Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [166] cos nie tak w mojej alfie

  1. #1
    ronin913
    Gość

    Domyślnie [166] cos nie tak w mojej alfie

    witam
    cos nie tak w mojej alfie drazek zmiany biegow powinien wracac do polozenia srodkowego
    a nie wraca trzeba go przesowac biegi wchodza ok, jest to uciazliwe, jest na to jakis sposob
    z gory thx za wszelkie info DD

  2. #2
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Zdemontuj mieszek pod gałką znajdziesz tam taką plastikową kulkę na drugim końcu drążka - przesmaruj ją - ja nalałem tam troszkę rzadkiego oleju ruszając jednocześnie drążkiem, jeżeli to nie pomoże to trzeba przesmarować linki a to już cięższa robota bo aby to zrobić porządnie trzeba by je zdemontować.

  3. #3
    TomekT
    Gość

    Domyślnie Re: cos nie tak w mojej alfie

    Cytat Napisał ronin913
    witam
    cos nie tak w mojej alfie drazek zmiany biegow powinien wracac do polozenia srodkowego
    a nie wraca trzeba go przesowac biegi wchodza ok, jest to uciazliwe, jest na to jakis sposob
    z gory thx za wszelkie info DD
    Zatarł się lub uszkodził (sprężynki) mechanizm wybierania biegów pod mebelkiem środkowym. Zdejmij osłonkę dźwigni zmiany biegów z zobacz co może być powodem kłopotów (nie pamiętam tylko czy nie będziesz musiał zdjąć jeszcze wygłuszenia ale to już sam zobaczysz). Nie pamiętam dokładnie czy jest jedna sprężyna powrotna czy 2, ale spróbuj je obejrzeć czy nie pękły lub wyskoczyły z mocować. Jeśli części wymagają wymiany to nie są one jakoś tragicznie drogie. Plastikowa podstawa + 2 łożyska i uszczelki to koszt poniżej 50 zł - mechanizm jest taki sam jak w Seicento. Sprężynek nie wymieniałem. Wymiany można dokonać samemu jeśli ma się trochę wolnego czasu (trzeba zdemontować cały mebelek środkowy). Nie trzeba, tak jak jest napisane w instrukcji serwisowej odpinać linek sterujących od skrzyni biegów, wszystko można zrobić ze środka. Jeśli będziesz chciał przesmarować ten mechanizm to używaj wyłącznie smarów które są bezpieczne dla części platikowych i gumowych oraz pod wpływem ciepła nie wytrąca się z nich olej czy coś w tym stylu (ja używałem smaru litowego).

  4. #4
    TomekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bedboys
    Zdemontuj mieszek pod gałką znajdziesz tam taką plastikową kulkę na drugim końcu drążka - przesmaruj ją - ja nalałem tam troszkę rzadkiego oleju ruszając jednocześnie drążkiem, jeżeli to nie pomoże to trzeba przesmarować linki a to już cięższa robota bo aby to zrobić porządnie trzeba by je zdemontować.
    Nie radzę używać tam rzadkiego oleju :mrgreen: Będziesz miał poźniej ten olej w wykładzinie, lub przy odrobinie szczęścia w plastikowej kuwecie pod mechanizmem zmiany biegów. W mojej 166 poprzedni właściciel użył smaru grafitowego, który puścił olej i syf się tam zrobil straszny.

  5. #5
    ronin913
    Gość

    Domyślnie

    uffff myslalem ze to gorsza sprawa przed sylwkiem z kaska krucho a jezdzic sie chce DD zrobie jak radzicie i opisze jak poszlo :uszy:

  6. #6
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekT
    Nie radzę używać tam rzadkiego oleju :mrgreen: Będziesz miał poźniej ten olej w wykładzinie, lub przy odrobinie szczęścia w plastikowej kuwecie pod mechanizmem zmiany biegów. W mojej 166 poprzedni właściciel użył smaru grafitowego, który puścił olej i syf się tam zrobil straszny.
    Ja używam do tego oleju transformatorowego ( jest neutralny dla wszystkiego) lub terpentyny technicznej poza tym ilość to 2-3 krople więc nie ma co się zbierać.

  7. #7
    sergiusz1988
    Gość

    Domyślnie

    Witam mam ten sam problem smarowałem tą kulkę na końcu drążka i nic (( u mnie gałka po nocy chodzi lekko i wraca na miejsce ale po pewnym czasie znowu lipa. Czy ktoś może mi opisać jak dostać sie do linek i je zdemontować ?? Z góry dziękuje Miłej zabawy sylwestrowej ))))

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mario166
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 166 2,4 JTD CF3 140 PS
    Postów
    34

    Domyślnie [166] cos nie tak w mojej alfie

    Najczęstszą przyczyną nie odbijania dźwigni zmiany biegów jest rdzawy nalot i brak smaru na sworzniu mechanizmu wybieraka skrzyni biegów (patrz rys.) - moja sprawdzona rada: rozkręcić, oczyścić i nasmarować. Za odbijanie lewarka odpowiada sprężyna nr 5 i 7 narys.

  9. #9
    sergiusz1988
    Gość

    Domyślnie

    mam pytanie w jakiej pozycji ustawić gałkę zmiany biegów przed wykręceniem mechanizmu wybieraka skrzyni biegów ?? trzeba na coś szczególnie zwrócić uwagę podczas ponownego zakładania tego mechanizmu ??

  10. #10
    Michal166
    Gość

    Domyślnie

    sluchajcie,jesli ktos to naprawil to prosze niech powie co trzeba sciagnac,tak zeby nie polamac,nie pouwrywac,zdjalem mieszek,galke,obudowe zewnetrzna(element kokpitu z gniazdem zapalniczki) pojawilo mi sie wygluszenie co dalej...

Podobne wątki

  1. dolot w mojej alfie 147
    Utworzone przez norbert609 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-03-2016, 17:42
  2. [33] Spalanie w mojej Alfie
    Utworzone przez Pol3wa w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 10:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory