Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67

Temat: Błędy sondy lambda

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Post Błędy sondy lambda

    Wczoraj stworzyłem sobie "komputer" odczytujący błędy w 8V i najpierw wypluło mi tylko 1223, a później jak zauważyłem na spocie doszedł 1224, czyli błąd regulacji sondy i sonda uszkodzona. Wymieniać czy szukać innych przyczyn??
    Dodam że autko zanim się rozgrzeje jest zmulone i szarpie - objawy występujące losowo, raz tak raz nie Po rozgrzaniu ustępują i rwie do przodu jak wariat, spalanie wg mnie w normie, po mieście bez korków bez problemu zamykam się w 10L/100km, w trasie bez problemu robi 8L/100km.

  2. #2
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    voltomierz w łapke i pomierz sondę
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Jakie powinna mieć wartości?? I w jakich warunkach ją mierzyć bo z sondą jeszcze się nie bawiłem

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    wymieniaj, brat miał to samo nic się nie działo aż pewnego razu się tak zesrało, że szła bardzo bogata mieszanka, która dopalała się w kacie (z gorąca to prawie wygłuszanie na podłodze topiło).


    bierz uniwersalną sondę boscha 0 258 986 506

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    WŁOCŁAWEK
    Auto
    155 2,0 8v
    Postów
    119

    Domyślnie

    przerabiałem to osatnio pare dni temu sonda do wymiany

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    wymieniaj, brat miał to samo nic się nie działo aż pewnego razu się tak zesrało, że szła bardzo bogata mieszanka, która dopalała się w kacie (z gorąca to prawie wygłuszanie na podłodze topiło).
    Hmmm, coś chyba w tym jest bo wczoraj zauważyłem właśnie że czuć było trochę benzyną na zimno a później już nie, czyli faktycznie jakby przelewała.
    Poproszę jeszcze parametry sondy, zmierzę ją żeby mieć pewność
    Ostatnio edytowane przez kasztelan ; 07-02-2011 o 14:05

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybek_bgi Zobacz post
    zauważyłem właśnie że czuć było trochę benzyną na zimno a później już nie, czyli faktycznie jakby przelewała


    Kolego, chcesz wyślę Ci książke o sterowaniu silników ZI bo coś widzę zielono w głowie a i podpowiadaczy masz niezbyt kumatych i tylko kosztów narobisz sobie ;]

    W fazie nagrzewania silnika za dobór mieszanki odpowiada czujnik temp. cieczy, czujnik temp. zasysanego powietrza [ale w znikomym 2-3% zakresie zmian] oraz MAF czyli przepływomierz, sonda jest w tym stanie całkowicie olewana brzydko mówiąc, sterownik wtrysku pracuje w trybie open loop. Więc jeśli śmierdzi niespalonym paliwem, zacznij od diagnostyki MAFa i czujnika temp. silnika.
    W momencie jak silnik osiągnie temperaturę pracy w której sterownik wtrysku przechodzi w closed loop w AR jest to około 70stopni temp. cieczy chłodzącej, zaczyna brać pod uwagę wskazania sondy, i jeśli sonda sprawna to na podstawie jej odczytu potrafi dla małych i średnich obciążeń silnika skorygować tak czas wtrysku aby mieszanka była OK, jednak przy dużych obciążeniach sterowniki przechodzą ponownie w open loop i albo mamy za ubogo albo za bogato zależy jak uszkodzony MAF.

    U ciebie wszystko wskazuje na uszkodzenia MAF, czujnika temp. cieczy. Sondę zostaw w spokoju na razie.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Ok, więc wytłumacz mi dlaczego wywala błąd sondy a pozostałych nie (a też by pokazało), bez sensu było by zachodzenie tego od tzw. d..py strony Z drugiej strony walnięta sonda to zazwyczaj wzrost spalania którego u mnie nie ma, tyle wiem na ten temat, nigdy sondy nie zgłębiałem.
    A jeśli masz książkę w PDFie to bardzo chętnie się dokształcę
    I podaj mi w jakich warunkach mierzyć sondę i ile powinna mieć.
    Ostatnio edytowane przez kasztelan ; 07-02-2011 o 15:03

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybek_bgi Zobacz post
    Ok, więc wytłumacz mi dlaczego wywala błąd sondy a pozostałych nie (a też by pokazało), bez sensu było by zachodzenie tego od tzw. d..py strony Z drugiej strony walnięta sonda to zazwyczaj wzrost spalania którego u mnie nie ma, tyle wiem na ten temat, nigdy sondy nie zgłębiałem.
    A jeśli masz książkę w PDFie to bardzo chętnie się dokształcę
    I podaj mi w jakich warunkach mierzyć sondę i ile powinna mieć.


    Słuchaj, sterownik PB praktycznie nigdy nie pokaże błędu MAF poza sytuację gdy padnie on całkowicie, gdy MAF oszukuje, sterownik zacznie naciągać czas wtrysku PB ale gdy braknie mu zakresu adaptacji, po prostu nie mieści się z korektą % w zadanym przez fabrykę zakresie wywali błąd jak u Ciebie "błąd regulacji mieszanki" ale powtarzam jeszcze raz, to że bardzo często świadczy to o uszkodzeniu sondy nie można tego traktować jako pewnik.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    W takim razie chyba będę musiał podmienić przepływkę i sprawdzić bo czujnik temperatury ten przy termostacie mierzyłem przy 50 stopniach chyba i pokazywał jak książka kazała, a po odłączeniu silnik chodził jak na ssaniu więc IMO jest OK.
    No i jeszcze kwestia drugiego błędu 1224 - sonda uszkodzona, czy to aby nie potwierdza już faktu że na pewno padła sonda?? Przed chwilą wykasowałem błędy, w pt będę jechał w trasę 70km i na miejscu ponownie sprawdzę co pokaże.
    Objawy znikają po przekroczeniu 70 stopni cieczy, ale czy przez walnięty MAF silnik nie powinien świrować niezależnie od temperatury?? Tak jak napisałem wyżej po nagrzaniu się wszystko jest OK.
    Ostatnio edytowane przez kasztelan ; 07-02-2011 o 17:51

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 16:27
  2. Błędy wtryskiwaczy + EVAP + grzania sondy 3.0 V6
    Utworzone przez v4l4r w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-11-2015, 13:25
  3. Błędy po spięciu sondy lambdy.
    Utworzone przez e5nio w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 20:55
  4. Emulator sondy lambda V6 - 4 sondy
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 20:15
  5. [156] Sondy Lambda
    Utworzone przez motofan w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 00:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory