Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [156] Światła pozycyjne przednie

  1. #1
    ViP Rowerzysta Avatar piotr_alex
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Ciechanów/NDM
    Auto
    Crosswagon 2005r & 159 1.9JTD 16V 2008r
    Postów
    385

    Domyślnie [156] Światła pozycyjne przednie

    Witam!
    Chciałbym wymienić 2 żarówki pozycyjne przednie, z tego co zauważyłem żarówka ta znajduje się pomiędzy żarówkami od świateł długich i mijania, jest tam utrudniony dostęp, próbowałem ciągnąć i przekręcać za tą łopatkę ale bez skutku. Proszę o porady.

  2. #2
    gardlo
    Gość

    Domyślnie

    tam nie ma innych mocowań, musisz ją umiejetnie wyciągnąć łapiąc za "ucho" tej łopatki, przez klosz reflektoru będziesz widział czy żarówka się rusza, czy nie. Pozycja dla alf jest nietypowa bo halogen, do kupienia w ASO.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Nie dość, że nietypowa, to cholernie droga, a nie dość tego (jeszcze raz), to często się przepala.
    Koledzy jednak wiedzą, że można ją przerobić na inną, poprzez spiłowanie jednego z bolców żarówki, które są kilkanaście razy tańsze i rzadziej się palą. Niestety nie wiem jaki to jest model żarówki, ponieważ ja mam jeszcze tą halogenową. No, ale poszperaj na forum, bo chyba było to już opisywane jak zmienić na inną.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    ViP Rowerzysta Avatar piotr_alex
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Ciechanów/NDM
    Auto
    Crosswagon 2005r & 159 1.9JTD 16V 2008r
    Postów
    385

    Domyślnie

    Jedynym jej plusem jest chyba to że dobrze i mocno świeci, droga to jest bo za 2szt Narva zapłaciłem 20zł z prawą już sobie poradziłem a lewą zrobię po nowym roku bo jest tam stos kabli a dostęp mocno utrudniony. To moja pierwsza wymiana także zobaczymy ile pochodzi. Przymierzam się też do zakupu dywaników gumowych, upatrzyłem sobie dedykowane do 156 mianowicie takie: LINK czytałem na forum że polecane były te od adaszo, jednak te są identyczne. Co myślicie?

  5. #5
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    to pisałem ale napisze raz jeszcze. Zamontujcie sobie t4w zwykłe posotje jak od malucha. Nic nie trzeba piłować tylko mocno wcisnąć. Nie wiem co to za fatyga. a 2 sztuki bluevision kosztują wtedy 19 pln. Ja mam swoje juz 7 mies i żyje.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_alex
    Jedynym jej plusem jest chyba to że dobrze i mocno świeci, droga to jest bo za 2szt Narva zapłaciłem 20zł z prawą już sobie poradziłem a lewą zrobię po nowym roku bo jest tam stos kabli a dostęp mocno utrudniony. To moja pierwsza wymiana także zobaczymy ile pochodzi. Przymierzam się też do zakupu dywaników gumowych, upatrzyłem sobie dedykowane do 156 mianowicie takie: LINK czytałem na forum że polecane były te od adaszo, jednak te są identyczne. Co myślicie?
    Myślę, że dywaniki które wybrałeś są OK. Ja osobiście szukałbym czarnych, ale to dlatego, że mam czarny kolor lakieru.
    Co do jakości, myślę, że nie będzie źle, w końcu kosztują 100zł, a nie 35 Jak się zaopatrzysz daj znać, czy wszystko pasuje i czy jesteś zadowolony.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #7
    ViP Rowerzysta Avatar piotr_alex
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Ciechanów/NDM
    Auto
    Crosswagon 2005r & 159 1.9JTD 16V 2008r
    Postów
    385

    Domyślnie

    Dywaniki dziś dotarły wyglądają solidnie, nie ślizgają się, sprowadzane z Niemiec na każdym jest napisane który jest na jaką stronę oraz że jest do AR 156, przednie mają logo Alfa Romeo. Niżej fotki 1. kierowca 2. pasażer 3. tylni



  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bielik
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.pawelek
    Zamontujcie sobie t4w zwykłe posotje jak od malucha. Nic nie trzeba piłować tylko mocno wcisnąć.
    Potwierdzam, spalił mi się jeden halogen od postojówek i wsadziłem 4W, świeci trochę słabiej ale co tam, razem ze światłami mijania nie widać
    "Przyczajony coupe, ukryty sedan - Alfa Romeo 156 1,9 JTD"

Podobne wątki

  1. Światła pozycyjne nie gasną.
    Utworzone przez hux w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 17:59
  2. Nie zapalają się światła pozycyjne przednie
    Utworzone przez Roni1988 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-11-2012, 10:28
  3. Pozycyjne światła
    Utworzone przez Bartosz w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 11:21
  4. Światła pozycyjne
    Utworzone przez Krajcok w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 20:54
  5. Światła pozycyjne w AR 166.
    Utworzone przez markor w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 20:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory