Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Zwykła osobówka czy może alfa 156?

  1. #1
    1michalk
    Gość

    Domyślnie Zwykła osobówka czy może alfa 156?

    Witajcie
    Jak, ze to mój pierwszy post to najpierw się przywitam.

    A teraz do rzeczy. Przyszedł czas wymiany samochodu. Szukam właściwie czegoś zwykłego nie za duze nie za małe na dojazdy do pracy/szkoly.

    Moj budżet to ok 10000 zl +koszta rejestracji

    Miesiecznie robie ok 1500km, mało nie mało, w kazdym razie jest juz postanowione prawie na 99% ze szukam diesla.

    Jestem realistą także zdaje sobie sprawe, że w tej kwocie znajde coś z przedziału '99-'01r
    I teraz tak w finale zostały już tylko dwa auta ford focus genI z silnikiem 1.8tddi 90KM i wlasnie alfa 156 1.9jtd.
    Za fordem przemawia to ze spełnia wszytskie postawione przeze mnie warunki (tani w utrzymaniu, spalanie w normie, abs, wspomaganie, rocznik ok, latwy dostep do czesci) Jedyna wada tego auta jest to ze mozna trafic na egz z wadliwa pompa wtryskowa gdzie remont moze kosztowac nawet 2000zl.

    Drugim autem jak wspomniałem jest 156. Postanowiłem zasięgnąc opinii u źródła czyli u Was.
    Przyznam sie, że nigdy nie miałem okazji nawet siedziec w alfie i stad moje jakies tam obawy przed tym autem, juz nie wspominam o opinii. Ale nalze do osób ktore wychodza z zalozenia ze jak dbasz tak masz, i tez nie do konca wieze w "awaryjnosc" auta.
    Pomijajac opinie co byscie mi obiektywnie doradzili.
    wiem ze z tym budzetem, bedzie mozna znalesc na prawde ladna sztuke sprowadzona z zachodu, nie zmeczona zyciem.

    Ale czy Waszym zdaniem utrzymanie tego auta bedzie znacząco sie różniło od takiego np focusa? czy to prawda ze o ile silnik jest bardzo dobry, to w samochodzie lubia popsuc sie tzw duperele?
    Na koniec trzeba tez wziac moim zdaniem pod uwage przyszla wartosc samochodu. Zamierzam nim pojezdzic jakies dwa lata, i boje sie ze w tym czasie na alfie strace 50% , a na fordzie co by nie mowic troche mniej.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Cool_Kid
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    AR 145 1,8 T.S 144KM - nero - 1998r. / Giulietta Veloce 2,0 JTDm 170KM - etna nero - 2012r.
    Postów
    593

    Domyślnie

    Zadając takie pytanie na forum alfaholików chyba wiesz jakie odpowiedzi dostaniesz Miałem kilkanaście aut, teraz mam 156. Jeśli zmienię, to tylko na nowszą, albo na 159

    145 1,8 TS 144KM - nero - 1998
    Giulietta Veloce 2,0JTDm 170KM - etna nero - 2012
    "Jak wszyscy wiemy moderator zawsze punkt znajdzie, więc lepiej nie fikać. I tyle w temacie." - Wrażliwy Administrator.

    http://i.imgur.com/m4g6E.jpg

  3. #3
    christofe
    Gość

    Domyślnie

    zdecydowanie Alfa 1.9 JTD nie to bym był zaślepiony ale ford i te silniki diesel są porostu nie bardzo, silniki diesel JTD jedne z najlepszych jak nie najlepsze jeszcze ta generacja co chcesz nabyć odpowiedz jest jedna JTD + ALFA albo na odwrót

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1michalk Zobacz post
    ford focus genI
    siedziałeś kiedyś w nim??
    deskę ma jak matiz
    jak szukasz czegoś do dojazdów do pracy to poszukaj jakiegoś japońca, primera itp.

  5. #5
    christofe
    Gość

    Domyślnie

    by nabyć samochód Alfa trzeba być odpowiednio zorientowany na taki wóz

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    i mieć czas żeby ją dopieszczać
    i nie dla tego że się "psuje", ale dlatego że... (kup to się przekonasz )

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Mój kolega zawsze mawiał. Jak masz 150 tysięcy kupuj samochód za 75, a nie za 148.
    Powiem tylko tyle, że nie jest to głupie podejście...

    Ford będzie dobrym samochodem do dojazdów do pracy/szkoły.
    Alfa jest wg. mnie delikatnym samochodem, a druciarstwo jest w modzie. Im starszy egzemplarz znajdziesz, tym większe prawdopodobieństwo, że wpadła w ręce jakiegoś dziwaka, który myślał, że uda mu się ją naprawić... W Alfie nie sprawdza się zasada: "kupię najtańszą i najmłodszą, włożę 2000 tysiące i będzie jeździć 5 lat".

    Powodzonka w poszukiwaniach
    Ostatnio edytowane przez twardy ; 10-02-2011 o 23:50

  8. #8
    1michalk
    Gość

    Domyślnie

    hehe, właśnie poniekąd spodziewałem się takich odpowiedzi na forum alfy

    A na poważnie to w focusie siedziałem, fakt sporo plastiku, podobnie jak w matizie, chociaz i tak jest o niebo lepiej niz w koreancu.

    Ja właśnie nie wiem czy tak jak napisał Christofe " jestem zorientowany na taki wóz" Otóż, dbam o auta, ale nie tak, że codziennie latam przy nich z suchą szmatką itd, bardziej dbam jak normalny kierowaca, tj wymiana oleju co te 10000km plus poszczególne elementy kiedy zaczynają się sypać. I teraz nie wiem czy takie cos wystarczy zeby zostac posiadaczem alfy.
    Mam tez wrażenie, że jak przyjdzie mi jeżdzic do mechanika co miesiąc z głupotami jak np zepsute podnoszenie szyb itd(podałem przykład, z tego co zrozumiałem z ogólnych lektur to chyba o taka awaryjnosc alfy sie rozchodzi) to dołącze do grona mówiacych ze alfa jest awaryjna.

    Zeby bylo jasne, do mechanika moge jezdzic, tylko zeby to nie bylo zbyt czeste i zbyt kosztowne. jak to jest u Was drodzy forumowicze?

    p.s japonca nie chce, bo jakos nie wieze ze oni potrafia robic dobre diesle. z reszta dlugo mi zajęło wybranie tych dwóch aut i juz nie chce robić sobie kolejnego metliku w głowie, na pare tygodni
    Ostatnio edytowane przez 1michalk ; 10-02-2011 o 23:57

  9. #9
    christofe
    Gość

    Domyślnie

    o i tu kolega przedmówca przemówił ludzkim głosem

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1michalk Zobacz post
    Jedyna wada tego auta jest to ze mozna trafic na egz z wadliwa pompa wtryskowa gdzie remont moze kosztowac nawet 2000zl.
    Nie wiele mniej zapłacisz za wymianę przedniego zawieszenia w alfie ;/

    << Like it!

    >2000
    o.O

Podobne wątki

  1. Alfa 146- czy wartą tą? a może inną? Może 156? Pomocy!!
    Utworzone przez guziaster w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 17:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory