Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #12061
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    2.0 Jts
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał nawkrzy Zobacz post
    kilka dni temu wymieniałem oleje i filtry. Do silnika wlałem Valvoline VR1 Racing 10W60, a do skrzyni Mannol 75W90.
    Valvoline VR1 Racing 10W60 lubi znikać więc doglądaj stan na bagnecie

  2. #12062
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Jakiś czas temu rozmawialiśmy o olejach pełno syntetycznych w Niemczech, poniżej udostępniam nowy wyrok sądu, który stwierdzil jednoznacznie, że tylko i wyłącznie oleje na bazie Polialfaolefiny lub Estry mogą być określane jako pełen syntetyk. W wyroku jest mowa o oleju Motul SPECIFIC 504 00, 507 00 5W-30.

    http://eikel-partner.de/vollsyntheti...le-einer-ware/

    Niestety po niemiecku, lecz z pomocą translatora podejrzewam, że można już sporo zrozumieć.

  3. #12063
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Renault
    Postów
    69

    Domyślnie

    Ciekawe, czy kiedykolwiek wprowadza takie prawo w Polsce... Wątpię niestety.... Teraz są za duze zyski przy takim stanie prawnym i braku edukacji społeczeństwa zmotoryzowanego. Szkoda, cholernie szkoda.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  4. #12064
    Użytkownik Świeżak Avatar Robert 1
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Grupa VAG
    Postów
    86

    Domyślnie

    Jeśli dobrze pamiętam takie prawo dotyczące olejów i ich oznaczeń/określeń jest jeszcze w Japonii

  5. #12065
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert 1 Zobacz post
    Jeśli dobrze pamiętam takie prawo dotyczące olejów i ich oznaczeń/określeń jest jeszcze w Japonii
    Również gdzieś o tym czytałem, ale nie wiem czy to prawda...

  6. #12066
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Generalnie tak się mówi, ze 2 kraje tj. Niemcy i Japonia nie uznają wysokoprzetworzonych olejów pochodzenia mineralnego za oleje syntetyczne. Cała reszta dopuszcza nazywanie ich olejami syntetycznymi. Ja generalnie używając nazewnictwa o IV/V grupie mówię jako o olejach PAO-syntetycznych lub PAO-estrowych bo wtedy genarelnie mówimy o jakim oleju rozmawiamy a jak ktoś mówi sytntetyk to nie wiadomo na dobrą sprawę czy chodzi o "prawdziwy syntetyk" czy o olej na bazie z grupy III. Często powstają nieporozumienia bo wiele osób nie rozumie tego podziału i upiera się, ze nap. GM Dexos 2 jest olejem w 100% syntetycznym co jest prawda z formalnego punktu widzenia ale z techniczno-naukowego to już nie bardzo. Dobry olej na HC też może być świetny ale jednak co syntetyk to syntetyk i w topowych olejach jest on dalej górą.

  7. #12067
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Generalnie tak się mówi, ze 2 kraje tj. Niemcy i Japonia nie uznają wysokoprzetworzonych olejów pochodzenia mineralnego za oleje syntetyczne. Cała reszta dopuszcza nazywanie ich olejami syntetycznymi. Ja generalnie używając nazewnictwa o IV/V grupie mówię jako o olejach PAO-syntetycznych lub PAO-estrowych bo wtedy genarelnie mówimy o jakim oleju rozmawiamy a jak ktoś mówi sytntetyk to nie wiadomo na dobrą sprawę czy chodzi o "prawdziwy syntetyk" czy o olej na bazie z grupy III. Często powstają nieporozumienia bo wiele osób nie rozumie tego podziału i upiera się, ze nap. GM Dexos 2 jest olejem w 100% syntetycznym co jest prawda z formalnego punktu widzenia ale z techniczno-naukowego to już nie bardzo. Dobry olej na HC też może być świetny ale jednak co syntetyk to syntetyk i w topowych olejach jest on dalej górą.
    Zgadzam się z Toba, dlatego też podkreślam często jak pisze o oleju pełno syntetycznym, to mam na myśli olej na bazie PAO, pomijając nośnik. Powtarzajac często to z biegiem czasu ludzie się nauczą.

  8. #12068
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ponad tydzień temu pojawiła się oczekiwana analiza Ravenola VST USVO i mam nadzieje rozwiała wątpliwości malkontentów odnośnie bazy i składu tego oleju. Za ok 150zł jedna z lepszych propozycji w tej kasie na naszym rynku

    https://oil-club.de/index.php?thread...st-5w-40-usvo/

  9. #12069
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Potwierdziła że wyższa cena oznacza tylko i wyłącznie dodanie napisu USVO, czyli marketing. Ta analiza jest bardzo podobna do tej z rosyjskiego laboratorium. A dodanie olejów na bazie HC jako tańszą alternatywę.

    Nie twierdzę że to zły olej, wręcz przeciwnie. Lecz mnie osobiście nie przekonują. Tym bardziej po tej podwyżce.

    150 zł? Mało, w Niemczech kosztuje 43€.

  10. #12070
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Czyli to o czym pisalem od poczatku, dodatkowo podobno USVO oznacza dodatek boru, wolframu i molibdenu już na stałe, a nie jak wcześniej. Zobaczymy z nastepnymi analizami czy sklad sie utrzyma. Ciebie by nie przekonal pewnie nawet gdyby byl po 100zl

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory