Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14271
    Użytkownik Świeżak Avatar bahcio
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Z miesiąc-półtora temu była za 18 300 zł. Ciekawe czemu tak straciła na wartości, może ludzie się jej boją bo ma spory przebieg, prawdopodobnie realny. Sam nad nią się zastanawiałem czy nie podjechać, ale w końcu znalazłem bliżej. Poza zbędną ilością naklejek, ozdóbek i brakiem osłony silnika - wygląda całkiem ok. Za tą cenę i tak pewnie coś trzeba będzie włożyć, ale dwa komplety opon, brak dpfu to zalety. Na żywo pewnie wyjdzie więcej rzeczy.

    Ewentualnie tył coś mi się nie zgrywa. Kolor zderzaka trochę odbiega (ale może to wina zdjęcia w lesie) i szpara między klapą bagażnika z prawej strony wydaje się być większa niż z lewej.
    Ostatnio edytowane przez bahcio ; 09-06-2017 o 22:44

  2. #14272
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Zdjęcia są bardzo dobre, co nie znaczy że auto również. kierownica dość mocno wytarta nawet jak na 270kkm. poza tym autko chyba zaliczyło jakieś holowanie, bo zaślepka na przednim zderzaku trochę nie na miejscu. może jestem przewrażliwiony, ale sam obecnie szukam 159. Ale nie na otomoto.pl, ale na mobile.de. jest tam nieco drożej (plus koszty ściągnięcia), ale auta są w dużo lepszej kondycji i nie są tak picowane do sprzedaży (przy czym też zalecam ostrożność, bo znalazłem przynajmniej 2 oferty z ewidentnie cofniętym licznikiem - z tureckich komisów).
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 10-06-2017 o 00:00

  3. #14273
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Bo trzeba zdawać sobie sprawę, że auta wystawiane przez handlarzy to te same co na mobile.de, tylko powiększone o cenę sprowadzenia, opłat, picowania i marżę handlarza. Handlarz wie, że w Polsce alfa to średnio chodliwy towar ze względu na kiepskie opinie dotyczące awaryjności. Wie, że ten sam model sprzeda się taniej niż za granicą. Dlatego te od handlarzy, to będą przeważnie albo zajechane szroty, albo trochę mniej zajechane szroty, ale z dużymi przebiegami, skręcone mniej lub bardziej.
    Co innego z polskimi, salonowymi. Tutaj użytkownik musi dostosować cenę do rynku, a cena jest zaniżona przez handlarzy. Samochód może być doinwestowany, z realnym niskim przebiegiem, ale nie przebije się przez cenę, bo polskiego nabywcę interesuje tylko przebieg, wyposażenie i okazyjna cena.

    Handlarz za granicą, szukał będzie egzemplarza ładnie wyglądającego, ze stosunkowo dobrym wyposażeniem i popularnym silnikiem. Na mobile.de widać, w jakim stanie są takie egzemplarze, w cenie znacząco niższej niż podobne w Polsce. Albo pokolizyjne, albo z bardzo wysokim przebiegiem (400-500 t km), albo zaniedbane technicznie, co handlarz z nadwornym mechanikiem naprawią za pomocą silikonu, poksipolu i trytytek.

    Ta z ogłoszenia wygląda na użytkowaną prywatnie. Być może sprzedawca miał na forum konto - ciekawe czemu nie dał ogłoszenia tutaj? Może bał się, że potencjalny kupujący prześledzi faktyczną historię auta z historii jego postów na forum. Brak numeru VIN - bo pewnie ktoś już mu kiedyś ten VIN tutaj rozkodowywał i po poście z pytaniem mógłby dojść kto był użytkownikiem na forum. Brak zaznaczonej opcji "bezwypadkowy" sugeruje, że coś dziać się musiało.
    No i te nalepki. Z doświadczenia wiem, że im więcej ktoś przykłada uwagi do nalepek, klubowych pierdół, wzoru aluminiowych felg, tym mniej uwagi zwraca na stan techniczny pojazdu, drutując co się da i przeciągając przez 3 miesiące diagnostykę świecącej się kontrolki braku ciśnienia oleju z powodu wyjazdu na ogórki jego znajomego mechanika, co to mu wszystko robił po taniości.
    Moim zdaniem cena spada, bo kolejni kupujący dowiadując się o "bezwypadkowej" przeszłości po prostu rezygnują, a auto zalega na podwórku i nie ma co z nim zrobić.

  4. #14274
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Maksym
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 1.9 JTDm
    Postów
    19

    Domyślnie

    Jako że ciężko trafić na fajny model z silnikiem 2.4 to przeglądam rynek w poszukiwaniu dobrego modelu 1.9. Wpadła mi w oko ta 159.

    ID: 6013070655

    Po zdjęciach i opisie wygląda całkiem spoko, może ktoś ma jeszcze jakieś info / uwagi

  5. #14275
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    chyba 159
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie odnośnie 2 ogłoszeń.
    Otóż znalazłem takie 'cosie':
    1. oferta/alfa-romeo-159-salon-polska-bardzo-doinwestowany-ID6yG4rz.html#56143698a3
    2. oferta/alfa-romeo-159-twoje-autozjawiskowa-alfa-z-luxemburgajasne-skorypelen-serwis-ID6yOGKl.html#56143698a3

    Powiem tak. Tą z pierwszego linka podesłałem kuzynowi, i jemu nie spodobało się to, że było tam dłubane we wnętrzu (kierownica, panel środkowy etc). Wg. mnie wygląda dobrze (tylnia klapa niby perfidnie w innym kolorze, ale zrzucam to na padający cień/kąt robienia zdjęcia).
    Na dobra sprawę daleko nie mam, spróbuję go jeszcze namówić, żeby się do niej przejechać, zobaczyć.

    I ta druga... Coś mi ta cena nie jest adekwatna do rocznika auta. To raz. Dwa, handlarz też musi zarobić, więc jakąś tam marżę sobie naliczył. Do tego auto jest przygotowane do rejestracji. Nie wiem. Kusi ta [notranslate]Alfa[/notranslate], ale boję się, że to może być wycieczka czysto krajoznawcza.
    Ktoś mieszka w pobliżu tej drugiej? Komuś rzuciło się w oczy coś dziwnego w obu tych ogłoszeniach?

  6. #14276
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Jakby ktoś był zainteresowany bordową 159 2.2 JTS z Karkowa:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6yVp2T.html

    Oglądałem, wizualnie całkiem w porządku, jakieś małe zadrapania, dwie gniotki na masce, trochę podwójnego lakieru, szpachli nie znalazłem. Tylny zderzak delikatnie się odcina. Jak to w dziesięcioletnim aucie z Włoch. Wnętrze zadbane, brak środkowego zagłówka z tyłu, cała elektryka sprawna. Natomiast mechanicznie już trochę gorzej. Samochód sprawdzałem w autka.pl i wyszło napraw na około 8 tysięcy złotych. Jest pęknięta tylna sprężyna, przednie dolne wahacze do wymiany, jeden łącznik stabilizatora, linka hamulca ręcznego, ale to jeszcze takie typowe rzeczy. Natomiast skrzynia szumi na i pierwszym, trzecim i piątym biegu, dość wyraźnie i nadaje się do remontu, silnik ma drobny wyciek pod pompą wody i pokrywą zaworów, pomimo rzekomej wymiany rozrządu, w komputerze jest błąd pozycjonowania wałka wydechowego, a półosie od strony silnika są do wymiany. Czy warto, niech sobie każdy sam oceni. Piszę tylko to, czego się dowiedziałem.

  7. #14277
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    co sądzicie o tym egzemplarzu Brery? otomoto ID6013189703. czy jest szansa, żeby uprzejmy Alfaholik z Poznania obejrzał autko? ja mam tam niestety 5 godzin jazdy....

  8. #14278
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Niemiecki
    Postów
    21

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Rozglądam się już jakiś czas za AR Brera 3.2 V6. Prosiłbym o poradę/pomoc w wyborze. Ostatnio znalazłem dość fajne ogłoszenie na otomoto - ID 6012918151 może ktoś z forumowiczów widział i oglądał rzeczone auto lub może mi poradzić czy jest warta uwagi.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #14279
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    50

    Domyślnie

    Kupujesz AR to musisz dużo jeździć i oglądać - to znajdziesz. Im większy silnik tym większe ryzyko że auto zajechane. 3,2 super stan ciężka sprawa, 1,8 dużo łatwiej. Tak samo diesle choć tutaj mniejsza różnica.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

  10. #14280
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yossarian Zobacz post
    Kupujesz AR to musisz dużo jeździć i oglądać - to znajdziesz. Im większy silnik tym większe ryzyko że auto zajechane. 3,2 super stan ciężka sprawa, 1,8 dużo łatwiej. Tak samo diesle choć tutaj mniejsza różnica.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
    To co pisałem o stanie aut z większymi silnikami dotyczy aut importowanych i wynika z różnic cen na zachodzie. Tam lepszy silnik i co za tym idzie lepsze wyposażenie jest w cenie, u nas nie koniecznie, więc handlarz wozi zajechane lub rozwalone.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory