Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Przeguby JTD. Od czego pasują?

  1. #1
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie Przeguby JTD. Od czego pasują?

    Posypały mi się przeguby i to obydwa na tej samej półosi, zewnętrzny to rozumiem moja wina wkręcił mi się drut i rozerwał manszetę – jeździłem tak miesiąc poczym wymyłem przegub nasmarowałem i założyłem nową gumę myślałem ze może to wystarczy – nie wystarczyło terkocze ops: . Z nim nie ma problemu jest taki sam jak we wszystkich 166 kosztuje mało i jest dostępny. Problem pojawił się z przegubem wewnętrznym okazało się że JTD ma inny niż benzynowe silniki a na dodatek dostępny jest razem z półośką :shock: :twisted: tak też podaje ePER a cena to jedyne 961 zł ??????
    Wie ktoś coś o tym może ktoś zmieniał – czy faktycznie same przeguby takie jak do benzynowych silników nie pasują ???
    z góry dzięki za rady i opinie

  2. #2
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    Hej, sprawdź na tej stronce. Wygląda na to że takie same są w VW (a więć duużo tańsze)

  3. #3
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurcio_8v
    Hej, sprawdź na tej stronce. Wygląda na to że takie same są w VW (a więć duużo tańsze)
    Wszystko sie zgadaz jest taki sam jak do kilku VW i Audi - tylko ze to dotyczy 166 z silnikami benzynowymi a diesle mają inne przeguby które nie występują inaczej jak z półośką

  4. #4
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    Hej,

    To, co wyszukałem na stronce autoteile... dotyczy właśnie 2.4 JTD. Poza tym w EPER-rze dla benzyniaków też nie ma dostępnych "osobno" przegubów, a jedynie całe pół-osie.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    OK już załapałem sprawdzę temat dokładnie a efekty opiszę na forum.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    dziwne ze wewnetrzny sie wysypal a nielepiej uzywke na allegro dorac kosztuje smieszne pieniadze
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  7. #7
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał CIAMILL156
    dziwne ze wewnetrzny sie wysypal a nielepiej uzywke na allegro dorac kosztuje smieszne pieniadze
    Też się zdziwiłem ale się posypał wewnętrzny ( sprawdzone, potwierdzone) ma duży luz góra dół i stuka przy zmianie biegów. Używkę mówisz ?? zawsze staram się kupować części nowe i tym razem będzie tak samo - nie stać mnie na auto które jest niepewne.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    no jezeli masz jezdzic nim jeszcze z 20 lat to kup nowe jesli nioe to wywalanie pieniedzy w bloto bo przeguby wewnetrzne mają dlugą zywotniosc wiec sie zastanow czy nielepiej zainwestowac zaoszczedzonych pieniedzy w cos innego
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  9. #9
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Twoje propozycje i poglądy są poniekąd słuszne tyle że używanego przegubu nie znajdę "u siebie" musiał bym zamówić z netu i tu niestety nasuwają się wątpliwości czy ten co przyślą będzie pasował ?? ( benzyna i diesel wizualnie są takie same lecz nie pasują zamiennie) czy będzie dobry a nie taki lub prawie taki jak mój ?? nie stać mnie na to żeby auto stało na podnośniku kilka dni bo gość przysłał nie to a na dodatek nie wiadomo czy będzie to można oddać - za te kilkaset zł więcej kupię sobie spokój oraz krótką i pewną naprawę.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Odświeżę temat,

    Też mam luz chyba na wewnętrznym przegubie. Szarpanie przy zmianie biegów i generalnie jakieś wibracje. Poza tym okazało się, że całą zimę jezdziłem z rozerwaną osłoną a to też chyba nie jest bez znaczenia.
    Ponoć niektóre pasują od Audi i VW. Koszt w intercarsie w detalu to 230 zł.
    Wymiary ma takie: Wewnętrzne uzębienie, od strony koła: 28
    Średnica pierścieńia uszczelniającego [mm]: 108

    Czy to podejdzie do V6 z 4HP20? Bo i tak chce wymienić osłonę więc może lepiej od razu przegub?
    Czy Warto może jakąs używkę kupić??

    EDIT:
    Czy cała półoś lewa krótka do wszystkich V6 jest taka sama? bez względu na rodzaj skrzyni biegów? (bo biorę pod uwagę i taka opcję)
    Ostatnio edytowane przez kelpin ; 22-06-2011 o 10:47

Podobne wątki

  1. [164] Tarcze hamulcowe tył ALFA ROMEO 164 Q4 - od czego pasują
    Utworzone przez Gepard w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 21:44
  2. Przeguby od 1.9 jtd do 2.4 jtd
    Utworzone przez robert_t18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 09:49
  3. Wałki rozrządu 1.6 TS - od czego pasują. Gdzie kupić?
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 12:39
  4. Przeguby
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-11-2012, 22:07
  5. Gumy drążka stabilizatora tył - od czego pasują?
    Utworzone przez grosii w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 21:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory