Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #11841
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Przy okazji opakowania muszę zganić producenta Specol Gold. Litrowa butelka 5W40 nie dokręca się szczelnie - zerwany gwint. Trzeba uważać wożąc w bagażniku.

  2. #11842
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Mam informacje dla ludzi, ktorzy uzywaja olej Ravenol VST. Jak juz pisalem ceny wzrosly z powodu nowej receptury. Dzis sie okazalo, ze olej HST 5W-40 przejal stara recepture VST (taka informacje otrzymal jeden czlonek forum od Ravenola), ktory byl na bazie PAO, a ten w rzeczywistosci jest olejem HC, gdyz jest podpisany jako: Synthetisch. Wiec to oznacza, ze ten olej byl od poczatku na bazie HC, w rezultacie nas oklamywal! Lub oni sami sie juz mieszaja w recepturach ? Interesujace jest to, ze oba oleje maja taka sama wartosc NOACK i punkt zaplonu. A szczerze, nie widzialem oleju na bazie HC z tak niskim NOACK, oprocz GTL. Gdyz przedstawiciel Ravenola na forum potwierdzil, ze ten olej jest na bazie PAO i od poczatku roku receptura jest niezmienna. Ale mi tak czy owak nie pasowaly widma tego oleju, gdzie bylo widac duza zawartosc HC + nieco PAO. Rowniez te zmiany z powodu dodatkow, a dokladnie Mo (lecz ten ma byc juz na stale podobno) oraz W, rowniez w jednej byl widoczny Ti. Ta cala akcja marketingowa z ich strony wywowalo sporo zamieszania na forum. Prawda jest taka, ze trzeba bedzie zaplacic wiecej glownie za nowa naklejke na etykietce: USVO. Jestem ciekaw co napisze teraz ich przedstawiciel po tych wpisach.

  3. #11843
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Póki co to nic się nie okazało bo w temacie są same spekulacje dlatego wątek na niemieckim oil clubie został tymczasowo zamknięty do oficjalnych wyjaśnień

    Dla mnie sprawa wygląda tak VST z USVO to stary VST na PAO bez większych zmian ale trzeba było uzasadnić jakoś podwyżkę cen wiec "wymyślono" nowa technologię, a dla malkontentów, że za drogo i oni woleli stary tani VST wymyślono kolejny chwyt wciskając im HST jako to samo co stary VST ;]

    Osobiście czekam na pierwsze analizy bo jak narazie samo gdybanie na podstawi ulotek ravenola. Myśle, ze dzięki temu zamieszaniu długo nie będzie trzeba czekać
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 09-10-2018 o 18:14

  4. #11844
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post

    Dla mnie sprawa wygląda tak VST z USVO to stary VST na PAO bez większych zmian ale trzeba było uzasadnić jakoś podwyżkę cen wiec "wymyślono" nowa technologię, a dla malkontentów, że za drogo i oni woleli stary tani VST wymyślono kolejny chwyt wciskając im HST jako to samo co stary VST ;]
    Sugeruje sie faktami. VST ma ta sama recepture! Jeszcze przed oficjalnym zastosowaniem USVO, tylko naklejka inna. Jak juz pisalem to tylko i wylacznie marketing...

    Pierwsze analizy? Beda te same jak sprzed kilku ostatnich miesiecy. Potrafie Cie Plywak w pewnym sensie zrozumiec, gdys stales sie fanem tej marki.

  5. #11845
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    A czemu mam nie być fanem skoro czy tego chcesz czy nie na Polskim rynku Ravenol VST to naprawdę bardzo dobry olej przewyższający jakościowo ponad 90% tego co dostępnych na rynku. Gdybym mieszkał w de i miał pod nosem Meguina za 25E to też jak Ty byłbym fanem Meguina ;] Jakoś w przypadku Millersa i Penrita nikt nie prowadzi krucjaty, ze to HC i producenci nas oszukują

    Możesz napisać po czym stwierdzasz, że VST i HST to dokładnie to samą recepturę? Jakiś link do analizy? Czy opierasz się tylko na karcie danych technicznych?

  6. #11846
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Mi teraz nie chodzi o porownanie go z innymi olejami (innych marek), lecz jak juz pisalem, jeden czlonek forum otrzymal potwierdzenie od Ravenola: haben wir bei SMP und HST die alten Rezepturen von VMP und VST übernommen. Czyli: Przejelismy stara recepture przy olejach SMP i HST od VMP i VST.

    Problemem jest takze to, ze uzywasz google tlumacz?

    Jezeli to prawda, ze przejeli stara recepture, powyzszych olejow, oznacza to, ze oklamywali klientow i to w Niemczech oraz niemiecki producent. Gdzie przedstawiciel kilkakrotnie potwierdzal, ze ten olej czyli VST, jako olej bazowy stosuje tylko i wylacznie PAO! I tylko takie moga sie nazywac w Niemchech jako: Vollsyntetisch.

  7. #11847
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Fajnie jak wybiórczo oceniasz co jest chwytem marketingowym, a co prawdą. Może to przejecie receptury to taki sam chwyt jak ta technologia USVO? Ja nie oceniam po forumowych gdybaniach i ulotkach producenta tylko czekam na nowe analizy, pojawiły się dwa nowe wątki odnośnie VST USVO i HST więc na tygodniach pewnie się pojawią konkrety, a nie przypuszczenia.

    Tak patrze w karty stary VST temp płynięcia -54 z analizy też -54, HST -42 przy tej samej recepturze 12 stopni roznicy? ;]
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 09-10-2018 o 18:50

  8. #11848
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Plywak, pisalem Ci, ze sugeruje sie glownie wypowiedziami przedstawicielow Ravenola. O tych faktach pisalem.

    Cytuje dodatkowo wypowiedz przedstawiciela:

    Bei VST verkaufen wir im ravenol-shop schon seit mehreren Monaten die neue Rezeptur.

    VST w sklepie juz od kilku miesiecy sprzedajemy nowa recepture.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post

    Tak patrze w karty stary VST temp płynięcia -54 z analizy też -54, HST -42 przy tej samej recepturze 12 stopni roznicy? ;]
    Dlatego tez podkreslilem, oni sami nie wiedza co pisza....

  9. #11849
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Mi się wydaje, ze USVO to tylko i wyłącznie wymówka dla podwyżek, a HST będzie wykastrowanym z PAO VST dla tych co narzekają na cenę ;]

  10. #11850
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Mi się wydaje, ze USVO to tylko i wyłącznie wymówka dla podwyżek
    I dobrze Ci sie wydaje.

    Od poczatku bylo zalozenie, ze HST bedzie tansza alternatywa dla VST, lecz potwierdzenie mailowe Ravenola doprowadzilo do dyskusji, ze przejal stara recepture, a ktora sie okazala olejem na bazie HC.

    Trzeba poczekac na odpowiedz ze strony Ravenola na forum.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory