Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: [166] Parujaca szyba przednia

  1. #1
    smuz
    Gość

    Domyślnie [166] Parujaca szyba przednia

    Koledzy wiem ze temat byl walkowany ale cos nie moge trafic na to wiec jeszcze raz mam taki oto problem z wylotów powietrza w kabinie przy szybie czolowej wydobywa sie jak zwykle i wszedzie cieple powietrze z tym ze u mnie jest ono wilgotne bo szyba zaparowuje ,wiec tu moje pytanie (osobiscie stawiam na 100 % na nagrzewnice gdziec musi byc jakis przeciek i stad wilgotne powietrze) gdzie jest nagrzewnica co moglo w niej byc nieszczelne i jak do niej sie dobrac ,pozdrawiam a gdyby ktos mial inne pomysly chetnie poslucham

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    filtr kabinowy wymieniłes ?? masz włączony zamknięty obiego powietrza w kabinie ?? jeśli tak to go wyłaczaj Bo w zime na właczonym obiegu wewnętrznym paruja szyby
    AR 155 1.8 8V & AR 156 2.5 V6

  3. #3
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    filtr zmieniony a obieg wylaczony to nagrzewnica zapewne puszcza wode

  4. #4
    TomekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał smuz
    filtr zmieniony a obieg wylaczony to nagrzewnica zapewne puszcza wode
    a czujesz charakterystyczny zapach plynu chlodzacego ?

  5. #5
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    jest dziwny zapach moze niezbyt intensywny ale jest i dotego bulgotanie pod deska podobno to jakis nieustanny problem w alfie kiedys widzialem jakies cudo ktore temu zapobiega ale nie pamietam co to bylo i do czego

  6. #6
    TomekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał smuz
    jest dziwny zapach moze niezbyt intensywny ale jest i dotego bulgotanie pod deska podobno to jakis nieustanny problem w alfie kiedys widzialem jakies cudo ktore temu zapobiega ale nie pamietam co to bylo i do czego
    Bulgotanie ? Nie wiem co miało by bulgotać pod deską, chyba że zapowietrzony układ chłodzenia. Ubywa ci płynu w zbiorniczku ? Może obserwujesz pęcherzyki powietrza w zbiorniczku wyrównawczym ?

  7. #7
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli ciekła by nagrzewnica to po pierwsze ubywało by płynu a przy większym wycieku miał byś mokro w samochodzie.

  8. #8
    TomekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bedboys
    Jeżeli ciekła by nagrzewnica to po pierwsze ubywało by płynu a przy większym wycieku miał byś mokro w samochodzie.
    W 166 najczęściej te nagrzewnice się pocą, nie są to duże wycieki. Ubytek płynu będzie zauważalny po przejechaniu kilkuset km.

  9. #9
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekT
    W 166 najczęściej te nagrzewnice się pocą, nie są to duże wycieki. Ubytek płynu będzie zauważalny po przejechaniu kilkuset km.
    Kiedyś miałem coś podobnego w innym aucie - nie chciało mi się wyjmować nagrzewnicy to dolałem do płynu takiego specyfiku firmy STP który "zakleił" taką małą dziurkę i już było OK.

  10. #10
    TomekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bedboys
    Cytat Napisał TomekT
    W 166 najczęściej te nagrzewnice się pocą, nie są to duże wycieki. Ubytek płynu będzie zauważalny po przejechaniu kilkuset km.
    Kiedyś miałem coś podobnego w innym aucie - nie chciało mi się wyjmować nagrzewnicy to dolałem do płynu takiego specyfiku firmy STP który "zakleił" taką małą dziurkę i już było OK.
    Moja też się troszkę poci, ale boje się dodać uszczelniacza. Ostatnio wymieniłem pompę wody, termostat i płyn na nowy (grzała się latem) i bym chyba nie przeżył jak by się okazało że uszczelniacz zadziałał za dobrze Na wiosnę wymienię pewnie też chłodnicę i nagrzewnicę i będzie po kłopocie.

Podobne wątki

  1. 156 Przednia szyba
    Utworzone przez koque w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 18:54
  2. [156] Przednia szyba
    Utworzone przez lysy76 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 22:27
  3. [145] Szyba przednia
    Utworzone przez grzesiek87 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 12:53
  4. [146] Szyba przednia.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 23:24
  5. [164] Szyba przednia
    Utworzone przez NOE w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-07-2008, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory