Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [166] Demontaż gałki zmiany biegów

  1. #1
    picek
    Gość

    Domyślnie [166] Demontaż gałki zmiany biegów

    W jaki sposób demontuje się gałkę w manualu?? Jest ona imitacją drewna i tak nie za cudownie leży mi w dłoni. Chce skórzaną i trochę grubszą

  2. #2
    TomekT
    Gość

    Domyślnie Re: Demontaż gałki zmiany biegów

    Cytat Napisał picek
    W jaki sposób demontuje się gałkę w manualu?? Jest ona imitacją drewna i tak nie za cudownie leży mi w dłoni. Chce skórzaną i trochę grubszą
    Jest zamocowana na wcisk na wielowpuście. Żeby ją zdjąć i niczego nie rozwalić można;
    a) albo udac się do ASO i skorzystać z przyrządu do ściągania :mrgreen: (skutek uboczny - jakieś 50 dych z kieszeni minimum)
    b) 2 niewielkie płaskowniczki, najlepiej owiniete szmatką żeby nie porysować niczego, podkładamy od spodu, z jednej strony gałki i z drugiej - tylko nie pod przycisk do wrzucania wstecznego !!! tylko pod samą krawędź gałeczki i ciągniemy równomiernie do góry. UWAGA - z rozwagą i nie na rympał bo będziesz lusterka wstecznego później szukał Dobrze jest znaleźć sobie jakiś punkt podparcia dla płaskowników i na przemian podnosić o parę mm raz jeden, raz drugi. Przy okazji nie pogub części które są pod gałką - sprężynka i taka gumowa uszczelka - oring.
    Absolutnie nie wolno próbować kręcić gałką ani stosować zbyt dużej siły bo można uszkodzić ramkę w której osadzona jest dźwignia zmiany biegów a sporo jest roboty z jej wymianą. Przy skórzarnych gałkach sposób montażu może się delikatnie różnić, były chyba wersje w której dodatkowo była jakaś śrubka, ale pewien nie jestem. Żeby założyć nową gałkę, jeśli rowki w gałce nie są uszkodzone, możesz posmarować delikatnie wielowpust na dźwigni, łatwiej będzie założyć nową gałkę.
    BTW. ja właśnie nie tak dawno zmieniłem swoją plasikową (tak, plastikową - takie też wychodziły ) na drewnianą, razem z kierownicą i szczerze mówiąc bardzo mi odpowiada.

  3. #3
    picek
    Gość

    Domyślnie

    łołł i to się nazywa pomoc Dzięki bardzo.

    Wpadłem na pomysł aby ją małym brzeszczotem rozpiłować skoro jest na wcisk. obejdzie sie bez szarpania.

    Pozdrawiam i napisze jak mi poszło jak już znajdę odpowiednią dla siebie

  4. #4
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    Picek a w jakim stanie masz ta galke bo moja jest juz lekko wysłuzona wiec jesli asz ja w nizlym stanie to nie rozpilowuj jej ja ja chetnie wezme... :mrgreen:

  5. #5
    TomekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał picek
    łołł i to się nazywa pomoc Dzięki bardzo.

    Wpadłem na pomysł aby ją małym brzeszczotem rozpiłować skoro jest na wcisk. obejdzie sie bez szarpania.

    Pozdrawiam i napisze jak mi poszło jak już znajdę odpowiednią dla siebie
    Eee, nie warto, zajedziesz sie tym brzeszczotem, szybciej ją zdejmiesz w normalny sposób. A co do gałeczki to do najtańszych towarów w ASO nie należy. Zadziwiające jest jak za kawałek plastiku, ew skórki można sobie śpiewać parę stówek (gdzieś w okolicach 2 - 3). Nie opłaca się więc jej niszczyć

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mario166
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 166 2,4 JTD CF3 140 PS
    Postów
    34

    Domyślnie

    Witam
    Dla zainteresowanych link do aukcji gałki zmiany biegów http://moto.allegro.pl/item445528342...ra_6_bieg.html
    W aukcji napisano że gałka jest do AR 156, jak się okazuje pasuje świetnie do AR166
    i nie kosztuje 200pln

  7. #7
    marcolukas
    Gość

    Domyślnie

    u mnie skóra sie przetarła i ja zerwalem okazało sie ze jest obrysowane na 5 biegów a nie na 6 pewnie gałka ze 156 tylko obszyta była skóra

Podobne wątki

  1. Demontaż gałki zmiany biegów 166
    Utworzone przez kris377 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 20:11
  2. Wymiana gałki zmiany biegów
    Utworzone przez stopczyk26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 20:42
  3. Gałki zmiany biegów alfa 147
    Utworzone przez janjal w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 14:38
  4. demontaż gałki biegów
    Utworzone przez jokerwmb w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 07:03
  5. Demontaż gałki z dźwigni zmiany biegów i nasadki ręcznego
    Utworzone przez xaraf w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 14:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory