Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Jaka mamy turbinę w 2.0 V6 TB?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Yacek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Warszawa-Ursus
    Auto
    BMW E38
    Postów
    810

    Domyślnie Jaka mamy turbinę w 2.0 V6 TB?

    Tak dla ciekawości pytam
    Wsród znajomych zdecydowanie cześciej trafiają się turbiny Mitsubishi, rzadziej natomiast Garrety. U mnie siedzi Garret....
    Ktos wie czy sa znaczące różnice w trwałości ?
    Były: AR 164 2.0V6 TB 1995, AR 164 Q4 1994...... jest BMW E38

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Historia V6TB zaczyna sie w pierwszych 164 az po 166 i GTV z poczatku 2000r. I tak w tych "pierwszych" byly mitsubishi a w pozostalych pozniejszych garret. Nie wiem kiedy bylo to "przejscie". Ja mam Garret i w 166 tylko takie byly. Nie wiem ktore byly lepsze ale budowe maja identyczna (ten sam typ lozyskowania, smarowania, chlodzenia i podparcia wirnika). Tak wiec mysle ze nie ma to wiekszego znaczenia.

  3. #3
    MRDUX
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Historia V6TB zaczyna sie w pierwszych 164 az po 166 i GTV z poczatku 2000r. I tak w tych "pierwszych" byly mitsubishi a w pozostalych pozniejszych garret. Nie wiem kiedy bylo to "przejscie". Ja mam Garret i w 166 tylko takie byly. Nie wiem ktore byly lepsze ale budowe maja identyczna (ten sam typ lozyskowania, smarowania, chlodzenia i podparcia wirnika). Tak wiec mysle ze nie ma to wiekszego znaczenia.
    Troszkę się z tobą nie zgodzę gdyż mam dwie turbinki z silnika TB i jedna z nich ma wyjścia na podłączenie pod instalację chłodniczą.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jesteś pewny że obie są z V6TB???
    Garret w 166 ma na pewno chłodzenie cieczą silnika. 164 z końca produkcji miało identyczne silniki. Jeżeli by mitsubishi w starszych wersjach nie miało to znaczy że też bloki silników się różniły, bo z niego jest wyjście z cieczą do turbiny. Jest taki cień prawdopodobieństwa ale wątpię.

  5. #5
    MRDUX
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Jesteś pewny że obie są z V6TB???
    Garret w 166 ma na pewno chłodzenie cieczą silnika. 164 z końca produkcji miało identyczne silniki. Jeżeli by mitsubishi w starszych wersjach nie miało to znaczy że też bloki silników się różniły, bo z niego jest wyjście z cieczą do turbiny. Jest taki cień prawdopodobieństwa ale wątpię.
    Jestem pewien, jedna pochodzi z GTV druga ze 164 ale nie wiem w jakiej kolejności, kupiłem kiedyś 164 ze zmienionym motorem i dostałem do niej sporo części zapasowych. Musiałbym spytać wczśniejszego właściciela jak to wyglądało dokładnie.

Podobne wątki

  1. szybkie pytanie o turbinę
    Utworzone przez yeye w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 19:53
  2. Gdzie w maz. najlepiej zregenerować turbinę?
    Utworzone przez Enem w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-01-2011, 13:24
  3. Regenerować turbinę czy nie ??
    Utworzone przez Bedboys w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 14:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory