Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Nowsze auta a ceramizery

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie Nowsze auta a ceramizery

    Witam,

    Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie temat ceramizerów. Zastanawiam się nad sensem używania ich w nowszych konstrukcjach. Czy aby taki wynalazek nie zaszkodzi?
    Na forum zbyt dużo nie znalazłem niestety, a w dziale 159/Brera to już w ogóle pustynia.
    Macie jakieś doświadczenia?

    Ja myślę o kompletnym rozwiązaniu:
    1. Ceramizer do układu wspomagania - jako, że jestem po wymianie wszystkiego poza przewodami, to mam szansę zadbać o układ od (drugiej) nowości.
    2. Ceramizer do skrzyń biegów - przy zimnym motorze skrzynia lubi "chrupać" na 2 i 3 biegu. Zakładam, że to synchronizatory. Oczywiście przed wlaniem ceramizera wymienię olej.
    3. Silnik - jakichkolwiek niepokojących objawów brak, ale dlaczego nie?
    4. Układ paliwowy - z tego jedynie chyba rezygnuję. Nie mam przecież diesla


    Jakie są Wasze opinie?

    Pzdr,
    Y




    ps. prosiłem o przeniesienie tematu z "159/Brera" ale bezskutecznie. Wobec tego musiałem poradzić sobie sam.

    ---------- Post dodany o godzinie 13:27 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 13:26 ----------

    z poprzedniego tematu:
    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    ceramizer do ukł wspomagania działa , przetestowałem w Pug206 , gdzie po rozgrzaniu było w układzie słychać wycie \ skrzypienie przy skręcie kierownicą w prawo , po zastosowaniu preparatu cisza do dzisiaj (już z 1,5r będzie \ ok 20tys km) , oczywiście przekładnia nie ciekła tylko hałasowała

    o innym zastosowaniu ceramizera się nie wypowiadam , bo nie testowałem

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  2. #2
    asghan.h
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem jak to się ma do silników w samochodach, ale osobiście widziałem skutki działania takiego preparatu na silniku motolotni (pojemność, o ile pamiętam, 200cc, przełożone z jakiegoś motocykla i przystosowane do latania). Zaraz po dolaniu wszytko oki, silniczek nawet ciszej pracował i ogólnie miało być wszystko fajnie. Przez tydzień na tej motolotni były wykonywane loty nadlotniskowe, głównie starty i lądowania, jakieś sytuacje awaryjne - silnik był poddawany cały czas zmiennym obiążeniom. Po wspomnianym wyżej tygodniu silnik po nocy nie chciał w ogóle odpalić, okazało się, że wytrącił się jakiś "szlam", który zapchał przewody okejowe...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    a ja wlałem to do 1.9 jtd juz jakies 2 lata temu sresni roczny nalot to 15tys km

    co zauwazyłem wczesniej silnik pił troche oleju trzeba bylo dolewac miedzy zmianami , teraz nie dolewam nic , pozatym moze troszeczke Ciszej i równiej pracuje , skutków ubocznych nie zauważyłem
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Ja też tego dolałem do swojego wówczas 10-letniego Opla Tigry (benzyna 1.6). Silnik był dopiero po kapitalnym remoncie, ale naczytałem się niby dużo pozytywnych opinii, i postanowiłem zalać to ustrojstwo. Nie zauważyłem ani obniżenia zużycia oleju, ani paliwa, ani bardziej cichej pracy silnika. Żadnych zmian - ani na plus, ani na minus. Ponieważ silnik był dopiero po kapitalnym remoncie, zalałem ceramizera by silnik dłużej był w dobrym stanie.
    Faktem jest, że auto użytkuję w dosyć trudnych warunkach - jazda przede wszystkim w mieście, najczęściej na krótkich odcinkach (6 km). Dodam, że o silnik bardzo dbam. Co 10 tys. km wymiana oleju, na zimnym nie kręcę go wysoko.
    Od zalania ceramizera (i od remontu silnika) przejechałem ponad 30 tys. km (ok 5 tys. km na zimnym silniku), i obecnie znów nadaje się do remontu.
    Nie wiem czy ten ceramizer zaszkodził (ale chyba raczej nie), ale na pewno nie pomógł, i do innego auta, a zwłaszcza nowszego, już czegoś takiego nie wleję...

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Nie wiem czy natknałeś się na ten temat ,w razie co podaję link
    http://www.forum.alfaholicy.org/foru...c_czy_nie.html

    Według mojej wiedzy preparaty tego typu renomowanych firm możesz spokojnie stosować , krzywdy autu nie zrobią a czy pomogą kwestia dyskusyjna .Masz trochę wolnych biletów NBP to spróbuj , a może zadziała efekt placebo .Na dodatkowe KM ,jak to piszą niektóre firmy produkujące te specyfiki bym nie liczył
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Jedyny specyfik jak można sobie nalać to motorlife reszta motodoktorów(zgęszczaczy) i ceramizerów to tylko marketing. Dodatkowo po ceramizerze będą kłopoty np ze szlifem.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Powiem króciutko. Honowanie a ceramizer - ktoś widzi jakiś konflikt?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Ja wcisnąłem kiedyś profilaktycznie ceramizer do silniczka 1,1.
    Po 200 tysiącach gładź cylindra wygladała tak:


    Wprawdzie nie wiem czy to zasługa tego specyfiku czy inne warunki (choć jakos specjalnie o auto nie dbałem) ale na pewno nie zaszkodził.
    Żadnego zużycia, żadnego rantu w GMP, jak widać ślady honowania się ładnie zachowały, wałki rozrządu bez śladów zużycia, wału, panewek itp z dołu nie oglądałem.
    Ale na dziś przy DPF-ach, może delikatniejszych katalizatorach, zalecanych olejach low saps itp wynalazkach to bym sie jednak zastanowił. Silnikowi może pomoże a układ oczyszczania spalin może lekko sponiewierać. Trzebaby temat przemyśleć.
    Aha, resztke tego co mi zostało (bo tubka była na wiekszy silnik) wycisnąłem do skrzyni choc nic jej nie dolegało ale żal było wyrzucić. I naprawde zauważalnie lżej zaczęła chodzić
    Ostatnio edytowane przez metan ; 04-02-2011 o 23:24

Podobne wątki

  1. Ceramizery... stosować czy nie...?
    Utworzone przez Irasfox w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 379
    Ostatni post / autor: 11-07-2018, 17:59
  2. Nowsze auta a ceramizery
    Utworzone przez YonasH w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2017, 21:28
  3. Moc Auta Z LPG
    Utworzone przez polkop w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 20:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory