Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [166] zamontowanie innego radioodtwarzacza

  1. #1
    biagi
    Gość

    Domyślnie [166] zamontowanie innego radioodtwarzacza

    witam,
    z racji ze nie mam zmieniarki po poprzednim wlascicielu i ze moj komp pokladowy w sprawie audio nie dziala jak powinien chcialbym podpiac moje radio z CRXa do alfy.
    Powody sa takie ze CRXa bede sprzedawal a naprawde kupe kasy wsadzilem w audio do niego - pomijajac wzmachol glosniki i kondensator - chcialbym wsadzic moje radyjko ktore naprawde jest swietne i kupe kasy kosztowalo - nadal kosztuje. Jest to SONY CDX GT700. Wiem ze alfa ogolnie ma z*ste naglosnienie wiec nie bede bawil sie w zmiane glosnikow (mam system 10 glosnikow) tylko chcialbym podpiac moje radyjko pod glosniki tak zeby to wszystko ladnie hulalo.
    Powod jest tez taki ze nie mam zmieniarki a i seryjne audio w alfie nie czyta mp3 wiec dlatego mn chcialym wsadzic moje radio z racji mp3.
    Czytalem gdzies na forach kiedys ze ludzie montuja radia w schowkach od strony pasazera.
    Jestem tym zainteresowany - nawet jakbym mial schoweg stracic z uzytecznosci
    Jesli ktokolwiek wiec cos na ten temat - jak zainstalowac , ktore kable odpowiadaja za glosniki itp - BARDZO PROSILBYM O RADE I OPIS.
    Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Jeśli radio będzie w schowku to bez problemu wszystko podłączysz, jeśli coś trochę znasz się na elektryce to po wyjęciu ICS będziesz wiedział wszystko, pomocna będzie instrukcja serwisowa tam są schematy, do zdarcia na forum

  3. #3
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Z tyłu Icsa są normalne kostki ISO do głośników takie jak do większości radji samochodowych.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  4. #4
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Widziałem kiedyś radio zamontowane w miejscu schowka nad konsolą na górze -- nie będę komentował jak to wyglądało :|?: :|?: (( :? - nie jestem zadowolony z audio w alfie ale zmieniać nic nie mam zamiaru, decydowałem się na to kupując 166.

  5. #5
    TomekT
    Gość

    Domyślnie Re: [166] zamontowanie innego radioodtwarzacza

    Zajrzyj tutaj, może pomoże. Tylko mały hint, jeśli faktycznie masz 10 głośników to znaczy że masz też 6 kanałowy wzmacniacz z DSP w bagażniku i sprawa może ci się trochę skomplikować. Będziesz musiał jakoś zmusić go żeby współpracował z nowym radiem albo coś pokombinować z wiązką do głośników, bo chyba są 2 rodzaje wyjść głośnikowych z ICSa, ale pewny nie jestem schematy są dość oględne.
    A tak z ciekawości, co ci nie pasuje / nie dziala w ICSie że chcesz zakładać dodatkowe radio ? Zmieniarke mozna zastapic Loudlinkiem - sprawdza sie znakomicie, moze nie ma takich bajerow jak obecne odtwarzacze mp3, ale jest w pelni zintegrowany i obslugiwany jak fabryczna zmieniarka, a jesli ma sie na dodatek DSP (wlasnie jestem w trakcie zakladania) to juz chyba wiecej nie potrzeba do codziennego sluchania.

  6. #6
    Dawid166
    Gość

    Domyślnie

    Jak sprawdzić czy w aucie jest zainstalowany DSP? Wydaje mi się, że mam 10 głośników (a przynajmniej 10 kratek za którymi powinny być głośniki, po dwa w każdych drzwiach i dwa na tylnej półce), czy można to sprawdzić z poziomu ICS'a czy trzeba zajrzeć do bagażnika (a jeśli tak, to w które miejsce).

    A może wiadomo kto jest producentem głośników w tym samochodzie?

  7. #7
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    Otwórz bagażnik i po lewej stronie powinno byc 1b (to jest właśnie dsp zintegrowane z ampli)


  8. #8
    Dawid166
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za informację. Nie mam DSP, mam za to 10 głośników (może Niemiec coś przerobił i się nie pochwalił).

Podobne wątki

  1. Zamontowanie tempomatu
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 170
    Ostatni post / autor: 14-06-2019, 11:55
  2. Wymiana radioodtwarzacza
    Utworzone przez macminik w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 12:28
  3. [159] Equalizer fabrycznego radioodtwarzacza ???
    Utworzone przez Romek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-08-2013, 08:40
  4. [Giulietta] Zamontowanie pilota do garażu
    Utworzone przez alfa-beta w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 13:13
  5. Zamontowanie słuchawki domofonu w bloku.
    Utworzone przez kobe83 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 07:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory