Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Selespeed w mojej GT

  1. #1
    fazi997
    Gość

    Domyślnie Selespeed w mojej GT

    Jestem tu nowy i mam pytanko o skrzynię Selespeed. Nabyłem niedawno AR GT 2004 rok z tą skrzynią. I mam mały problem. Otóż podczas ruszania z biegu 1 lub R jest odczuwalne jakby sprzęgło zabierało na dwa razy. Wygląda to tak jakby sprzęgło było zwalniane przez układ selespeed na dwa razy co powoduje, że auto nie rusza płynnie tylko „skacze”. Chciałbym zauważyć, że na zimnym silniku auto tak się nie zachowuje lub też jest to bardzo minimalnie odczuwane. Z problemem tym pojechałem do ASO w Bielsku-Białej, osobiście nie polecam tego serwisu, po pierwsze nie zostałem miło przyjęty (zbędna dyskusja przyjmującego na temat aut sprowadzanych) a po drugie, że nie rozwiązali mojej sprawy. Stwierdzono, że z układem selespeed jest wszystko w porządku, examiner nie wykazuje błędów itd. Po czym powiedziano mi, że to wymaga głębszej analizy na co.....w tym momencie nie mieli czasu. Pojechałem więc do Ganinexu w Pszczynie, tam zrobiono diagnozę skrzyni (przy okazji zmienili soft sterownika skrzyni na nowszy) stwierdzono, że skrzynia nie wykazuje żadnych błędów ale po analizie pomiarów mechanik powiedział, że konieczna jest wymiana sprzęgła. Wobec tego pojechałem do mojego mechanika, zrobił wymianę kompletnego sprzęgła i faktycznie okazało się docisk ma mocne wyżłobienie w miejscu pracy łożyska oporowego, tarcza sprzęgłowa nie wyglądała źle. Natomiast po jeździe testowej stwierdziłem, że problem pozostał, może że jest trochę lepiej ale naprawdę w znikomym stopniu.
    Wobec powyższego mam pytanie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, dlaczego to sprzęgło zabiera na dwa razy, a może to jest normalne i tak powinna wyglądać praca tego sprzęgła. Nie wiem, czy była robiona wymiana płynu w układzie selespeed (ASO B-B twierdzi, że wymiana nie jest konieczna) i oleju w samej skrzyni biegów (przebieg 65000km). Jeżeli mieliście lub macie podobne doświadczenia to proszę pomoc w rozwiązaniu tego problemu, za co z góry dziękuję.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar shrek2oo7
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP Selespeed 2001
    Postów
    325

    Domyślnie

    Może sprzęgło jest po prostu rozkalibrowane?
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...147_156_a.html
    Napisz do kolegi, który pisał ten poradnik, on się trochę zna na tych skrzyniach.

  3. #3
    fazi997
    Gość

    Domyślnie

    Nie sądzę żeby było rozkalibrowane, mechanik co diagnozował skrzynię w ASO powiedział, że po wgraniu nowego softu będzie kalibrowała się automatycznie. po za tym zmiana biegów jest perfekcyjna, nie ma z niczym problemów tylko przy ruszaniu. Dzisiaj rano (temp. -10) ruszałem bez problemu, jak tylko się silnik nagrzał już szarpało

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Może to zbyt banalne, ale skoro ma taki związek z temperaturą to może kwestia oleju. Po rozgrzaniu robi się zbyt rzadki i stąd te problemy.
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 530i
    Postów
    245

    Domyślnie

    Witam.

    Proponuję tak jak podpowiada kolega shrek2oo7 sprawdzić i ewentualnie wyregulować cięgno siłownika sprzęgła:
    http://homepage.mac.com/paul_denyer/...36/page36.html

    sprawdzić również czy "sprzęgło nie ciągnie":
    http://homepage.mac.com/paul_denyer/...31/page31.html


    Pzdr

  6. #6
    fazi997
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie zastanawiam się nad tym olejem w układzie selespeed. Czy dużo roboty jest z wymianą i czy dam sobie radę , czy też wymaga to jakiś specjalnych urządzeń?

  7. #7
    clvegaz
    Gość

    Domyślnie

    sorry ze zapytam ale co Ci przyszlo do glowy zeby kupowac samochod z ta skrzynia ?

  8. #8
    fazi997
    Gość

    Domyślnie

    a kto powiedział, że Alfy Romeo z tą skrzynią są złe?

  9. #9
    clvegaz
    Gość

    Domyślnie

    alfy same w sobie nie sa zle ale skrzynia selespeed jest do d.... z reszta chyba sie o tym przekonales na wlasnej skorze... absolutnie nie chce Ci dokuczac bylem tylko ciekaw co Toba kierowalo przy zakupie samochodu z ta skrzynia, swoja droga na forum nie brakuje tematow na temat problemow z tym wynalazkiem. pozdro

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    problem jak problem
    gorsza sprawa to znaleźć kogoś kto taki problem z tą skrzynią rozwiąże za przyzwoite pieniądze - i to jest ten kłopot








Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-08-2021, 13:00
  2. [159] DPF w mojej 159.
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 21:03
  3. 156 selespeed problem, znika olej w selespeed
    Utworzone przez xmikix w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 13:36
  4. Gaz do mojej belly
    Utworzone przez sebek93pl w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 19:27
  5. Rozrząd w mojej 156
    Utworzone przez kuris w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 19:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory