Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?

  1. #1
    asghan.h
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?

    Witam.
    Od jakieś czasu noszę się z zamiarem zakupienia sobie auta, najprawdopodobniej po wakacjach zgromadzę odpowiednie fundusze i w tym momencie pojawia sie problem z wyborem Ostatnimi czasy miałem okazję pojeździć kilkoma autami z koncernu fiata i muszę przyznać, że mi się spodobało. I teraz mam pytanie czy, według Waszych subiektywno-obiektywnych opinii, Alfa będzie dobrym autem dla studenta, tu mam na myśli szczególnie studencki budżet (niereguralny, mały, obciążony itp. )? W tej chwili myślałem nad AR 156 jtd z około 2000 roku.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebott
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM 2001
    Postów
    491

    Domyślnie

    Na studencki budżet to jest Fiat Seciento albo Opel Corsa... Nie nazwałbym Alfy samochodem dla studenta. Oczywiście to wszystko kwestia budżetu i ciężko mi ocenić, co dla Ciebie znaczy "mały".
    „Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

    Blaise Cendrars

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebott Zobacz post
    Na studencki budżet to jest Fiat Seciento albo Opel Corsa... Nie nazwałbym Alfy samochodem dla studenta. Oczywiście to wszystko kwestia budżetu i ciężko mi ocenić, co dla Ciebie znaczy "mały".
    Bo? Zauważ, że kolega nie szuka żadnej v6. Moim zdaniem nadaje się na samochód dla studenta tak samo dobrze, jak każdy inny samochód.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebott
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM 2001
    Postów
    491

    Domyślnie

    Ok, w takim razie inaczej rozumiemy pojęcie "samochód dla studenta". Utrzymanie samochodu to nie tylko paliwo (truizmy są w modzie!).
    „Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

    Blaise Cendrars

  5. #5
    asghan.h
    Gość

    Domyślnie

    W sumie fakt, zapomniałem się określić, w tym miejscu raczej chodziło mi bardziej o niereguralność - zdarzają się miesiące, że mam 'na zbyciu" 100 zł, a czasem zdarzają się takie, że dysponuje kwotą 600-700 zł, którą mógłbym przeznaczyć na auto. W sumie w tej chwili byłoby to nawet ciężko uśrednić. Auta pokroju Seciento czy Corsa odpadają z tej prostej przyczyny, że sporo jeżdżę po trasach w tym dojdzie jeszcze pewnie 2-3 razy w roku wypad do Holandii...

  6. #6
    sluhafka
    Gość

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc jestem studentem użytkującym AR 33. Kupiłem starając się dobrać jak najmniejszy silnik z powodu ubezpieczenia oraz spalania. Na razie jestem zadowolony choć autko wymaga jeszcze małego wkładu finansowego (o ile coś jeszcze się nie zepsuje w międzyczasie). Na pewno świetnie się jeździ AR i tu nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Osobiście polecałbym się rozejrzeć za jakimś Boxerem w gazie. Z tego co słyszałem dobrze znoszą paliwo alternatywne i jak się zadba to jeździ. Prosto mówiąc jak dbasz tak masz. Jest to piękne auto lecz ma humory jak kobieta (zdążyłem się o tym przekonać). Wymaga serca i uczucia ale potrafi się odwdzięczyć. Takie jest moje zdanie nie wiem czy reszta się z tym zgodzi.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Jeżeli masz niski budżet to lepiej pamiętaj o kilku sprawach:

    W 156 wymiana zawieszenia jest mocno kosztowna - przy warunkach PL dróg dość częsta w porównaniu do innych marek z tych roczników.
    JTD to dobry wybór (o ile nie będzie zajechany i turbo ok), oszczędny i dynamiczny, chyb najmniej awaryjny silnik tego typu.

    Ogólnie z AR jest tak, że trzeba dbać i na bieżąco wymieniać większość części, które tego wymagają i kropka - odkładanie zazwyczaj procentuje inną awarią, ot foch Belli i kropka (to nie jest reguła!)

    Gdybyś szukał noPB z LPG to pamiętaj, że sam rozrząd z wymianą w TS 16v na start to jakieś 1000zł z wariatorem i pompą wody...

    Napisz jaki będziesz miał budżet to coś można doradzić, bo 156 jtd można kupić za 9000zł, a można i za +20k zł... Więc musisz się określić w które 156 celujesz Bo jak w te z niższej półki to lepiej poszukaj 146 jtd ~'00 i w dobrym stanie będzie służyć a zawieszenie ma proste i tanie w naprawach.

    Ogólnie blacha w AR jest dobra, jeżeli auto było bez przeszłości. komfort ok.

    Napisz coś więcej to pomyślimy

    Pozdrawiam,
    GrzesiuŻar


    Cytat Napisał sluhafka Zobacz post
    ...Osobiście polecałbym się rozejrzeć za jakimś Boxerem w gazie. Z tego co słyszałem dobrze znoszą paliwo alternatywne i jak się zadba to jeździ...
    BX i gaz to niezbyt dobry wybór dla bezawaryjności i taniej eksploatacji... Na pewni są to świetnie silniki, ale o awaryjności lepiej nie wspominać... Choć z drugiej strony jak obróci panewkę to za 1000zł można używany motor wstawić i dalej śmigać
    Ostatnio edytowane przez GrzesiuŻar ; 03-02-2011 o 23:57
    AR 146ti 2.0 16v '96
    AR 155 1.8 16v '97+ podtlenek LPG
    AR 155 2.0 16v '95
    AR 156 SW 2.4 JTD '01 - biała perła
    AR 156 SW 2.5 V6 192KM '02 + podtlenek LPG

  8. #8
    sluhafka
    Gość

    Domyślnie

    BX i gaz to niezbyt dobry wybór dla bezawaryjności i taniej eksploatacji... Na pewni są to świetnie silniki, ale o awaryjności lepiej nie wspominać... Choć z drugiej strony jak obróci panewkę to za 1000zł można używany motor wstawić i dalej śmigać [/QUOTE]


    Mówię po prostu z tego co słyszałem a każdy wie że na gazie to się jeździ prawie jak za darmo choć wymiany to już rzeczywiście jest inna sprawa no cóż w końcu Bella

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    10 letnie jtd to już ma przebiegi 300 000 km i nie ma cudów. A więc różnych awarii można się spodziewać.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Najlepsza marka dla studenta to Ikarus .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Auto dla Studenta -> czy Alfa 147 się nada?
    Utworzone przez grajekk w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 13:42
  2. Alfa 156 - samochód dla studenta?
    Utworzone przez maaciek w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory