Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Proste Tanie Car Audio alfa 156

  1. #1
    rafalvergil
    Gość

    Domyślnie Proste Tanie Car Audio alfa 156

    Witam
    okazyjnie zakupiłem
    -subwoofer: PowerBass S-12 300RMS 30CM skrzynia zamknieta
    -wzmak : Blaupunkt GTA 270 Mystic 420 W
    obydwa za 350 zł bo kolega sprzedawał auto
    Posiadam alfę 156 1.6 sedan, i chcę najmniejszym kosztem podłączyć ww sprzęt i mam kilka pytań
    1. jaki wybrać kondensator kolega polecił mi : Dietz 1F
    2. nie planuje żadnych wyciszeń drzwi itd, kolega w hatchbaku ma podobną skrzynie i efekt jest satysfakcjonujący, jestem ciekaw jak to wypadnie w sedanie.
    3.mam radio ,,marki,, first austria i bedzie problem z podłaczeniem, znalazłem na allegro: Separator sygnału audio do podłączenia wzmacniacza pod radio, które nie ma wyjścia na chinch (http://allegro.pl/nie-masz-w-radiu-w...360697221.html) Czy wart się w to bawić? zależy mi na aktualnym radiu, ze względu, na usb, slot kart, i ogólne bardzo dobre parametry.
    4.Jakie kable najlepiej wybrać, potrzebuję zarówno przewodu wzmak-skrzynia, jak i radio-wzmak , co jeszcze jest mi potrzebne?
    na allegro rzuciły mi się w oczy gadgety typu :
    -anty zakłóceniowy specjalny filtr pętli masy
    -filtr dolnoprzepustowy do podłączenia głośników niskotonowych
    Czy owe dodatki warte sa uwagi?

    W temacie Car Audio jestem absolutnym laikiem, więc proszę o pomoc, zaznaczam, ze nie chcę wyciszać auta , chcę sprawdzić czy efekt bedzie zadowalający bez tego zabiegu. Proszę o odpowiedz
    Pozdrawiam Alfistów, zwłaszcza Audiofili









  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    To jest instalacja małej mocy, więc kondensator nie będzie potrzebny.
    Jeżeli radio nie ma wyjść niskonapięciowych i we wzmacniaczu nie ma wejść wysokonapięciowych (ten Blaupunkt nie ma) to jedynym rozwiązaniem jest właśnie konwerter sygnału audio.
    Kabel prądowy najmniej 10mm2. Najlepiej kupić zestaw, wtedy masz wszystko co potrzeba: zasilający + bezpiecznik z oprawką, masowy, sygnałowy chinch, cienki kabelek remote, końcówki na kable. Np. cos takiego: http://allegro.pl/zestaw-kabli-do-wz...384377990.html
    Potrzebujesz jeszcze przewód głośnikowy 2x2,5mm2 do połączenia wzmacniacza z głośnikiem, wystarczy ok. 1m, jeżeli wzmak będzie montowany w bagażniku.
    Filtry nie będą potrzebne, wszystkie regulacje masz we wzmacniaczu.

Podobne wątki

  1. alfa 147 swiece nie za tanie ?
    Utworzone przez mateomateo w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 11:13
  2. Ceny Alfa Romeo 166 - tanie jak barszcz
    Utworzone przez ozzy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 02-05-2008, 18:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory