Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: Wycena odszkodowania z AC

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie Wycena odszkodowania z AC

    Ostatnio połamałem zderzak i uszkodziłem lekko lampę oraz nadkole i lekko odprysnął lakier . Zgłosiłem to do ubezpieczenia AC i dostałem wycenę.
    Przedstawia się tak:
    Zderzak przedni 781 zł dostawca Inter Cars
    Reflektor 656,41 dostawca PolCar
    Nadkole 27 BHMD
    Koszt lakierownia zderzaka przedniego i błotnika oraz cała robocizna łącznie 357 zł.
    Razem ~ 2345
    Nie wiem czy to oryginalne części czy jakieś badziewne zamienniki. Lapmpę chciałbym wymienić mając okazje bo i tam mam już ją Depo i jest ciulata w porównaniu z drugą fabryczną, jeśli chodzi o światło.
    Czy zderzak nadaję się np do naprawy (np spawania lub klejenia), czy taka naprawa jest trwała.
    Czy wycena jest dla mnie korzystna. Nie zależy mi żeby jak najwięcej mi zostało, ale nie chciałbym też dołożyć.
    Dołączam zdjęcia.
    Czy ktoś zna ceny z ASO fabryczne części. Przyznam, że nie miałem jeszcze czasu sprawdzić.

    http://picasaweb.google.com/Damian.Wojtowicz/Zderzak#
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  2. #2
    marcin8c
    Gość

    Domyślnie

    Wg mnie to zderzak nadaje sie do "spawania" ale zeby byc pewnym to po prostu podjedz do jakiegos zakladu zajmujacego sie takimi uslugami. Koledze facet hakiem rozprul tylni zderzak i po takiej operacji ani sladu nie zostalo

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Najlepiej jak osobiście podjedziesz do ASO i wecenią Ci za free zapewne jeśli będziesz u nich auto naprawiac.Wtedy dokladnie będziesz wiedziec na czym stoisz.

    ---------- Post dodany o godzinie 18:45 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:43 ----------

    Cytat Napisał marcin8c Zobacz post
    Wg mnie to zderzak nadaje sie do "spawania" ale zeby byc pewnym to po prostu podjedz do jakiegos zakladu zajmujacego sie takimi uslugami. Koledze facet hakiem rozprul tylni zderzak i po takiej operacji ani sladu nie zostalo
    Zgadza sie śladu nie zostało ale nastepnym razem jęsli ktoś delikatnie uderzy w Ciebie zderzak ma tendencje do pękania znowu w tych samych miejscach.

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobe83 Zobacz post
    Koszt lakierownia zderzaka przedniego i błotnika oraz cała robocizna łącznie 357 zł.
    coś taniutko po mojemu policzyli
    u mnie biorą w zwykłych warsztatach powyżej 300zł za malowanie jednego elementu - a tu już masz dwa








  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    coś taniutko po mojemu policzyli
    u mnie biorą w zwykłych warsztatach powyżej 300zł za malowanie jednego elementu - a tu już masz dwa
    Malowanie jednego elementu i to samo malowanie i przygotowanie+farba itd.
    u mnie cena elementu oscyluje w granicach 250-400zł

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Może lepiej jak dam skan szczegółów.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    MAteriał plus robota za lakierowanie wychodzi ok 7 stówek, czyli ok A reszta - szczerze - nie wiem
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Ja miałbym kupić zamiennik zderzaka to chyba lepiej pospawać oryginał.
    Jeszcze jedna kwestia.
    Czy kupując używany zderzak ale np innego koloru nie będzie problemu z trwałym i dobrym pomalowaniem go?
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Jest to proste spawanie koszt spawania nie powinien przekroczyć 70zł. nie ma żadnego uzupełniania elementów tylko sama spoina . jeśli przyłożyć się do spawania można zrobić go na gotowo bez użycia szpachli. Zderzak pęka po spawaniu jeśli użyje się niewłaściwego spoiwa, wtedy spoiwo jest bardziej elastyczne od zderzaka lub odwrotnie i dlatego pęka.
    W mojej byłej 145 spawałem sobie zderzak i później na parkingu cofnęła mi babka dokładnie w to spawane miejsce hakiem i zderzak pękł w innym miejscu niż było spawane.
    Jeśli kupisz inny zderzak to nie będzie żadnego problemu z jego ponownym lakierowaniem, ale ja na Twoim miejscu spawałbym swój.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Jak może ktoś zauważył kosztorys zrobili mi z cenami netto. Co już wzbudziło moje podejrzenia. Powiedzieli mi, że jak przedstawie faktury do wtedy dopłacą mi VAT. A co jak zderzak nie bedzie nowy tylko spawany, a lampa używana, albo tańsza niż w kosztorysie (znalazłem oryginał w sklepie internetowym). Wtedy jestem z plecy.
    Może ugadałbym się z mechanikiem, żeby wystawił mi faktury np za nowy zderzak (czyli ogolnie nie do końca zogodne z prawdą). Z drugiej strony wątpie, że pójdzie na coś takiego.
    Czy po naprawie firmy ubezpieczeniowe dokonują ponownych oględzin pojazdu, czy zostało wszsytko zrobione zgodnie z kosztorysem?
    Dzisiaj natrafiłem, na artykuł który mówi, że praktyki wypłacania kasy bez VAT są nielegalne http://motoryzacja.interia.pl/wiadom...oznice,1586227
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

Podobne wątki

  1. Wycena 166
    Utworzone przez Gandziuch w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 23:07
  2. Wycena odszkodowania
    Utworzone przez mateusz-07 w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 10:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory