Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Wycięcie Kata a normy Euro spalin - benzyna

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Exclamation Wycięcie Kata a normy Euro spalin - benzyna

    Mianowicie: mam wyciętego kata w mojej 166 3.0 24V i wspawaną rurę, i zastanawia mnie kwestia norm spalin Euro jakie teraz spełnia/nie spełnia moja Alfa?

    Ogólnie chodzi mi o to że w ciągu najbliższych kilku tygodni mam zamiar jechać do Niemiec, konkretnie do Berlina, więc żeby jeździć po centrum będzie mi potrzebna naklejka ZIELONA i to właśnie pytanie czy po wycięciu kata drastycznie wzrosłą emisja spalin i czy czasem nie dostane CZERWONEJ plakietki.
    Czy czasem nie będę musiał wspawać sobie tegoż filtra? Dodam tylko, że auto kupiłem ze względu na możliwość jeżdżenia po centrum Berlina i większych niemieckich miast.

    I jeszcze jedno pytanie: jak wygląda procedura przyznawania plakietki?
    Czy tylko patrzą na rocznik i dają od razu taką jaka ma być czy mierzą, sprawdzają posiadanie kata ??
    Jak to wygląda w Niemczech i s tego co gdzieś tam przeczytałem takie coś można sprawdzić tez w Polsce przy granicy, ale może ktoś wie gdzie ??


    Pozdrawiam
    Tomasz

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar maciejbydg_87
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 147 & 156 SW 1.9 JTD
    Postów
    558

    Domyślnie

    podłącze się pod pytanie ale pod kątem przeglądu technicznego.... czy na badaniu po wycięciu kata bedą robić problemy ??

    Moje Belle:
    Alfa 33 Imola 1.4 BX 1993 ( '08 - '11 )
    Alfa 155 Sport 1.8 TS 8v 1995 ( '11 - '12 )
    Alfa 164 Super 2.0 TS 8v 1997 ( '12 -'14 )
    Alfa 147 1.9 JTD 2003 ('14 - )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 115km 2002 ('14 - '16 )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 110km 2001 ('16 - '18 )
    Alfa 159 SW 1.9 JTD 150 Q-tronic 2010 ('18 - )
    Alfa 33 Q4 1992 ('18 - )

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    no to jest łatwe pytanie i łatwa odpowiedź...
    jak masz znajomych na stacji kontroli to się tylko zaśmieją, ale jak pojedziesz do nieznajomej stacji to Cie wyśmieją i każą wrócić jak kupisz katalizator...

    mi chodzi o bardziej głębszy wątek wycinki kata...

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał zonkil90 Zobacz post
    Mianowicie: mam wyciętego kata w mojej 166 3.0 24V i wspawaną rurę, i zastanawia mnie kwestia norm spalin Euro jakie teraz spełnia/nie spełnia moja Alfa?

    Ogólnie chodzi mi o to że w ciągu najbliższych kilku tygodni mam zamiar jechać do Niemiec, konkretnie do Berlina, więc żeby jeździć po centrum będzie mi potrzebna naklejka ZIELONA i to właśnie pytanie czy po wycięciu kata drastycznie wzrosłą emisja spalin i czy czasem nie dostane CZERWONEJ plakietki.
    Czy czasem nie będę musiał wspawać sobie tegoż filtra? Dodam tylko, że auto kupiłem ze względu na możliwość jeżdżenia po centrum Berlina i większych niemieckich miast.

    I jeszcze jedno pytanie: jak wygląda procedura przyznawania plakietki?
    Czy tylko patrzą na rocznik i dają od razu taką jaka ma być czy mierzą, sprawdzają posiadanie kata ??
    Jak to wygląda w Niemczech i s tego co gdzieś tam przeczytałem takie coś można sprawdzić tez w Polsce przy granicy, ale może ktoś wie gdzie ??


    Pozdrawiam
    Tomasz
    Nikt nie bierze auta na kanał tylko kupujesz naklejkę na podstawie numeru VIN. Po numerze mają całe dane Twojego auta łącznie z normą Euro, którą spełnia. Policja teoretycznie może Ci sprawdzić auto ale nie słyszałem o takim przypadku w Niemczech tym bardziej, że w niektórych miastach nie zajmują się tym tylko są skanery na skrzyżowaniach lub poprzez monitoring mogą sprawdzić dlatego bardzo ważne jest naklejenie w miejscu wskazanym na instrukcji.

    ---------- Post dodany o godzinie 14:32 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:30 ----------

    Cytat Napisał maciejbydg_87 Zobacz post
    podłącze się pod pytanie ale pod kątem przeglądu technicznego.... czy na badaniu po wycięciu kata bedą robić problemy ??
    Obecność katalizatora to jedno a norma spalin to drugie. Jeśli go nie masz ale ilość substancji toksycznych w spalinach nie przekracza normy to nie ma się czym martwić. Niestety auta z katalizatorem po jego wycięciu rzadko normę trzymają.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    O, i o to mi chodziło teraz to ja jestem spokojny
    Ciekawiło mnie tylko czy przy wydawaniu plakietki nie wsadzają czujnika do wydech i nie sprawdzają, ale skoro nie to git

    Dzięki bardzo Belfer

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał zonkil90 Zobacz post
    ...
    Ogólnie chodzi mi o to że w ciągu najbliższych kilku tygodni mam zamiar jechać do Niemiec, konkretnie do Berlina, więc żeby jeździć po centrum będzie mi potrzebna naklejka ZIELONA......


    Centrum Berlina kolego to niestety tylko auta z EURO IV/V więc Alfa się za dużo nie najeździsz ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    no ale to jest ciekawe że benzyniaki mają Euro 2-3 a dostają zielone plakietki i jeżdżą

    Tak btw GrzesieKK Kiedy mi odpiszesz na moje pytania z priv ??

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał zonkil90 Zobacz post
    no ale to jest ciekawe że benzyniaki mają Euro 2-3 a dostają zielone plakietki i jeżdżą

    Tak btw GrzesieKK Kiedy mi odpiszesz na moje pytania z priv ??
    Zielona plakietka to tylko i wyłącznie Euro4. Czerwona to Euro2 a żółta to 3. Różnica jest jedynie w normach dla Diesel'i i benzynowych. W Polsce też możesz kupić te plakietki (np w Dekra-Polska) ale idąc z samym dowodem płacisz 99zł a w Niemczech tylko 5 Euro.

  9. #9
    asghan.h
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Nikt nie bierze auta na kanał tylko kupujesz naklejkę na podstawie numeru VIN. Po numerze mają całe dane Twojego auta łącznie z normą Euro, którą spełnia. Policja teoretycznie może Ci sprawdzić auto ale nie słyszałem o takim przypadku w Niemczech tym bardziej, że w niektórych miastach nie zajmują się tym tylko są skanery na skrzyżowaniach lub poprzez monitoring mogą sprawdzić dlatego bardzo ważne jest naklejenie w miejscu wskazanym na instrukcji.
    No chyba, że trafisz na tzw. "Polizei Ekopatrol" to wtedy... oj lepiej, żebyś nie trafił... Bardzo rzadko (podobnie zresztą jak w Polsce), ale jak mówią prawa Murphy'ego "Jak coś się może spieprzyć to się spieprzy"... Więc na Twoim miejscu przed wyjazdem bądź tam na miejscu starałbym się słuchać jakichś lokalnych mediów czy jakaś dziwna akcja eko nie jest prowadzona.


  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Zielona plakietka to tylko i wyłącznie Euro4. Czerwona to Euro2 a żółta to 3. Różnica jest jedynie w normach dla Diesel'i i benzynowych. W Polsce też możesz kupić te plakietki (np w Dekra-Polska) ale idąc z samym dowodem płacisz 99zł a w Niemczech tylko 5 Euro.
    http://www.lubartow.eu/pl/niemieckie...umweltzone-faq

    http://www.umweltzone.pl/plakietka/

    według tej strony zieloną plakietkę dostaje każdy benzyniak po 1993 roku a zielona plakietka zezwala na wjazd do centrum, czy się mylę ??

Podobne wątki

  1. Jak mogę szybko przywrócić mapy wtrysku do normy?
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-07-2020, 08:44
  2. Normy olejowe dla transaxli
    Utworzone przez Mikelos w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-06-2014, 16:52
  3. 255% normy 1.9JTD 8V EDC15C6
    Utworzone przez cinek_ w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 11:08
  4. Jaka norma emisji spalin EURO w Alfie 156?
    Utworzone przez destikero w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 14:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory