Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Samochod nie opdala po wypadku

  1. #1
    bravo
    Gość

    Domyślnie Samochod nie opdala po wypadku

    Witam,
    Jestem posiadaczem Alfa MiTo 1.4 155km. Mialem stłuczkę i wystrzeliła poduszka kierowcy oraz ta na kolana. Samochód nie jest mocno uszkodzony, błotnik zderzak i krzywa felga. Niestety po wypadku nie odpala, na komputerze jest napisane żeby zajrzeć do instrukcji która jest po polsku. Prawdopodobnie po wypadku odcięło zapłon. czy ktoś wie jak skasować ten błąd. trzeba podpinać do kompa czy jest jakis klucz serwisowy czy cos w tym stylu??

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Wylacznik bezwladnosciowy sobie włącz. Zawsze przy większym wstrzasie auta powinien odciąć zapłon czy pompę paliwa nie pamiętam już.
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 03-02-2011 o 09:28
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Powinien być guzik pod fotelem kierowcy chyba.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał bravo Zobacz post
    na komputerze jest napisane żeby zajrzeć do instrukcji która jest po polsku
    No ja tu tu czegoś nie rozumiem! Jest napisane, żeby zajrzeć do instrukcji, to DLACZEGO TEGO NIE ZROBISZ?! Tam jest napisane gdzie znaleźć przycisk, który pozwoli Ci uruchomić samochód po stłuczce.
    Nie masz instrukcji po polsku? Znajdziesz ją tutaj w wersji on-line: http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/alfa

    Jeżeli to Ci pomoże, to kiedyś robiłem zrzut z instrukcji do 159 w tym temacie dla kolegi z forum (w załączniku).
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	159.gif
Wyświetleń:	3681
Rozmiar:	122.8 KB
ID:	16885  
    Ostatnio edytowane przez Franek Strzelba ; 03-02-2011 o 10:17
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Strzelba Zobacz post
    No ja tu tu czegoś nie rozumiem! Jest napisane, żeby zajrzeć do instrukcji, to DLACZEGO TEGO NIE ZROBISZ?!
    bo prościej po raz kolejny pytać o to samo na forum Słowo pisane już do większości nie tafia bliższy organizm to internet

  6. #6
    dwilk
    Gość

    Domyślnie

    nie chce sie wymadrzac, ale wlasnie wylacznik bezwladnosciowy zasilania jest po to abys 5x pomyslal zanim uruchomisz auto. Piszesz o stluczce, wierz mi, poduszki nie strzelaja przy stluczce. Oberwala podluznica i to solidnie.
    To nowe auto, masz assistance, zadzwon, niech zabiora auto na lawecie do serwisu. To ze ucierpialy tylko plastiki jest najczesciej zludzeniem, a prawdziwe straty mozna ocenic o sciagneciu blach i plastikow. Wystarczy, ze zdarla sie izolacja z przewodow zasilajacych a pozar bedzie kwestia czasu.

    Na marginesie: sorry, Twoja beztroska mnie powala.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Powiem więcej - jak widzę po dacie rejestracji usera to łatwiejsze dla niego było przejść przez cały proces rejestracji na forum, aktywować konto by później napisać tego posta z pytaniem, niż po prostu zajrzeć do instrukcji...
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  8. #8
    bravo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Strzelba Zobacz post
    No ja tu tu czegoś nie rozumiem! Jest napisane, żeby zajrzeć do instrukcji, to DLACZEGO TEGO NIE ZROBISZ?! Tam jest napisane gdzie znaleźć przycisk, który pozwoli Ci uruchomić samochód po stłuczce.
    Nie masz instrukcji po polsku? Znajdziesz ją tutaj w wersji on-line: http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/alfa

    Jeżeli to Ci pomoże, to kiedyś robiłem zrzut z instrukcji do 159 w tym temacie dla kolegi z forum (w załączniku).
    źle napisalem, instrukcja jest w języku włoskim

    ---------- Post dodany o godzinie 10:38 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 10:32 ----------

    Cytat Napisał dwilk Zobacz post
    nie chce sie wymadrzac, ale wlasnie wylacznik bezwladnosciowy zasilania jest po to abys 5x pomyslal zanim uruchomisz auto. Piszesz o stluczce, wierz mi, poduszki nie strzelaja przy stluczce. Oberwala podluznica i to solidnie.
    To nowe auto, masz assistance, zadzwon, niech zabiora auto na lawecie do serwisu. To ze ucierpialy tylko plastiki jest najczesciej zludzeniem, a prawdziwe straty mozna ocenic o sciagneciu blach i plastikow. Wystarczy, ze zdarla sie izolacja z przewodow zasilajacych a pozar bedzie kwestia czasu.

    Na marginesie: sorry, Twoja beztroska mnie powala.
    Troche Ci to wymądrzanie nie wychodzi, samochód oberwał bardziej na koło dlatego airbag wyskoczył, nie potrzebuje tu zbędnych komentarzy tylko proszę o podanie sposobu w jaki kasuje się ten błąd!!

  9. #9
    dwilk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bravo Zobacz post
    źle napisalem, instrukcja jest w języku włoskim

    ---------- Post dodany o godzinie 10:38 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 10:32 ----------



    Troche Ci to wymądrzanie nie wychodzi, samochód oberwał bardziej na koło dlatego airbag wyskoczył, nie potrzebuje tu zbędnych komentarzy tylko proszę o podanie sposobu w jaki kasuje się ten błąd!!
    Rzeczywiscie, moj blad. Uderzenie w kolo aktywuje airbag. Jezdzac po Wroclawiu to nawet byloby wygodne, mialbym na czym oprzec glowe gdy stoje w korku...
    Gratuluje wiec rozwagi ponownie.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    dajcie sobie chłopaki spokój z odpisywaniem bo jak widać bravo wiel lepiej
    po co się stresować...

Podobne wątki

  1. Pierwszy samochod Alfa 156
    Utworzone przez kamil alba 156 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 12:46
  2. [155] Czy ktos zna ten samochod?
    Utworzone przez venioo w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 16:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory