Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Temat: Akumulator sam się rozładowywuję w jedną noc !

  1. #1
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie Akumulator sam się rozładowywuję w jedną noc !

    Witam! nie dawno nabyłem 166 2.4jtd (chyba nie muszę mówić iż ziściłem swoje marzenie) natomiast mam pare problemów. jeden z nich to prawy ksenon (alfina 2004 rok) raz świeci raz nie. czasami przerywa. czasami zaskakuje normalnie a czasami ma "focha" i nie swieci w ogole pare dni.
    bezpieczniki i kostki są ok... więc gdzie szukać problemu?
    2. tak jeszcze z ciekawosci zapytam czy mógł spalić się stop na tylnej szybie? bo wszystko z prądem ok.
    3. Najważniejsze... gdy przyjadę np wieczorem do domu i chcę auto odpalić do 2 godzin - odpala ok. Gdy natomiast postoi całą noc - akumulator jest 100% rozładowany i właśnie przez to mi już ręce opadają a mechanicy ich umywają... Błagam pomocy!

  2. #2
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilloV8 Zobacz post
    Najważniejsze... gdy przyjadę np wieczorem do domu i chcę auto odpalić do 2 godzin - odpala ok. Gdy natomiast postoi całą noc - akumulator jest 100% rozładowany i właśnie przez to mi już ręce opadają a mechanicy ich umywają... Błagam pomocy!
    Ja zmagałem sie z tym kilka razy zeszłej zimy. Okazało się że kapało mi z nagrzewnicy na przekaźnik oświetlenia wnętrza (zielona kostka w tunelu pod ICSem), cały czas świeciły mi sie lampki oświetlenia w drzwiach i jak sie później okazało czasami także lampki oświetlenia wnętrza z tyłu... Sprawdź czy one Ci nie rozładowują AKU.
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Znajomy miał taki problem w swojej 166, po grubej naprawie blacharskiej świeciły mu się na stałe te żaróweczki w drzwiach przy progach. Po długich poszukiwaniach elektryk znalazł w końcu gdzieś zwarcie i poprawił.
    Żeby na 100% potwierdzić że coś ucieka z aku możesz miernikiem spróbować zmierzyć ile prądu z niego leci jak wszystko jest pogaszone. Powinno być <50mA z tego co się orientuję.
    Dopóki nie zdiagnozujesz to doraźnie odłączaj klemę z aku na noc, bo będziesz za chwilę miał go do wymiany jak się parę razy głęboko rozładuje...

  4. #4
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie tak robię. Za każdym razem odłączam plusową a żarówki nie świecą w czasie jazdy i gasną normalnie. dużo ludzi mówiło mi także że to od Webasta też zależy. podobno komuś samo od siebie się włączało itp

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfamaniak156 Zobacz post
    Ja zmagałem sie z tym kilka razy zeszłej zimy. Okazało się że kapało mi z nagrzewnicy na przekaźnik oświetlenia wnętrza (zielona kostka w tunelu pod ICSem), cały czas świeciły mi sie lampki oświetlenia w drzwiach i jak sie później okazało czasami także lampki oświetlenia wnętrza z tyłu... Sprawdź czy one Ci nie rozładowują AKU.
    w 166 po lifcie nie ma przekaźników za ICS.
    KamilloV8, jaki masz prąd ładowania? możliwe że aku jest niedoładowane. Ja tak miałem, styki miałem zaśniedziałe.
    Ostatnio edytowane przez Dawid_Zielu ; 03-01-2011 o 15:35
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  6. #6
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid_Zielu Zobacz post
    w 166 po lifcie nie ma przekaźników za ICS.
    KamilloV8, jaki masz prąd ładowania? możliwe że aku jest niedoładowane. Ja tak miałem, styki miałem zaśniedziałe.
    Kolego mam już drugi akumulator, ładowanie jest dobre, a klemy wymieniłem na nowe. problem nadal pozostaje...

  7. #7
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid_Zielu Zobacz post
    w 166 po lifcie nie ma przekaźników za ICS.
    Co nie zmienia faktu że te żarówki lubią napsuć krwi, ja bym od tego zaczął, jak kolega wykluczy to szukać dalej, zapewne to jakaś pierdoła, czego życzę...
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    jakie masz ładowanie??
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    To ja dodam co nie co o Xenonie...
    Skoro raz świeci, raz nie świeci. Czasami miga to najprawdopodobniej jest palnik do wymiany. Ja tak miałem że mi po kilku minutach gasł xenon, wystarczyło go wyłaczyć i właczyć i znów świecił kilkanascie minut. Potem zauważyłem że miga. Mechanik sprawdzał przetwornice itd - okazało się że palnik na wykończeniu. Wymieniłem na nowy i po kłopocie. Trochę kosztuje, ale jak będziesz tak jeździł z niesprawnym palnikiem to podobno przetwornica może paść. Koszt przetwornicy do 156 to ponad 700zł (oryginał ASO) U Ciebie pewnie podobnie.

    Na początek możesz spróbować zamienić palniki miejscami. Jak problem przeniesie się na druga stronę to na 100% palnik do wymiany. Wszędzie piszą zeby wymienić obydwa bo jak wymienisz jeden to jest różnica w kolorze światła, ale ja wymieniłem tylko ten wadliwy. Wiedziałem że drugi był wymieniany niecały rok wcześniej, wiec szkoda go było ruszać. Świecą tak samo.

  10. #10
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfamaniak156 Zobacz post
    Co nie zmienia faktu że te żarówki lubią napsuć krwi, ja bym od tego zaczął, jak kolega wykluczy to szukać dalej, zapewne to jakaś pierdoła, czego życzę...
    Kolego dzięki. oby hehe jeszcze muszę tylko cewki posprawdzac.
    widzę, że masz 3.0 ? powiedz mi tak na prawde realnie bez chwalenia i odejmowania, ile ten silnik pali przy lekko ciężkiej nodze w normalnym użytkowaniu?

Podobne wątki

  1. Jaki interfejs do 2.5 v6 z 2000roku z jedną sondą..??
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 10:50
  2. Uszkodozna jedna opona. Wymieniać jedną?
    Utworzone przez marcnow w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 19:47
  3. [145] Jak z dwóch Alf zrobić jedną
    Utworzone przez rooshyo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2009, 10:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory