Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: 2.0v6 tb strzelanie w wydech

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    147
    Postów
    42

    Domyślnie 2.0v6 tb strzelanie w wydech

    witam mam problem robilem remont silnika wsyztsko bylo by oki ale po zlozeniu zapalil szybko i sprawnie tylko mam problem bo co jakis czas strzela mi w wydech swiece zalozylem nowe.nie wiem jak jedzie auto z takim motorem bo nie ejchalem nim jeszcze kupilem z uszkodzonym motorem ale wydaje mi sie ze tez nie ma swojej mocy. z ciekawostki jak dam mu troszke wiecej gazu strzelanie zanika.

  2. #2
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    Strzela na jalowym czy przy schodzeniu z obrotow? Na cieplym czy zimnym silniku? Wydech zwykly czy przelot?


    Moja 3.0 tez strzela przy schodzeniu z obrotow czasami. Poprzednia 166 v6t strzelala jeszcze bardziej ochoczo One to maja w naturze..

    No chyba, ze ci strzela caly czas na jalowym... wtedy naezaloby sie zastanowic.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał graziu1 Zobacz post
    witam mam problem robilem remont silnika wsyztsko bylo by oki ale po zlozeniu zapalil szybko i sprawnie tylko mam problem bo co jakis czas strzela mi w wydech swiece zalozylem nowe.nie wiem jak jedzie auto z takim motorem bo nie ejchalem nim jeszcze kupilem z uszkodzonym motorem ale wydaje mi sie ze tez nie ma swojej mocy. z ciekawostki jak dam mu troszke wiecej gazu strzelanie zanika.
    Kumpel miał podobny problem w Cali,jak schodziła z obrotów to aż ogień z tlumika buchał,ale to była wina strumienic źle była zamontowana.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    147
    Postów
    42

    Domyślnie

    strzela na jalowym i nie ma roznicy czy cieply czy zimny silnik

  5. #5
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Może przestawione wałki rozrządu.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    147
    Postów
    42

    Domyślnie

    a ma ktos shcemata jak ma byc ustawiony rozrzd w 2.0 tb ja powiem szczeze ze ustawilem pierwsyz tlok w gornym amrtwym punkcie a na walkach byly znaki w stosunku do stopek trzymajacych walki rozrzadu.

  7. #7
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Mam manuala do 2.0 v6 tb eng.Na końcu jest tam wzmianka o ustawianiu wałków.Chyba właśnie tak jak to zrobiłeś .Chciałem ,wrzucić całego manuala ,ale wysyła do pewnego momentu i przestaje,mały plik idzie .Więc fota poszła.

  8. #8
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    Wrzuc moze jakis film...

    166v6t tez sobie delikatnie prychala od czasu do czasu na jalowym, one to maja w naturze troche.

    Nie wiem jak zaawansowane jest to u ciebie.

    Jednak mozliwosci sa takie:
    1. Przestawiony rozrzad
    2. Niedomkniety zawor wydechowy (zmierz kompresje?)

    Przydalby sie komputer.

  9. #9
    DARO-RT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał graziu1 Zobacz post
    a ma ktos shcemata jak ma byc ustawiony rozrzd w 2.0 tb ja powiem szczeze ze ustawilem pierwsyz tlok w gornym amrtwym punkcie a na walkach byly znaki w stosunku do stopek trzymajacych walki rozrzadu.
    Z tego co pamiętam to jak ostatnio wymieniałem rozrząd w swojej tb to na głowicach i kole pasowym były punkty i w/g nich zmieniłem rozrząd. było to około 2 lata temu i wszystko działa.

    Proponuję w pierwszej kolejności zdjąć obudowy i popatrzeć na punkty czy dół i góra się pokrywają i będziemy wiedzieć na czym stoimy

Podobne wątki

  1. Strzelanie/stukanie w 147
    Utworzone przez kremien w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 08:13
  2. Problem z odpaleniem...(strzelanie w wydech)
    Utworzone przez Rychu147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 21:25
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 20:11
  4. [156] Strzelanie w zawieszeniu
    Utworzone przez grzes w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 11:12
  5. [146] Strzelanie pod maską
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 21:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory