Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Jak podnieść wycieraczki?

  1. #1
    slawek1082
    Gość

    Domyślnie Jak podnieść wycieraczki?

    Witam serdecznie wszystkich alfistów!

    Jestem nowym posiadaczem alfy 166 3.0 V6 z 2000 roku. Autko jest super. Mam tylko jeden problem. Jako, że nadszedł czas świąt więc wybrałem się swoją alfą do rodzinki. I w czasie podróży pojawił się taki drobny problem. Mianowicie zatrzymałem się na jakiejś stacji żeby umyć szybę przednią i wszystko było ok dopóki nie zechciałem podnieść wycieraczek. Próbowałem na różne sposoby ale niestety nie potrafię tego zrobić. Wycieraczki blokują się o maskę i nie ma szans ich podnieść. W związku z tym mam takie pytanko do was jak to jest u was. Może ja mam coś przekombinowane w mojej alfie. Przy zakupie nie przyglądałem się takim pierdołom jak podnoszenie wycieraczek i teraz nie wiem o co chodzi. Wiem, że jest to głupi problem i proszę bez głupich komentarzy, ale nie daje mi spokoju ta sprawa.
    Pozdrawiam wszystkich.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    U mnie jest tak samo u kolegi też i u innego również, więc tak ma być. :mrgreen:
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  3. #3
    slawek1082
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź. Teraz przynajmniej nie będzie mnie to męczyło Bo tak to myślałem, że ja po prostu taki głąb jestem i nie umiem tego zrobić.

  4. #4
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    A spróbuj zmienić pióra wycieraczek - to dopiero zadanie kłopotliwa czynność, mało szyby nie potłukłem za pierwszym razem.

  5. #5
    TomekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bedboys
    A spróbuj zmienić pióra wycieraczek - to dopiero zadanie kłopotliwa czynność, mało szyby nie potłukłem za pierwszym razem.
    Żeby sobie ułatwić, trzeba włączyć wycieraczkę i wyłączyć zapłon w chwili jak jest w pionowym położeniu. Znacząco ułatwia sprawę

  6. #6
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Tak ustawienie wycieraczki w pozycji pionowej ułatwia sprawę ale dalej jest to w sposób niepotrzebny utrudnione.

  7. #7
    smolis
    Gość

    Domyślnie

    u mnie wycieraczka od strony kierowcy zgarnia 5-6 cm od slupka przez co widocznosc jest gorsza;/ czy u was tak samo jest czy tez moze dochodzi do samego słupka pioro wycieraczki ?

  8. #8
    TomekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał smolis
    u mnie wycieraczka od strony kierowcy zgarnia 5-6 cm od slupka przez co widocznosc jest gorsza;/ czy u was tak samo jest czy tez moze dochodzi do samego słupka pioro wycieraczki ?
    5-6 to chyba nie, najwyraźniej masz źle ustawioną. U mnie dochodzi także jest miej więcej równolegle do słupka, nie wiem czy jest to 2-3 cm czy jakoś tak. Ale otwierasz maskę, zdejmujesz zaślepkę śruby, odkręcasz wycieraczkę, przestawiasz o parę ząbków i masz już ok. 15 minut roboty i odmrożone łapy :mrgreen:

  9. #9
    smolis
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekT
    5-6 to chyba nie, najwyraźniej masz źle ustawioną. U mnie dochodzi także jest miej więcej równolegle do słupka, nie wiem czy jest to 2-3 cm czy jakoś tak. Ale otwierasz maskę, zdejmujesz zaślepkę śruby, odkręcasz wycieraczkę, przestawiasz o parę ząbków i masz już ok. 15 minut roboty i odmrożone łapy :mrgreen:
    ale jak przestawisz to pozniej opadana sam dol czy rowniez bedzie wyzej wystawala?
    hehe
    dzieki :-)

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Emek
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Jelenia Góra/Holandia
    Auto
    159/1.9jtdm 150km/2006
    Postów
    63

    Domyślnie

    Witam Panowie, własnie wymienialem sobie to ramie napędowe (polączenie silnika z mechanizmem wycieraczek) i bawie się z tym od godziny i nie moge dobrze ustawic wycieraczek, czy ktos kto to wymienial moglby mi napisac w jakiej pozycji dokrecic to ramie do silnika i polaczyc z mechanizmem tak by po przykreceniu wycieraczek zaczynaly one na dole szyby i potem zbieraly normalnie do gory i znow do dolu ? Bo ja jak narazie to probowalem paru ustawien i jak nie dochodzi do samej gory to wycieraczka spada za nisko az do komory silnika. Moze jest gdzies jakis schemat. A wymienilem to ramie bo wycieraczki zaczely mi wariowac, a powodem wlasnie bylo to ze mocowanie tego ramienia z jednej strony sie wylamalo i latalo na wszystkie strony.

    Aha jeszcze jedno pytanie, zamawiajac to ramie dostalem caly komplet wraz z silnikiem i czy mozliwe ze byly specjalne wersje silnikow wycieraczek na wersje wyposazenia z czujnikiem deszczu i bez, bo wymieniajac mechanizm zmienilem odrazu silnik i przestal dzialac czujnik deszczu.

    Przepraszam za troche nie skladne opisanie tego wszystkiego, ale jeszcze rece mam brudne jutro potrzebuje miec auto, dzis pada deszcz i robie tak z doskoku w momentach kiedy nie pada

    Pozdrawiam
    Born to be wild!

Podobne wątki

  1. [159] Jak ,,podnieść" auto?
    Utworzone przez fabio_79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 05-12-2015, 20:54
  2. Jak podnieść zawieszenie najmniejszym kosztem ?
    Utworzone przez mike w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 17:34
  3. podnieść moc 156 1.9 jtd 16V 140kM
    Utworzone przez bocian.cc w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 23:00
  4. [156] 2.0 TS co można zrobić by podnieść moc?
    Utworzone przez michal87tg w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 06-05-2010, 21:56
  5. Chce podnieść moc w 156 2,5 V6 24v. Doradzcie jak
    Utworzone przez Dominik w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-06-2007, 09:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory