Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Padniete Turbo

  1. #1
    Issos
    Gość

    Domyślnie Padniete Turbo

    Witam niedawno kupiłem alfe 145 TD z 1996 r. okazało sie ze zepsute w niej jest turbo i intercooler. cały silnik od dołu jest w oleju. na poczatku nie zauwazyłem tej usterki. kupiłem samochod i niedokladnie go sprawdziłem. sprzedawca zapewniał ze wszystko jest ok.A jednak nie ale mniejsza o to mam nauczke na przyszłosc. Sprawdzałem zakup nowych czesci do alfy i ceny sa bardzo wysokie.nawet jezeli chodzi o uzywki. i tu rodzi sie moje pytanie o turbine. czu turbo z jakigos modeli fiata pasowało by do alfy 145?

  2. #2
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    akurat intercooler jest tani, to mozna spokojnie brac nowe
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  3. #3
    Issos
    Gość

    Domyślnie

    interlooler tani to wiem koszt 200 zł ale turbo drogie cholernie... a patrzałem do fiata to mozna szybciej dostac i taniej tylko teraz problem od jakiego modelu bedzie pasowac i czy wogole jakiekolwiek pasuje?

  4. #4
    papa16b
    Gość

    Domyślnie

    A dawno kupiłeś?? bo masz tam ileś dni na oddanie albo wiesz niech odda kasę na turbo bo tak naprawdę zostałeś oszukany . Dodam jeszcze że jeśli silnik zdrowy to warto naprawić auto uwierz mi. A co do turbiny to chyba raczej nie pasuje od Fiata choć wiem że to praktycznie to samo .

  5. #5
    Issos
    Gość

    Domyślnie

    rozmawiałem z byłym wlascicielem i powiedziałem ze ma oddac kase i zabrac auto... auto było zakupione na dniach... przez to wszystko nabrałem wstretu do tego samochodu. Koles powiedział ze odda pieniadze i auto zabierze ale pytam sie bo jezeli znow poleci sobie w kulki i nie bedzie chciał oddac kasy.Nie chcem sie ciagac po jakis sadach itp.wiec bede musiał naprawic ta alfe.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Jerry1
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    KRA
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    W 155 dieslach był ten sam silnik,wczesnych fiatach bravo i ducato drugiej generacji przedliftingowych.

  7. #7
    papa16b
    Gość

    Domyślnie

    Tylko nie zwlekaj z tym jak powie ze jutro a jutro powie ze jutro itd...Bo minie termin i później to już ciężko odzyskać kasę . Pozdrawiam

  8. #8
    Issos
    Gość

    Domyślnie

    mam jeszcze jedno pytanie.jezeli turbina ciagnie olej z silnika i pcha go do komory spalania zagraza do silnikowi?

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mac1us
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków Radziszów
    Auto
    Lancia Delta 2,0 16vt 4x4
    Postów
    219

    Domyślnie

    Zagraża w ten sposób, że może w ekstremalnej sytuacji lub przy zaniedbaniu braknąć oleju, a kilka osób w ten sposób zatarło silnik.

  10. #10
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    mam jeszcze jedno pytanie.jezeli turbina ciagnie olej z silnika i pcha go do komory spalania zagraza do silnikowi?
    Może zagrozić i to baaardzo -Choroba "szalonych diesli".
    Ostatnio edytowane przez RAFALPD7 ; 02-02-2011 o 09:39

Podobne wątki

  1. [145] padniete turbo
    Utworzone przez dawid0045 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 08:05
  2. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  3. [159] Padniete turbo w Alfie 159 1.9 JTDM
    Utworzone przez waldi8321 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 13:14
  4. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory