Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Wycena mojej 156 sw po stłuczce...

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    jest: 159 sw 1.9 jtdm 8v by TTC ( 170ps@ 358NM ) HIGH, były: 156 SW V6, 156 SW 2.0 TS
    Postów
    236

    Domyślnie Wycena mojej 156 sw po stłuczce...

    Witam,

    niezbyt wiem gdzie taki temat umieścić, bo wszak to nie ogłoszenie sprzedaży ale rozchodzi się ino o pieniądze.

    2 dni temu w godzinach nocnych ktoś bardzo ładnie przywalił w moją bellę. Poszedł błotnik, zderzak, lampa, halogen - niby nie tragedia ale... koleżka bądź koleżanka, wszak wszystko jedno - nawiał(a) i nawet kartki nie było za szybką.

    Auto wygląda z okna tak na te chwilę :



    Nie kryję... zastanawiam się ostro w głowie czy to robić, czy puścić tak jak jest. Planowałem w tym roku przesiadkę na klekota bo ostatnie 30 tys km 2.0ts-em nieco mi budżet obecnie skromny przygryza no i rodzi się pytanie. Ile za tak uszkodzoną alfę mogę sobie krzyczeć ? Dodam teraz parę istotnych szczegółów, bo samochód ma kilka atutów.

    Mianowicie jest to :

    156 sw z 2000 roku z motorkiem 2.0 TS
    Samochód jest z krajowego salonu !
    Przebieg - 175100km ( można podpinać, sprawdzać ... jak kto chce )
    Faktury i generalnie papiery - NA WSZYSTKO !

    Autko miało wymieniony przy 158 tys km ( udokumentowane ) kompletny rozrząd z wariatorem, pompą itd... + termostat

    przy 170000 tys km wymienione zostały : amortyzatory ( bilstein b4) , sprężyny, tylnie wahacze . Nie dawno były zmieniane tarcze i klocki ( tył ma jakieś 7 tys km ) , drążki też wymieniłem.

    Przednie zawieszenie również było tykane - 20 tys km temu wymienione dolne wahacze i są nadal w dobrym stanie, górne wymieniłem w czerwcu tego roku i także są okej Wtedy też nowe linki hamulcowe zapodałem na tył i 1 zacisk był wymieniony, bo spiłowało tłoczek w skutek musu dojazdu do domu a wcześniejszego wypadnięcia klocka ( wadliwe ferrodo )

    Auto stoi na stalowych 15'' z zimówkami ( w db stanie, na 3 sezony spokojnie myślę ), dodaję 15'' alusy.

    Do zrobienia poza rzeczami ze stłuczki jest maglownica i pomyśleć można o nowym aku oraz pasuje wlać nowy olej do skrzyni...

    Stan wizualny : Auto ma prawie 11 lat i nie jest idealne ale myślę, że źle nie jest. Tradycyjnie na progach, w miejscu łączenia i delikatnie na rantach odrobina powierzchownej rudej znajomej, którą można ściągnąć i zabezpieczyć . W środku nie palone, więc nie śmierdzi, nie jest zaniedbanie...

    Stan techniczny : Tak jak mówiłem wyżej - jest porobiona Zbiera się to to bardzo elegancko i licznikowe 230 potrafi czasami na pb98 pokazać.

    Tu rodzi się pytanie ... ile za taki samochód z ubezpieczeniem do lipca i przeglądem do czerwca można dostać. Szczerze to najchętniej wymieniłbym go na 166 jtd bądź może jakimś cudem udało by się wysupłać dodatkowych kilka złotych i kolejną 156 ale 2.4 łyknąć z około 2001-2003.

    Czy jest cień nadziei by wyrwać koło 10 tys choćby ze względu na nowe zawieszenie, które mało to nie kosztowało i rozrząd, który jest w 100% pewny i mam na niego papiery.

    Autko przed szkodą wyglądało tak :



  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Kotlet
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    najszybszy we wsi
    Postów
    196

    Domyślnie

    Nie ma opcji na 10 tyś. Za tyle można kupić diesla w całości.
    Myślę że koło 6-7 możesz dostać.

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kotlet Zobacz post
    Nie ma opcji na 10 tyś. Za tyle można kupić diesla w całości.
    Myślę że koło 6-7 możesz dostać.
    ......z zajechanym silnikiem

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    ja bym naprawił i wtedy sprzedawał. Uszkodzenia nie są duże, za małą kasę dokupisz części nawet w kolorze. Sprzedając uszkodzoną kupujący będzie cwaniakował ile to na naprawę nie wyda.
    Nie warto sprzedawać "rozbitka" stracisz.

  5. #5
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie, żę się nie opłąca, kolor pospolity-bez obrazy więc wskakuj na BAZAR i zakupowe szaleństwo...

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    nikogo kto chce kupić, niby nie interesuje co było wymieniane,bo powie ci ze oglądał wczoraj z mniejszym przebiegiem i folią na siedzeniach za taką sama kase ,wiec zrób i jeżdż

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar babus11
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    159 JTDm 150KM
    Postów
    262

    Domyślnie

    ja mialem cos podobnego tylko spotkanie z sarna

    kosztowalo mnie to 1050 zl

    zderzak 440 komplet z malowaniem nowy bo nie moglem znalezc uzywki w kolorze blue vela 400
    blotnik 110 zl ale go nie uzylem bo w transporcie sie uszkodzil do dzisiaj go nie zwrocilem , jezdze na starym bo malo wgnieciony jest
    lampa, nerka, kratka w zderzak, i przy okazji kupilem napis 156 1,9 JTD wszystko za 160 zl lampa byla bez zaczepow ale z tym sobie poradzilem
    chlodnica poszla ale dalo rade ja pospawac plastik pekl 100zl
    halogen 30 zl
    i jeszcze 150 napelnianie klimy bo musialem wyjac chlodnice

    wszystko robilem sam u ciebie nawet tyle nie wyjdzie chyba ze masz jakies inne uszkodzenia niewidoczne

Podobne wątki

  1. [146] Wycena mojej Alfy
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 17:31
  2. [159] Naprawa po stłuczce
    Utworzone przez scobydo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 01:04
  3. Wycena mojej pracy :)
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 11:42
  4. Po stłuczce ...156 2.5 V6
    Utworzone przez Gregu155 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 17:25
  5. chłodnica po stłuczce
    Utworzone przez ola w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-09-2009, 08:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory