    Utworzone przez czekal86 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-12-2009, 11:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory