Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: problem z odpalaniem i klamkami

  1. #1
    abdave
    Gość

    Angry problem z odpalaniem i klamkami

    Witam serdecznie po dluzszej nieobecnosci Zatem jaki mam problem? Od czasu gdy temperatury spadaja ponizej -5 stopni mam problem z odpalaniem swojej Julii. Samochod nie chce odpalic za pierwszym razem...przekrecam kluczyk i cisza - kompletna cisza. I tak powtarzam te czynnosc pare razy i dopiero po ktoryms razie autko odpala (auto nie garazowane) . Czy macie takie problemy, jak go rozwiazac. Dziwi mnie ze nowe auto a ma problem z odpalaniem przy takiej temperaturze.
    Druga sprawa, ktora mnie zadziwila to feler z klamkami - lewa i prawa - ...zaczely rdzewiec, nawet w ASO byli zdumieni i chyba ze trzech chlopa ogladalo te klamki. Pod powloke zabezpieczajaca dostalo sie powietrze i zaczely robic sie wybrzuszenia i rdzawe plamki. Dobrze, ze auto na gwarancji. Klamke po stronie kierowcy juz zamowili i czeka na wymiane, gorzej z prawa - czas realizacji zamowienia nieokreslony - tak mi powiedzial pracownik w ASO.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Z tymi klamkami trochę kiepski temat... Taka niedoróba... Co do odpalania to nie mam żadnej koncepcji - może ktoś z MiTo albo Julką ma podobnie i pomoże.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Z tymi klamkami trochę kiepski temat... Taka niedoróba... Co do odpalania to nie mam żadnej koncepcji - może ktoś z MiTo albo Julką ma podobnie i pomoże.
    Elektryka bywa kapryśna-. Może zawiesza się włącznik elektromagnetyczny rozrusznika, może stacyjka, może bezpiecznik, bo patrząc na analogię w mito, chyba tylko to jest po drodze (w G punto nieco inaczej bo sygnał zgody daje ECU).Tak czy inaczej jest gwarancja niech oni się martwią.
    Co do klamek-po raz kolejny napiszę technologia metalizowania to porażka.
    Miałem wymienianą ramkę reflektora po zimie wyszły bąble, czasem schodzą w chromy z listew grilli itp. Dziwi mnie ta rdzawa plamka-czy to nie jest miedź przypadkiem? Bo chyba technologia wymaga najpierw pomiedziowania ABS-u. Tak czy inaczej to nie chrom/satyna tylko sporo miększe alu.
    Czasem lepiej jak jest po prostu polakierowane na srebrno.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 15-02-2011 o 11:26

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Jak zwykle merytoryczny wpis-widać można być jeszcze bardziej prymitywnym niż dotąd.
    Nie muszę ramke wymienili na gwarancji. Ty byś takiego drobiazgu nie zauważył. Jak się twój sztrucel sypie masz ważniejsze problemy.
    Edit:to było do pingwina ale jego post wyrzucono
    Ostatnio edytowane przez metan ; 17-02-2011 o 06:10

  5. #5
    darek3972
    Gość

    Domyślnie

    Coś z tą pojawiającą rdzą jest na rzeczy. W mojej Julce zaobserwoawałem pojawiające się ślady rdzewienia wokół lewego halogena. Być może jest to efekt zbyt dużej ilości soli na drodze, ale niestety w żadnym z moich poprzednich aut nie miałem takiego problemu, i to z autem półrocznym. Czekam do wiosny i jadę do dealera z rekalmacją.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Podobnie w poprzednim aucie mialem z napisem Golf na klapie. Na gwarancji napis wymieniono. A potem zawoskowalem to obficie bezbarwnym woskiem dokladnie i problem juz nie wystapil. Ale byc moze ten napis jest inaczej wykonany nic elementy o ktorych piszecie.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Podobnie-tworzywo metalizowane próżniowo. Może kwestia grubości warstwy. Nie umiem powiedzieć czy inne marki dotyka to bardziej ale coś pewnie z rozszerzalnością cieplną obu materiałów. U mnie coś jak ziarenka piasku wsypany pod tą powłokę w miejscu w którym w zimie zbierało się najwięcej lodu/śniegu.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy w takim przypadku nie zlecić tego metalizowania takich elementów firmie zewnętrznej .... myślę pod kątem tych elementów po gwarancji.

  9. #9
    dwilk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek3972 Zobacz post
    Coś z tą pojawiającą rdzą jest na rzeczy. W mojej Julce zaobserwoawałem pojawiające się ślady rdzewienia wokół lewego halogena. Być może jest to efekt zbyt dużej ilości soli na drodze, ale niestety w żadnym z moich poprzednich aut nie miałem takiego problemu, i to z autem półrocznym. Czekam do wiosny i jadę do dealera z rekalmacją.
    Mozesz zdefiniowac halogen? Albo najlepiej jakies zdjecie...

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Halogen= przeciwmgłowe? - one są obsadzone w plastikowym zderzaku to co ma korodować?
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. [33] problem z odpalaniem 1.7 8v
    Utworzone przez tobikns w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 08:20
  2. Problem z odpalaniem v6
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 10:13
  3. Problem z odpalaniem
    Utworzone przez Loren1410 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 11:45
  4. problem z zacinajacymi sie klamkami
    Utworzone przez tomyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 10:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory