Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Alfa Romeo 164 3.0 + LPG

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar aqaz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Konstantynów Łódzki
    Postów
    305

    Domyślnie Alfa Romeo 164 3.0 + LPG

    Witam. Zamierzam kupić Alfę 164 3.0 v6 24v z lpg 1993. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach. Włąściciel twierdzi, że auto ma 170 000 przebiegu w co delikatnier mówiąc wątpię. Innych tego typu postów dotyczacych tej alfy nie spotkałem więc drodzy forumowicze uzewnętrznijcie się swoją mąrdrością.
    dźwięk + przyspieszenie + elastyczność = V6

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Xofer
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Mikorzyn
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta
    Postów
    1,177

    Domyślnie

    Ja tam super się nie znam bo 164 mam dopiero 1.5 roku i to z 2.0 turbo ale tyle co mi się wydaje na podstawie moich doświadczeń.

    Jak kupiłem 164 miałem twarde sprzęgło, nic dziwnego bo później się posypało i jest już miękie Delikatne stuki dochodzące z przedniego zawieszenia mimo nowych wachaczy ( pęknięta guma na przekładni kierowniczej - wymieniłem całą przekładnie ).

    Moja 164 nie ma ani kawałka rdzy nawet takiego tyci tyci, szilnik jest czysty jednak nie dopuściłem nigdy do żadnych wycieków i mam nadzieje, że poprzedni właścieiel a był jeden też tak robił.

    Jak kupiłem i na odpalonym silniku przyłożyłem ręke do tłumika to było czuć takie przerwy w spalaniu, później okazało się, że układ wydechowy był przypchany.

    Przy przebiegu 140.000 nie mam nic wytartego w środku, fotele są jak nowe, elektryka działa poprawnie ( to tak do odniesienia się ).

  3. #3
    Miss Alfaholicy 2011 Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar heliksa
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 33 1,7 IE 1994r
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał aqaz Zobacz post
    ... Zamierzam kupić Alfę 164 3.0 v6 24v z lpg 1993....
    Twardy orzech do zgryzienia... kiedyś kupiliśmy podobną, też z lpg i powiem ci, że strasznie dużo problemów z nią było. A najwięcej z instalacja lpg, która była badziewnie zrobiona. Alfa z 3.0 litrowym silnikiem a ruszała spod świateł jak Seicento z dwoma karkami na pokładzie. Jak wyjęliśmy instalacje, to zaczęła palić 30l / 100km. Okazało się, że przepływomierz jest dead, a potem jeszcze tysiąc innych rzeczy. Konieczny był całkowity remont silnika. Moim zdaniem gaz to zabójstwo dla takiej alfy. Musisz się nią koniecznie przejechać, a na oględziny zabrać znajomego gazownika, bo ewentualne dziury w podwoziu chyba sam dostrzeżesz

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Xofer
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Mikorzyn
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta
    Postów
    1,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał heliksa Zobacz post
    Twardy orzech do zgryzienia... kiedyś kupiliśmy podobną, też z lpg i powiem ci, że strasznie dużo problemów z nią było. A najwięcej z instalacja lpg, która była badziewnie zrobiona. Alfa z 3.0 litrowym silnikiem a ruszała spod świateł jak Seicento z dwoma karkami na pokładzie. Jak wyjęliśmy instalacje, to zaczęła palić 30l / 100km. Okazało się, że przepływomierz jest dead, a potem jeszcze tysiąc innych rzeczy. Konieczny był całkowity remont silnika. Moim zdaniem gaz to zabójstwo dla takiej alfy. Musisz się nią koniecznie przejechać, a na oględziny zabrać znajomego gazownika, bo ewentualne dziury w podwoziu chyba sam dostrzeżesz
    Też bym zrezygnował z gazu Bo sam zalozyłem i sam zdjąłęm

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar aqaz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Konstantynów Łódzki
    Postów
    305

    Domyślnie

    http://allegro.pl/show_item.php?item=1407587682

    to link do aukcji gdzie była dostępna. Może ktoś coś o niej wie i powie wrażenia po oględzinach.
    dźwięk + przyspieszenie + elastyczność = V6

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Silnik ma wymieniony na starszy typ, na aparacie. Gaz wygląda na zwykły, pewnie lubi strzelać.
    Co do gazu to dobra instalka nie powoduje żadnych problemów, ale na pewno nie ta.

    Stan wizualny całkiem niezły, biorąc pod uwagę wiek auta.
    Na pewno rzeźbiony wydech.

    Tyle widać z fotek. Ciekawe jak w niewidocznych miejscach, bo na oko trochę rzeźby widać.
    Moje Alfy
    AR 166 Sportronic LPG, 2.5 24v
    AR 166 3.0 Sportronic
    AR 166 Manual 3.0 => swap r5 q4
    AR 164 3.0 24v, Q2, Motronic ME 2.1, ABS+EBD, 6speed
    Gtv_Spider 2.0=> swap 3.0 24v

    Oraz
    Delta III 1.75 k04
    Espace IV 3.5

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar aqaz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Konstantynów Łódzki
    Postów
    305

    Domyślnie

    czekam na inne opinie
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 18-01-2011 o 21:53
    dźwięk + przyspieszenie + elastyczność = V6

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar krycho91
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    Auto
    164 T.S
    Postów
    620

    Domyślnie

    Witam, alfa na pierwszy rzut oka wygląda dość ciekawie, ale:

    -silnik jest jeszcze 12v na aparatach a nie jak właściciel pisze 24v
    -nie wydaje mi się żeby miało 170tyś km, bo fotel kierowcy jest dość wymęczony
    -tylny prawy bok był na 90% bity, widać że nie jest spasowana koło klapy bagażnika i do tego nie równo położona szpachla
    - właściciel na początku chciał za nie duużo większe pieniądze, więc teraz albo w niej jest coś nie tak, albo ma dość męczenia się z tym autem

    mogę się mylić bo wersji 3 litrowej jeszcze nie miałem a poluję na taką cały czas

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar aqaz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Konstantynów Łódzki
    Postów
    305

    Domyślnie

    cene ostateczną określił na 2500. Opłaca się waszym zdaniem?
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 19-01-2011 o 22:18
    dźwięk + przyspieszenie + elastyczność = V6

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar aqaz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Konstantynów Łódzki
    Postów
    305

    Domyślnie

    hmm...???
    dźwięk + przyspieszenie + elastyczność = V6

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory