Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #4911
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Mamy namiar na kogoś kto umie załatwić taniej oleje firmy amsoil? Interesuje mnie na dzień dzisiejszy olej przekładniowy 75W90 Gl-5

  2. #4912
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Zrobiłeś w swoim życiu dwie zmiany oleju przy klekocie?Raczej na to wygląda,bo taki zdziwiony jesteś jego kolorem.
    Klekotami jeżdzę od 8 lat i TAK BYŁEM ZDZIWIONY bo stosując płukankę i wlewając nowy olej ten pozostawał czysty przez wiele kilometrów gdzie bez stosowania po pierwszym odpaleniu wyglądał jak ten co przed chwila go zlałem wiec wymieniając olej wieokrotnie przyzwyczaiłem sie do jego czarnej barwy zaraz po wymianie, a tu po płukaniu mała niespodzianka ;] Stosowałem płukankę po kiepskim oleju jakim jest Selenia TD 10W40, która była zalewana od nowości więc nagaru zapewne było od cholery bo auto serwisowane pewnie wg książki, a nie co 10K km.


    Pytanie mam do kogos kto się zna na Millersie, pisałem do Pablo ale pewnie nie miał czasu odpisać. Wie ktoś dlaczego CFS 5W30 jest dostępny tylko w PL, a na stronach zagranicznych w tym UK nie ma CFSa w tej lepkości?
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 20-09-2013 o 19:52

  3. #4913
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Klekotami jeżdzę od 8 lat i TAK BYŁEM ZDZIWIONY bo stosując płukankę i wlewając nowy olej ten pozostawał czysty przez wiele kilometrów gdzie bez stosowania po pierwszym odpaleniu wyglądał jak ten co przed chwila go zlałem wiec wymieniając olej wieokrotnie przyzwyczaiłem sie do jego czarnej barwy zaraz po wymianie, a tu po płukaniu mała niespodzianka ;] Stosowałem płukankę po kiepskim oleju jakim jest Selenia TD 10W40, która była zalewana od nowości więc nagaru zapewne było od cholery bo auto serwisowane pewnie wg książki, a nie co 10K km.


    Pytanie mam do kogos kto się zna na Millersie, pisałem do Pablo ale pewnie nie miał czasu odpisać. Wie ktoś dlaczego CFS 5W30 jest dostępny tylko w PL, a na stronach zagranicznych w tym UK nie ma CFSa w tej lepkości?
    Zabarwienie oleju na czarno po wymianie w klekocie nie ma absolutnie żadnego znaczenia.
    Ale jeśli lepiej się z tym czujesz płucz,myj,co chcesz.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4914
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Zabarwienie oleju na czarno po wymianie w klekocie nie ma absolutnie żadnego znaczenia.
    Ale jeśli lepiej się z tym czujesz płucz,myj,co chcesz.
    Był też jakiś czas temu papularny artykuł gdzie podobno były pracownik koncernu naftowego twierdził, że wymiana oleju jeest bez sensu i stary brudny olej ma lepszy właściwości smarujące niż nowy. Ile "specjalistów" tyle opinii ;]

  5. #4915
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Był też jakiś czas temu papularny artykuł gdzie podobno były pracownik koncernu naftowego twierdził, że wymiana oleju jeest bez sensu i stary brudny olej ma lepszy właściwości smarujące niż nowy. Ile "specjalistów" tyle opinii ;]
    bez komentarza.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #4916
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dlaczego bez komentarza? http://moto.onet.pl/aktualnosci/wymi...oszustwo/05d39 jako doświadczony w temacie może jednak byś skomentował bo teoria dośc "ciekawa" ;]

  7. #4917
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    A jak ktoś napisze na onecie, że Ziemia jest w centrum wszechświata to też mamy komentować takie bzdury?

  8. #4918
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał feecle Zobacz post
    A jak ktoś napisze na onecie, że Ziemia jest w centrum wszechświata to też mamy komentować takie bzdury?
    Pierwsza sprawa to sprawdź sobie gdzie jest centrum wszechświata bo w tym przypadku jak z olejami jest wiele ciekawych teorii

    Druga sprawa: Mamy? Nie widzę nigdzie aby ktoś Ciebie prosił o komentarz ;] Ale jak tak bardzo chcesz to może inne źródło podam:

    http://motoryzacja.interia.pl/wiadom...i,1132114,1718

    Interia dobra czy też nie warta komentarza?

    A może jakiś zagraniczne strony będą godne komentarza?

    http://www.dutchdailynews.com/oil-change/

    Jak te strony też nie pasują można wpisać w google słowa kluczowe i wyskoczą inne źródła. Pytam o to bo widzę ekspertów w tym temacie. Tyle silników narozbierali to pewnie napiszą co o tym sądzą bo skoro cząsteczki sadzy po wymianie oleju nie mają znaczenie to może to nie kolejna bujda jakich wiele w internecie tylko pan henk ma racje? ;]



    A teraz już na poważnie bez ironii wracamy do sedna tematu i ponawiam pytanko o CFS 5w30 wie ktoś dlaczego na zagranicznych stronach nie ma tego oleju? Został wycofany? Zastąpiony?
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 21-09-2013 o 00:59

  9. #4919
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    A teraz już na poważnie bez ironii wracamy do sedna tematu i ponawiam pytanko o CFS 5w30 wie ktoś dlaczego na zagranicznych stronach nie ma tego oleju? Został wycofany? Zastąpiony?
    Ja nie wiem, nigdy go nie używałem, i nie interesowałem się tym tematem.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #4920
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ok Pablo dzięki przemyślę tego CFS'a 5W30 i na 100% odezwę się w przyszłym tygodniu bo ceny fajne. Raczej wezmę dwa różne oleje do obu aut bo na swoim mogę eksperymentować

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory