Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Temat: Wygodne fotele na długie trasy w Alfie? Której?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Question Wygodne fotele na długie trasy w Alfie? Której?

    Po kolejnym 5,5 tys. kilometrowym wyjeździe stwierdzam, że mimo kombinowania z ustawieniami fotela i kierownicy oraz jazdy z dodatkową poduszką lędźwiową (mam fotel bez tej regulacji, a z poduszką było gorzej), fotele w stanie jakim są (przebieg (prawdziwy) - ~155 kkm), nie są wygodne W praktyce nie dałem rady jechać bez postoju dłużej niż ok. 500-600 km (tyle na szczęście wynosi max zasięg mojej Belli), a w późniejszej fazie podróży już max 300-400 km i dodatkowo "zwichnąłem sobie d***" Dosłownie (2 dnie po urlopie czułem wielki siniak przy siadaniu (słyszałem komentarz, że to przez to, że jestem dość "kościsty". Aha - i ważne info - mam 195 cm wzrostu i mam problemy z kręgosłupem
    Czasem podobne tematy pojawiały się w jakichś wątkach, ale bez konkretnych odpowiedzi, w związku z tym mam kilka pytań (mogą się też przydać ludziom odwiedzającym forum w poszukiwaniu Belli). Chodzi mi oczywiście o wypowiedzi osób jeżdżących w trasy powyżej 1000 km w ciągu jednego dnia (albo spędzają w aucie łącznie koło 10 godzin, z małymi odstępami, żeby d***a nie zdążyła odpoczać ), bo na trasach krajowych te fotele aż tak mi nie przekszadzają
    1. Czy w miarę nowe fotele ze 156-ki są wygodne dla osób mojego wzrostu? Mam tu na myśli osoby, które od nowości jeździły 156-ką z najbardziej podstawową wersją foteli, albo kupiły auto z małym przebiegiem.
    2. Czy sama regulacja lędźwiowa dużo wnosi? Czy da się ją dorobić do standardowych foteli?
    3. Czy fotele ze Sportpacka są wygodniejsze na dłuższe trasy, czy tylko lepiej trzymają i wyglądają (jeździłem na takich, ale tylko jakieś 10 km jazdy próbnej, no i w używce z cofanym na 100% zegarem)?
    4. Czy można wymienić same gąbki (pewnie można) i czy znacie kogoś, kto w okolicach Wawy umie to dobrze (tak, żeby było jak z fabryki i/lub wygodnie ) zrobić? Ile mogłoby to orientacyjnie kosztować?

    Rozważałem kiedyś szycie skóry na zamówienie, wiem, że jest wtedy też wymieniane wypełnienie foteli, ale ze względów kosztowych ten temat odpada, więc w grę wchodziłby ewentualnie (w zależności od waszych odpowiedzi na powyższe pytania) zakup używanych foteli skórzanych ze Sportpacka i wymiana ich środka (oczywiście jak uda nam się z żoną rozstrzygnąć dyskusję "skóra, czy welur/Alfatex" )

    5. [Pytanie przyszłościowe ] Jaka Alfa ma najwygodniejsze fotele na długie trasy? Ewentualnie mały offtop - jakie inne auta mają superwygodne fotele na takie trasy (np. BMW e60 wyglądają na takie, mimo, że jechałem tylko kilkanaście km jako pasażer )

    Wątek powstał dlatego, że bardzo lubimy z żoną (i pieskiem) samochodowe wakacje (można przywieźć z pół bagażnika "produktów regionalnych" i generalnie sporo więcej zobaczyć), ale nie chciałbym po urlopie przez dwa dni leczyć d***y

    EDIT - przy waszych wypowiedziach przydałaby się dość kluczowa informacja, czyli ile macie wzrostu
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  2. #2
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Konrado, mogę Ci oddać moje stare fotele musiałbyś je tylko ogarnąć. Kolor granatowy welur.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Ale to były chyba ident, jak ja mam, czy nie? Miałeś tą regulację lędźwiowa i było rzeczywiście wygodnej? Bo jak takie same to zmieniać grafit na granat to nie bardzo by mi się chciało Zresztą na pewno miałeś też bez poduch, więc 3a by ciąć itp., więc nawet kwestia tej regulacji dużo by chyba nie dała (chyba, że dałoby się to przełożyć do moich po zrobieniu nacięcia na pokrętło)...
    Bo właśnie zapomniałem się Ciebie spytać jak przekładałeś to gąbki wymieniłeś na nowe, czy włożyłeś całe fotele (bo pamiętam, że masz chyba grzane, tylko miałeś niepodłączone maty...)
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Polecam Corollę E9 (poważnie ), pasażerowie ~185cm i fotele są super.

  5. #5
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Tak, teraz mi wsio chodzi. Powiem Ci tak, szału nie ma z tą regulacją lędźwi, ja tam tego nie używałem. A co do wsadzenia regulacji, to zaatakuj z tym problemem kolegę Barus91, on ogarnia takie tematy. A tymczasem pędze do pracy, w razie czego, to pisz PW, pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybek_bgi Zobacz post
    Polecam Corollę E9 (poważnie ), pasażerowie ~185cm i fotele są super.
    No tak, tylko toto dość brzywkie jest i poza TSem (hehe, innym, tym z kompresorem), nie ma czym jeździć (Taki Toyotowski TS mnie kiedyś objechał), zresztą mały bagażnik nawet w kombi (nie, żębym miał duży, ale jak zmieniać na nie-Alfę, to tylko 500l+ ale jakby to mogło dotyczyć też wersji Verso, to 3a by może zbadać sprawę, ale tego nie ma z kompresorem, więc Toyota odpada
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Ja zrobiłem swoją jednorazowo 1600km w trochę ponad 13h i nie miałem obolałej D.. więc może 166 ? Kufer jest naprawdę duży, a do tego podpórki pod obie ręce (podłokietnik i poduszka na drzwiach) co na długiej trasie też ma znaczenie. Wzrostem Ci nie ustępuje a ja przy wyborze auta też brałem to pod uwagę bo nie lubię sobie kolanami obcierać uszu
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebott
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM 2001
    Postów
    491

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o same fotele to muszę przyznać, że VW Touran mojego ojca jest kapitalnym samochodem. Kiedyś zrobiłem nim jednego dnia ok. 800km i zero objawów ze strony tyłka czy pleców. No ale ja jestem sporo niższy, a Touran to współczesna wersja Żuka, więc nie polecam.
    „Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

    Blaise Cendrars

  9. #9
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    rewelacyjne fotele na każdą trasę ma z przodu 145. Osobiście uważam, ze są lepsze niż w 159 i w Julce. Trzymanie boczne, rewelacja, profil oparcia, rewelacja, twardość rewelacja, długość pod udami, rewelacja.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    rewelacyjne fotele na każdą trasę ma z przodu 145. Osobiście uważam, ze są lepsze niż w 159 i w Julce. Trzymanie boczne, rewelacja, profil oparcia, rewelacja, twardość rewelacja, długość pod udami, rewelacja.
    Jak miałem 145 to czułem się trochę jak na krzeselku przy stole, przy dłuższych trasach denerwowala mnie wysokość foteli które nawet na maxa opuszczone i tak są dosyć wysoko.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. [146] Centralne otwieranie z pilota. Wygodne podłączenie kierunków.
    Utworzone przez Mumin w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-11-2015, 13:38
  2. Fotele w alfie 147 3D - wymiary
    Utworzone przez dmn88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-07-2010, 21:50
  3. Czy fotele-siedzenia w AR156 są wygodne?
    Utworzone przez TREMOR w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 21:28
  4. [155/164] Do której cewki
    Utworzone przez siwy144 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-12-2008, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory