Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #12451
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Negujesz testy które wysłałem. Nie pokazujesz alternatywy badań-testów. Wycieczki i słoma. Olej ze słomy lej, na zdrowie.

    Neguje bo test nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistych warunkach pracy panujących w silniku dlatego też olej przekładniowy wg. testu wypadł lepiej niż wiele olejów silnikowych ale zgadnij co by się stało gdybyś przekładniówki nalał do silnika w Stelvio? To raz, dwa nie alternatywą ale jedynym sensownym źródłem są analizy, które podsumowałeś tym, że trzeba by na głowę upaść aby wydawać pieniądze na takie badania (badanie eurola jest dostępne, nie wiem czy nawet nie w tym temacie nie było wklejone). Skoro tak podchodzisz do analiz to nie oczekuj, ze ktoś za Ciebie przebada tą Selenię więc zrób jak pisałeś czyli lej selenie w ASO i zostaw ten temat tym co się nim interesują być może to dobry olej ale niestety na węch i smak nikt tego obiektywnie nie oceni. Skoro jesteś pewny swego, ze producent wie co zaleca to z czego wynika twoja obecność w tym wątku? Naprawdę obecność tutaj nie jest przymusowa

  2. #12452
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Kolega [MENTION=81190]Btechfan[/MENTION] tego nie zrozumie, już któraś osoba pisze do niego bezpośrednio, że skoro taki zły ten wątek i bezsensowny a w dodatku on sam wie lepiej, to niech robi jak uważa i się tutaj nie wymądrza. Niestety nie dociera i robi się z tej dyskusji, do tej pory w miarę merytorycznej i sensownej, jakaś gimnazjalna przepychanka.

  3. #12453
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    wlasnie! 40 lat jezdzi autami, a teksty wali jak gimbaza I jeszcze ten foch, że mu ktoś analizy pod nos nie poda...

  4. #12454
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Ale weźcie się odpier....cie ode mnie. Napisałem że pewnie naleje Eurola, a nie Selenia, pod wpływem porad z tego forum. I napisałem że chętnie poczytam analizy laboratoryjne, testy, porównania, etc, a że ich nie mam to patrzyłem na to co znalazłem i czekam na wasze wskazówki. Swojej kasy nie będę wydawał na testy, bo sądzę że wszystko jest już gdzieś dostępne, może na tym forum też.

    Więc proszę uprzejmie wklejac linki z badaniami olei nadających się do Stelvio 280km, na których nie stracę gwarancji.

  5. #12455
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Aha, już widzę lawinę linków po tak "uprzejmej" prośbie - w skrócie - jesteście debilami, trochę was poobrażam, poudaję mądrego choć pojęcia o temacie nie mam, to na wszelki wypadek pokpię z niego, ale jeszcze was wykorzystam do czegoś.
    Akurat kogokolwiek obchodzi co tam nalejesz, losy twojej gwarancji także zapewne leżą tu wszystkim na sercu po takim wejściu.

  6. #12456
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Panowie, co dobrego spełnia normę Fiata 9.55535‑s2 żeby lać na gwarancji zamiast Selenii KPE?

  7. #12457
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Panowie, co dobrego spełnia normę Fiata 9.55535‑s2 żeby lać na gwarancji zamiast Selenii KPE?
    Pytanie do twojego ASO czy wystarczy aby spełniał normę czy musi mieć oficjalną aprobatę bo rożnie serwisy na to patrzą. Spełniających norme jest kilka np. Ravenol, Liqui Moly, Shell ale z oficjalną aprobatą prócz Selenii/Petronasa chyba ciężko będzie.

  8. #12458
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Pytanie do twojego ASO czy wystarczy aby spełniał normę czy musi mieć oficjalną aprobatę bo rożnie serwisy na to patrzą. Spełniających norme jest kilka np. Ravenol, Liqui Moly, Shell ale z oficjalną aprobatą prócz Selenii/Petronasa chyba ciężko będzie.
    I nareszcie poznałem sedno dywagacji na temat oleju do AR Stelvio 280km na gwarancji.

  9. #12459
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Przyglądam się tematowi i chciałbym sprecyzować jaki olej nazywamy syntetycznym.
    Wiem że bazy muszą być grupa IV i V oraz nie więcej niż 20%grupy III takie wymogi muszą spełnić oleje w Niemczech i Japonii.
    Wiele znanych producentów ma dobre oleje lecz nie spełnia wymogu 80% bazy grupy IV i V pytanie czy gdy tej bazy jest np.75 % to jest to olej
    syntetyczny czy wykonany w technologi syntetycznej.
    Jeśli chodzi o olej na gwarancji to niestety musimy używać oleju zalecanego przez producenta w innym wypadku narażamy się na nie uwzględnienie
    gwarancji.
    To samo dotyczy stosowania dodatków zmniejszających tarcie.

  10. #12460
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Przyglądam się tematowi i chciałbym sprecyzować jaki olej nazywamy syntetycznym.
    Wiem że bazy muszą być grupa IV i V oraz nie więcej niż 20%grupy III takie wymogi muszą spełnić oleje w Niemczech i Japonii.
    Wiele znanych producentów ma dobre oleje lecz nie spełnia wymogu 80% bazy grupy IV i V pytanie czy gdy tej bazy jest np.75 % to jest to olej
    syntetyczny czy wykonany w technologi syntetycznej.
    Jeśli chodzi o olej na gwarancji to niestety musimy używać oleju zalecanego przez producenta w innym wypadku narażamy się na nie uwzględnienie
    gwarancji.
    To samo dotyczy stosowania dodatków zmniejszających tarcie.
    Na wstępie tej dyskusji zapytałem miesiąc temu czy mogę lać na gwarancji co mi się podoba, czy też są ograniczenia do olei wskazanych w gwarancji. W dyskusji dowiedziałem się że lepszy od Selenia będzie Eurol, a teraz kolega gocio1960 sprowadził mnie na ziemię, że stracę gwarancje. 11tego będę na wymianie i się okaże czy pozwolą nalać Eurol.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory