Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #11351
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał baton Zobacz post
    Załącznik 244027


    Ja już swój zestaw mam.
    Apropo Ravenol VST, ostatnio zbiera coraz więcej negatywnych opinii. Gdyż w analizach nie ma śladu Molibdenu itd. W jednej analizie był widoczny Wolfram i nieco Tytanu, w kolejnych już nie. Lecz to nie pierwszy raz, wcześniej co chwilę zmieniali dane techniczne. Tak jakby stosowali co chwilę inne bazy. Dużo osób się zachwyca tymi olejami, ale zbiera coraz więcej przeciwników. Również laboratorium nie posiada w dalszym ciągu odnośnika.

  2. #11352
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Cytat Napisał Poziom1989 Zobacz post
    Apropo Ravenol VST, ostatnio zbiera coraz więcej negatywnych opinii. Gdyż w analizach nie ma śladu Molibdenu itd. W jednej analizie był widoczny Wolfram i nieco Tytanu, w kolejnych już nie. Lecz to nie pierwszy raz, wcześniej co chwilę zmieniali dane techniczne. Tak jakby stosowali co chwilę inne bazy. Dużo osób się zachwyca tymi olejami, ale zbiera coraz więcej przeciwników. Również laboratorium nie posiada w dalszym ciągu odnośnika.
    A co z RAVENOL 5W40 VMO CLEANSYNTO SM/CF A3/B4/C3 ? Nie ukrywam dosyć atrakcyjna cenowo propozycja dla auta z DPF

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  3. #11353
    Użytkownik Świeżak Avatar baton
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa
    Postów
    153

    Domyślnie

    Ja skuszony opiniami z tego forum, ale nie tylko zdecydowałem się właśnie na ravenol. Mam nadzieje, że nie będę żałował.

  4. #11354
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał noskill Zobacz post
    Czy ktoś z Was ma porównanie dodatku AR9100 i 9200v2 na tym samym oleju? Czy stosując 9200v2 spadło wam jeszcze bardziej spalanie? Silnik jeszcze bardziej ciszej chodził niż 9100? Bo jesli kilkakrotnie zmniejsza tarcie to powinno to byc odczuwalne.
    miałem 9100, 9100+9200 i teraz samo 9200v2 na Meguinie.
    Pracuje ładnie na każdym dodatku, różnic w dodatkach po samym dźwięki chyba nie zaważysz,
    spalania jakoś nigdy nie notowałem, więc ciężko powiedzieć czy coś spadło. spala mi ok. 7 litrów spala średnio bo tak na zbiorniku przejeżdżam ok 800km.

  5. #11355
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał siapek Zobacz post
    miałem 9100, 9100+9200 i teraz samo 9200v2 na Meguinie.
    Pracuje ładnie na każdym dodatku, różnic w dodatkach po samym dźwięki chyba nie zaważysz,
    spalania jakoś nigdy nie notowałem, więc ciężko powiedzieć czy coś spadło. spala mi ok. 7 litrów spala średnio bo tak na zbiorniku przejeżdżam ok 800km.
    Mam podobnie w obu autach z tym silnikiem.
    Chyba, ze trasa przepisowo, wtedy spalanie spada

    - - - Updated - - -
    Ostatnio edytowane przez Pablo. ; 16-04-2018 o 07:36
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #11356
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej78500 Zobacz post
    A co z RAVENOL 5W40 VMO CLEANSYNTO SM/CF A3/B4/C3 ? Nie ukrywam dosyć atrakcyjna cenowo propozycja dla auta z DPF

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Odnosnie tego oleju sie nie wypowiem.

  7. #11357
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    SOSNOWIEC
    Auto
    Giulietta, 300ZX twinturbo, Accord CL7, Passat b6
    Postów
    32

    Domyślnie

    Co do Penrite to jakoś się zraziłem do tej marki... Kupiłem w 2015 r. topowego 10th 5w50. u dealera . W tym roku chciałem sobie potestować kilka olejów domowym sposobem wsadzając do zamrażarki na -20 st. i z penritem stało się coś takiego, że został biały osad na dnie kubeczka. Zakładam, że to parafina. W żadnym innym oleju nie było tyle tego, jedynie jakieś tam śladowe ilości. Co ciekawe do testu wziąłem jeszcze Motula 300v sprzed 12 lat który mi został i olej był czyściutki i klarowny zaraz po wyciągnięciu z lodówki. Testowałem też półsyntetyk Mobila 10w40 i pomimo, że trochę gorzej zachowywał się zaraz po wyciągnięciu z racji lepkości to jednak był klarowny i bez żadnych syfów. Mobil też leży już chyba z 5-ty rok jako pozostałość ale w bańce jest nadal czyściutki. Najbardziej zdziwiło mnie to jak zajrzałem do bańki z Penrite gdzie został mi litr i normalnie mleko. Jeszcze nigdy się z takim czymś nie spotkałem nawet z mineralnymi. Bańka jest oryg. bo nawet były naklejki, dostałem dużo reklamówek przy zakupie itd. Co do pracy silnika to nie zauważyłem nic niepokojącego, trzyma ciśnienie ale to już drugi rok jak jest ten olej bo robie śladowe przebiegi 3-5 tyś/ rok.
    Chce teraz wysłać Penrita na przebadanie i tu mam pytanie do znawców czy wyjdzie, że tam są jakieś estry w bazie ?
    Ostatnio edytowane przez kubek1978 ; 16-04-2018 o 21:05

  8. #11358
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek1978 Zobacz post
    Co do Penrite to jakoś się zraziłem do tej marki... Kupiłem w 2015 r. topowego 10th 5w50. u dealera . W tym roku chciałem sobie potestować kilka olejów domowym sposobem wsadzając do zamrażarki na -20 st. i z penritem stało się coś takiego, że został biały osad na dnie kubeczka. Zakładam, że to parafina. W żadnym innym oleju nie było tyle tego, jedynie jakieś tam śladowe ilości. Co ciekawe do testu wziąłem jeszcze Motula 300v sprzed 12 lat który mi został i olej był czyściutki i klarowny zaraz po wyciągnięciu z lodówki. Testowałem też półsyntetyk Mobila 10w40 i pomimo, że trochę gorzej zachowywał się zaraz po wyciągnięciu z racji lepkości to jednak był klarowny i bez żadnych syfów. Mobil też leży już chyba z 5-ty rok jako pozostałość ale w bańce jest nadal czyściutki. Najbardziej zdziwiło mnie to jak zajrzałem do bańki z Penrite gdzie został mi litr i normalnie mleko. Jeszcze nigdy się z takim czymś nie spotkałem nawet z mineralnymi. Bańka jest oryg. bo nawet były naklejki, dostałem dużo reklamówek przy zakupie itd. Co do pracy silnika to nie zauważyłem nic niepokojącego, trzyma ciśnienie ale to już drugi rok jak jest ten olej bo robie śladowe przebiegi 3-5 tyś/ rok.
    Chce teraz wysłać Penrita na przebadanie i tu mam pytanie do znawców czy wyjdzie, że tam są jakieś estry w bazie ?
    Można zrobić badania aby sprawdzić czy są estry. Pisz na email jeśli chcesz.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  9. #11359
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Są estry (podobno).

  10. #11360
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Są estry (podobno).
    Oleje z serii 10 Tenths, to głównie mieszanki PAO z estrami.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory