Strona 1 z 22 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 219

Temat: Alfa Romeo GT vs BMW e46 coupe

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    AR GT
    Postów
    72

    Domyślnie Alfa Romeo GT vs BMW e46 coupe

    Cześć,

    Jest to mój pierwszy post na tym forum, proszę więc o wyrozumiałość, jeśli pomyliłem działy, etc.
    Obecnie jeżdżę e36 318is i przyszedł czas zmian. Zależy mi na nadwoziu coupe, w miarę młodym roczniku i silniku diesla.
    Po wstępnej selekcji wybór sprowadził się do 2, a w zasadzie do 3 aut.
    Mianowicie Alfa Romeo GT, oraz BMW e46 coupe, lub compact.
    Jako, że z BMW mam dużo wspólnego, wiem czego się spodziewać etc, o tyle Alfa Romeo to dla mnie zagadka.
    Mam więc do Was prośbę o garść informacji czego mogę się po tym modelu spodziewać. Wiem, że jest to auto na podłodze modelu 156, który ma raczej słabą opinię (niezawodność, utrata wartości, koszt części zamiennych).

    Jak porównujecie materiały i spasowanie zwłaszcza elementów środka BMW, oraz AR. Mimo, że stylistycznie AR fajnie wygląda, to środek wydaje się być festiwalem plastiku. Jest taki srebrny panel - wygląda on jak pomalowany na srebrno plastik. Ogólnie, niby nowocześnie, oryginalnie, to jednak sprawia to wrażenie fatalnego wykonania. Możecie się jakoś odnieść do tego?

    Silnik, skrzynia. 1.9L 150KM, skrzynia 6'biegowa. Nie wiem ile to auto waży, stawiam na ok 1.3-1.4T. Nie znam też jego osiągów, domyślam się, że to coś porównywalne do 320d, czyli ok 7.5L miasto, i ok 9sec do 100km\h. Nie powala, ale ma to auto robić za ładnie wyglądający dupowóz. Poprawcie mnie jeśli te wartości się jakoś wyraźnie różnią. Kolejna sprawa, czy silnik jest na pasku, czy na łańcuchu?

    Czy w tym modelu był jakiś lift? Jeśli tak, to w jakim roku i co się zmieniło.
    Ogólnie jakie panują u Was opinie o tym aucie? Bardzo fajnie wygląda model 159, ale nie ma coupe, a Brera jest dla mnie za droga.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    http://www.zeperfs.com/en/duel1230-1131.htm
    jak wejdziesz na poszczególne modele to zobaczysz osiągi

    no tu na forum niewiele osób ma GT ale na pewno ktoś coś konkretnego napisze

    jeśli ma być to dupowóz to pewnie przedni napęd ci nie będzie przeszkadzał

    w e46 będzie więcej miejsca na tylnej kanapie bo w GT jest tak symbolicznie

    Oczywiście pasek rozrządu wymieniany co 70-90 tyś km, koszt w okolicach 1500zł no ale jak ma to być auto do wożenia się to pewnie nie będziesz robił 30kkm rocznie tak że to wydatek powiedziałbym jednorazowy

    liftu było brak, jak pięknie wygląda tak nic nie zmieniali
    a Brera to można powiedzieć 159 coupe

    pozdrawiam
    Tomasz

  3. #3
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Cytat Napisał zonkil90 Zobacz post
    http://www.zeperfs.com/en/duel1230-1131.htm


    w e46 będzie więcej miejsca na tylnej kanapie bo w GT jest tak symbolicznie

    Oczywiście pasek rozrządu wymieniany co 70-90 tyś km, koszt w okolicach 1500zł no ale jak ma to być auto do wożenia się to pewnie nie będziesz robił 30kkm rocznie tak że to wydatek powiedziałbym jednorazowy

    liftu było brak, jak pięknie wygląda tak nic nie zmieniali
    a Brera to można powiedzieć 159 coupe

    pozdrawiam
    Tomasz
    mylisz sie kolego, z tyłu 2 osoby do 175cm podróżują wygodnie
    pasek do 70-90kkm, ale na Boga nie za 1500zł, za ta sume to 2 razy mozna zmienic


    pzd.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał george11 Zobacz post
    mylisz sie kolego, z tyłu 2 osoby do 175cm podróżują wygodnie
    pasek do 70-90kkm, ale na Boga nie za 1500zł, za ta sume to 2 razy mozna zmienic


    pzd.
    no to auto dla 4 małych osób albo 2 dużych, jak by nie było, przeciętny mężczyzna ma +180 i jak się rozłoży wygodnie to z tyłu jednak nie ma zbyt wiele miejsca, więc jak bym nie ryzykował twierdzenia że można jeździć wygodnie w coupe, no bo dla mnie wygoda jest jak mam jeszcze ~8cm miedzy kolanami a fotelem przednim


    no rzeczywiście, może troszkę przesadziłem ale sugerowałem się cenami servisowymi

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    147
    Postów
    170

    Domyślnie

    Compact stawiany przy E46 i GT to niedorzeczność, więc go od razu wyrzucamy.
    BMW świetne auto o złej opinii, Alfa podobnie, choć w innym znaczeniu. Jak dla mnie baaardzo ciężki wybór, przede wszystkim pod względem "fajności", bo co do reszty to zupełnie inne auta. Jeśli nie polubiłeś na tyle marki BMW po posiadaniu wcześnie auta z tej stajni to chyba spróbuj się przerzucić na włoskie, by mieć porównanie, bo tutaj na forum zazwyczaj ludzie wsiadają do jednej AR, a potem zmieniają tylko w jej obrębie.
    Co do wnętrza to mamy XXI wiek, żadnym problemem nie jest podjechanie do komisu czy osoby sprzedającej auto gdzieś blisko i zobaczeniu wszystkiego na własne oczy.
    Dane techniczne masz w necie. Opinie dot. aut na forach jak to. W czym problem?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Normalne auto, psuje sie jak kazde inne, co jakis czas cos drobnego, eksploatacja. Jest tylko ladniejsze od innych

    Plyta podlogowa sie nie psuje, wiec nie przejmowalbym sie wiec zwiazkiem ze 156 Reszta bazuje na 147, ale auto jest duzo lepiej wywazone i prowadzi sie pewniej, nawet porownujac 147 GTA i GT 3.2, zawieszenie ma zupelnie inna charakterystyke.

    Nie mysl stereotypami, bo to nie ma sensu. Ja rowniez kupujac to auto slyszalem rozne bzdury nt awarii, ale przez 2 lata i 80 tkm nic sie nie zepsulo. Jedynie eksploatacja.

    Wnetrze z dobrych materialow, nie jest to co prawda Lancia, ale nie ma co narzekac. No i ten design (wyjawszy ten srebrny panel na srodku, to wyglada rzeczywiscie jak szajs). Troche mozna to zmienic, kupujac navi fabryczna.

    Liftu nie bylo, aczkolwiek pojawily sie wersje Blackline i Q2, ktore zewnetrznie roznia sie detalami. Silnik na pasku. Auto wazy ok 1400 kg, wiec te 150 ps nie powala, ale i tak jest szybsza niz 80% aut poruszajacych sie po drogach. Spalanie od 4.5 w trasie do 12 w miescie. Moje srednie z 80 tkm oscyluje miedzy 6 a 6.5L.

    Jesli myslisz o tym aucie jako zabawce, nie kupuj Diesla, miej jaja, wez 3.2
    Ostatnio edytowane przez Krajcok ; 04-02-2011 o 08:01
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    hmmm......... też kiedyś chciałem kupić e46coupe z silnikiem 3.0d ew. 2.0d 150KM. ale teraz już wiem, że GT powala e46 na kolana. Kolego, jeżdżę i nissanem z 2007r i peugeotem z 2002r. i fordem1997r. i ostatnio sprzedałem vw oraz alfą. żadne z tych aut nie jest tak pięknie wykończone w środku jak alfa. GT nawet w wersji progression z alfatexem w środku jest piękniejsza od reszty tych samochodów. twój wybór. przejedź się GT z silnikiem 1.9 albo 2.0 150KM coupe od BMW. ja wiem, że wybór będzie tylko jeden. ALFA.
    środeczek z alfatexem i navi
    Ostatnio edytowane przez 100P ; 04-02-2011 o 08:40
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    AR GT
    Postów
    72

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Kilka rzeczy sprostuje.

    Ad1) Miejsce na tylnej kanapie nie ma dla mnie żadnego znaczenia. W e36 w ciągu 5 lat wiozłem pasażera z tyłu ze 2-3 razy może. Ogólnie jeździ ze mną z tyłu laptop i plecak. Nt cenie sobie dość duży bagażnik - wakacje, etc, nie lubię się ściskać.

    Ad2) To nie jest tak, że ja nie przekonałem się do BMW i szukam "zamiennika". Nie mam klapek na oczach, BMW jest świetne, ale są też inne fajne marki. Nie warto sobie zamykać tylu drzwi.

    Ad3) Musze podjechać do komisu i poszukać AR GT, wsiądę, przejadę się i sprawa będzie wyjaśniona. Mało jest tych aut, ale może coś znajdę.

    Ad4) Nigdzie nie napisałem o awaryjności, etc. Nie lubię opierać się na stereotypach, zresztą jeżdżę BMW, więc sami rozumiecie

    Ad5) Unikałbym porównań, że coś powala, coś innego na kolana. To subiektywne odczucie, możemy się spierać co jest lepsze, ale nie jest to tematem tego topiku.

    Ad6) Kolega pokazał środek (domyślam się, że to jakaś mocniejsza wersja wyposażenia). Macie te auta - czy to co jest srebrne to jest pomalowany plastik, czy to jest zmatowione aluminium?

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar prodigyboy
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była 156 2.4 JTD z przesiadką na X5 , obecnie 156 1.9 SW
    Postów
    267

    Domyślnie

    Co to Alfatex ? Poszycie foteli ?


  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał discrimen Zobacz post
    Kolega pokazał środek (domyślam się, że to jakaś mocniejsza wersja wyposażenia). Macie te auta - czy to co jest srebrne to jest pomalowany plastik, czy to jest zmatowione aluminium?
    to jest kolego średnia opcja wyposażenia. z wysokiej półki ma tylko navi i kierownice wielofukncyjną. s
    fotele są z alfatexu czyli podobne do zamszu, ale nie jest to skóra. siedziałem w gt z alfatexem. wygląda pieknie. ale skóra jeszcze piekniej. szczerze mówiąc sam się bałem tandety w środku tego auta ale jak zobaczyłem najuboższą wersję na realu, byłem pod dużym wrażeniem. o wersji najbogatszej nawet nie wspomne
    najsłabsza opcja wyposażenia jest tu :




    Ostatnio edytowane przez 100P ; 04-02-2011 o 09:30
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 6C Sports Coupe
    Utworzone przez mariuszoles w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 20-03-2015, 20:36
  2. Alfa Romeo GT 2.0 JTS 165KM Coupe
    Utworzone przez slazak w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 18:09
  3. Alfa Romeo Coupe Targa od Carrozzeria Castagna (2010)
    Utworzone przez Tuti w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-07-2010, 00:46
  4. Alfa Romeo 1900 bat 7 Coupé Bertone
    Utworzone przez stiker w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-03-2007, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory