Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Alfa częścią was

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar HyenaHF
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Oborniki Śl.
    Auto
    Lancia Dedra
    Postów
    382

    Arrow Alfa częścią was

    czy przejmujecie się kiedy ktoś wytyka wady waszych aut? jak bardzo?

    w sensie czy możecie powiedzieć, że alfa stała się częścią waszej osobowości

    ja trochę jestem uczulony na niewiedzę jeśli taki czepialski "nie wie a gada", ale nie biorę tego osobiście
    chociaż nie miałem jeszcze alfy

  2. #2
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał HyenaHF Zobacz post
    czy przejmujecie się kiedy ktoś wytyka wady waszych aut? jak bardzo?
    Nie, bo to chore, zwłaszcza jeśli te wady są wadami.

    Cytat Napisał HyenaHF Zobacz post
    w sensie czy możecie powiedzieć, że alfa stała się częścią waszej osobowości
    Niekoniecznie

    Cytat Napisał HyenaHF Zobacz post
    ja trochę jestem uczulony na niewiedzę jeśli taki czepialski "nie wie a gada", ale nie biorę tego osobiście
    Takimi przestałem się przejmowac, jego sprawa, ostatniego słowa w dyskusji nie muszę miec, a to że on se krytykuje to ja z tego powodu nie mam ani mniej ani więcej, czyli ni ziębi mnie to ni grzeje. Zresztą mamy mentalnośc narodową która krytykę i narzekanie ma wpisane w obyczaj.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebott
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM 2001
    Postów
    491

    Domyślnie

    Trzeba przywyknąć. 99% spotykanych przeze mnie osób ma zakodowane, że Alfa = g...o.

    Chociaż dzisiaj byłem pozytywnie zaskoczony, bo pan, który sprzedawał mi przepływomierz, powiedział, że wreszcie coś do porządnego samochodu, a nie tych gównianych VAGów. No ale końcu i tak stwierdził, że najlepszy jest Ford.

    No i żeby nie było - marka nie ma dla mnie żadnego znaczenia - albo samochód jest dobry, albo jest zły. Te wojny BMW vs Mercedes czy Alfa vs VW kojarzą mi się z kibolskimi ustawkami.
    op-bluzgi
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 10-02-2011 o 09:15
    „Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

    Blaise Cendrars

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał HyenaHF Zobacz post
    czy przejmujecie się kiedy ktoś wytyka wady waszych aut? jak bardzo?
    Przyzwyczaiłem się, ludzie to hipokryci. ;]

    w sensie czy możecie powiedzieć, że alfa stała się częścią waszej osobowości
    Bez przesady

    ja trochę jestem uczulony na niewiedzę jeśli taki czepialski "nie wie a gada", ale nie biorę tego osobiście
    chociaż nie miałem jeszcze alfy
    To forum ma taką specyfikę, że bardzo często ktoś nie wiedząc za wiele próbuje się lansować, a jeśli ktoś ma inne zdanie, to warto go zbesztać tylko za to, że jeździ samochodem innej marki (vide temat o blow offach).
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Tomek G.
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 2.5 V6 blue cosmo
    Postów
    142

    Domyślnie

    Kiedyś trochę się tym przejmowałem, przytaczałem argumenty na obronę marki, Teraz po prostu stwierdzam że ja jestem bardzo zadowolony i koniec. Jedynie jak już trafie prawdziwego chamskiego natręta-fanatyka VAG to mówię tylko równie po chamsku że po prostu mnie stać, bo jakby nie było, to kupił bym sobie Audi A4 1.6 z gazem.
    Na szczęście takich fanatyków spotykam coraz mniej, może dlatego że ludziom też się powoli oczy otwierają. Np. u mnie w pracy głównym tematem żartów jest 2-letnia Toyota kumpla, która non stop stoi w serwisie.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Ja generalnie to zlewam, nawet jak ktoś mi mówi o błotnikach w innym odcieniu Kiedyś znajomy mówił że to złom bo tak polakierowany (a chłopak ma jak większość Polaków w zwyczaju że samochód najpierw ma wyglądać) więc wystarczyło odpowiedzieć że w przeciwieństwie do niego moje auto ma najpierw jeździć a później wyglądać i więcej już nie komentował

  7. #7
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebott Zobacz post
    Trzeba przywyknąć. 99% spotykanych przeze mnie osób ma zakodowane, że Alfa = g...o.

    >
    Mysle, ze maksymalnie 75 procent albo nawet mniej.

  8. #8
    Miss Alfaholicy 2011 Alfa i Omega Avatar brera21
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Kozy/Bielsko-Biała
    Auto
    AR 156 2.0 16v CADAMURO DESIGN
    Postów
    304

    Domyślnie

    totalna olewka na to co mowia , przyjmowanie takich uwag ze stoickim spokojem jeszcze bardziej irytuje osobe ktora dyskutuje i milo patrzec ja sama sie"kopie" , a ja z usmiechem slucham, jednym uchem wleci drugim wyleci. nie mowie ze Alfy sa idealne ale ja przynajmniej nie krytykuje aut innych bo kazdy w jakis sposob jest zwiazany z samochodem jeden bardziej drugi mniej... i nie robie przykrosci komus? zreszta mnie to zawsze zastanawie co komu to daje ze ponapieprza na alfe ze taka, sraka i wogole sie psujom jaki cel w tym jest? ze pojde i kupie co innego? zreszta Polak zawsze bedzie narzekal co by nie bylo to zawsze znajdzie cos i wrzucie te swoje 5gr.. i najgorsza ta hipokryzja
    Panie Boże, a w niebie też są Alfy?

    mmmm moja 157....
    Ja, swoimi Alfami jeżdżę po Alfalcie

    * Ci którzy powinni wiedzą o co chodzi

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    900

    Domyślnie

    " a niech sobie gadają a kelnerzy podają owoce morzem pachnące..." tak mi siE skojarzyła piosenka Maleńczuka. Zasada pierwsza: nie słucham głupich uwag ludzi którzy w życiu nie siedzieli w Alfie a maja na jej temat sporo do powiedzenia (tacy ludzie są dla mnie na podobnym poziomie jak obrońcy krzyża- robią zamieszanie a sami nie wiedzą w inie czego) . Zasada druga: jest dużo dobrych samochodów ale mało ładnych dlatego nie krytykuje innych marek. Zasada trzecia: każde auto jest dobre jak umie się o nie zadbać (kiedyś miałem bardzo zadbaną daewoo nexia i trzy lata nie dotykałem w niej niczego i nigdy nie zawiodła).
    Dyskusje na temat samochodów to nie kończące się tematy więc najlepiej ten temat zostawić samemu sobie bo szkoda życia na bezowocne dyskusje które i tak nic nam nie dają. A wiadomo każdy na swój świat i swoje kredki więc nie warto. Znajomi często się mi dziwią co ja widzę w tym aucie, co to za mania bo w telefonie alfa, przy kluczach alfa, na koszulce alfa, na parkingu alfa a po dłuższej rozmowie większość i tak przyznaje że im też się Alfa podoba ale nie maja odwagi sobie kupić bo w sumie to są przesiąknięci stereotypowym myśleniem na temat tych samochodów. Ja też nikogo nie namawiam ani nie wciskam że to superauta bo taż już wiem jak z nimi jest naprawdę, czasem lubi grymasić. Kiedyś znajomy mi wciskał ze Alfy się strasznie psuja więc użyłem porównania i powiedziałem " masz piękna żonę i ja kochasz on powiedział że tak więc się go pytam czy jak by mu żona chorowała co miesiąc to by się przez to rozwiódł z nią? On powiedział że nie zostawił by żony tylko dlatego że czasami choruje a potem się zaśmiał bo zrozumiał o co mi chodziło. Nie bez powodu mówi się że z Alfami jest jak z kobietami
    1970 cm z sekwencyjnym wtryskiem LPG. Wolę pchać moją Alfę niż jeździć VW!!

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Cytat Napisał HyenaHF Zobacz post
    czy przejmujecie się kiedy ktoś wytyka wady waszych aut? jak bardzo?
    Nie przejmuje się. Nie ma sensu. Jak ktoś mi mówi, że Alfa to Alfa tamto, Alfa taka siaka i owaka, co oni wiedzą?

    Cytat Napisał HyenaHF Zobacz post
    w sensie czy możecie powiedzieć, że alfa stała się częścią waszej osobowości
    Raczej nie, ale gadżetami z Alfy nie pogardze

    Cytat Napisał HyenaHF Zobacz post
    ja trochę jestem uczulony na niewiedzę jeśli taki czepialski "nie wie a gada", ale nie biorę tego osobiście
    chociaż nie miałem jeszcze alfy
    Nie ma się co przejmować. Ludzie zawsze są mądrzejsi.

Podobne wątki

  1. Trójmiasto - kto poratuje częścią na przymiarkę do GT?
    Utworzone przez kompot w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 14:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory