Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [166] Problem z ogrzewaniem !!!!!!

  1. #1
    piotrek821
    Gość

    Domyślnie [166] Problem z ogrzewaniem !!!!!!

    Witam jako nowy uzytkownik tej wspanialej marki
    Wiem ze bylo sporo o ogrzewaniu i podobnych sprawach ale nigdzie nie znalazlem konkretnej odpowiedzi.
    Otoz paruje mi przednia szyba. Czasem z obydwu stron czasem tylko z jednej. Przy tym czuc dziwny zapach - taki jakby cos jak w zbiorniczku wyrownawczym - w kazdym badz razie nie jest to moja choinka zapachowa
    Czy mozecie mi powiedziec co to moze byc??
    I jeszcze jak wyglada przyzad do blokady rozrzadu przy wymianie paska.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    ;|/ no niestety nagrzewnica to rzecz, którą w każdej 166 przed liftingiem trzeba wymienić. Była to słaba strona tego auta ... szkoda że akurat na ciebie trafiło a nie na poprzedniego lub następnego własciciela :-) Poważnie mówiąc to nie wiadomo kiedy raz wcześniej raz później kazdego to dopada. Tematem się zainteresowałem bo sam go przerabiałem. Wszyscy z serwisów zgodnie jednogłośnie mówili że to wada wrodzona 166.

    poniżej wklejam odpowiedź na pytanie, na które już niejednokrotnie odpowiadałem.

    przerabiałem u siebie wymianę nagrzewnicy. objaw miałem taki sam parowanie, nieprzyjemny zapach etc. oryginalną nową nagrzewnicę udało mi się nabyć za 250zł (mam możliwość załatwienia wszystkich części oryginalnych z fakturą z duzymi upustami) ale wracając do tematu ... to przed wymianą nagrzewnicy zapewniano mnie że trzeba zdjąć całą deskę rozdzielczą ... jak się okazało w serwisie nie ma takiej konieczności ... szybciej można się dorbać z komory silnika ... wyjmując kolektor ssący i ściankę grodziową na której są bezpieczniki etc w podszybiu ... po wyjęciu nagrzewnicy nie myślałem że jest tak bardzo zgnita. Faktycznie nie ma tam jakiegoś wielkiego wycieku ale to co się z niej wydobywało zasychało na niej podczas pracy nawiewu i moczyło się podczas postoju i tak na zmianę przez dłuuuuugi czas w związku z czym na nagrzewnicy osadził się kamień jak w czajniku cała była zalepiona obślizgła i wyglądała masakrycznie jak sobie pomyślę ile wdychałem tego syfu to żałuję że nie podjąłem szybciej tematu wymiany.

    cała wymiana kosztowała mnie 650 + nagrzewnica 250 ale było warto ... cena dość wysoka za robociznę ale przy wyjęciu nagrzewnicy trzeba rozszczelnić klimę więc 150 w tej cenie to nabicie klimy i przy okazji wytrzeć wszystko i odgrzybić bo tam jest istna malaria więc jakies środki chemiczne też w tym są. wszystko trwało jeden dzień i powiem ze teraz wszystko działa jak należy w samochodzie przyjemnie nie ma zapachu który wnerwiał i szybki są zawsze suche.

    nie ma co stosować uszczelniaczy bo to nic nie da. zamuli tylko układ auto może się przegrzewać latem, pompa się zamuli itd.
    nie słuchaj tez opinii że jak masz sucho w środku to znaczy ze ci nagrzewnica nie leci ... ja miałem suchutko a w środku nagrzewnicy gluty kamień zgnilizne ahhh szkoda gadać

    pozdrawiam i życzę szybkiej naprawy

  3. #3
    piotrek821
    Gość

    Domyślnie

    dzieki, a ja wlasnie skonczylem wymieniac wiatrak .....chyba sie powiesze ...znowy trzeba rozbierac a ceny w UK sa tak wysokie ze glowa mala. Powiedz mi czy oprocz nieprzyjemnego zapachu i parowania szyb moze ona ulec jeszcze wiekszemu zniszczeniu. czy jest dziurawa czy poprostu zgnita?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    te cieknące nagrzewnice nie sa dziurawe bo nic ich tam przedziurawić nie może

    ona sobie poprostu gnije i na brzegu przy plastiku zaczyna się rozszczelniać ...

    zostaw sobie szklanę z niedopitą herbatą to zobaczysz po kilku dniach co będziesz miał w środku :-) to samo jest na tej nieszczelnej wiecznie mokrej nagrzewnicy pleśń gluty syf kiła itd :-D szkoda ze nie zrobiłem zdjęc bo po wklejeniu tego każdy by nagrzewnicę wymieniał ... generalnie nie ma co oszczędzać ... szkoda zdrowia ... i nerwów gdy parują szyby... ale zdrowie ważniejsze

  5. #5
    piotrek821
    Gość

    Domyślnie

    No coz co prawda to prawda ze parujace szyby to straszna udreka.
    Trzeba bedzie sie wziasc i wymienic, tylko gdzie znajde jakis lopatologiczny opis lub schemat jak to zrobic bo nie mam zielonego pojecia

  6. #6
    piotrek821
    Gość

    Domyślnie

    chyba rzeczywiscie to bedzie nagrzewnica bo smrod z nawiewow jak cholera.
    Troszke paruje szyba ale tylko jak autko jest wylaczone. No i jak otworzylem schowek to za nim kolejny smrod - jak mokra stara skarpetka w kacie w mojej sypialni

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Kolno
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 1999r
    Postów
    91

    Domyślnie

    co do rozrzadu ja dzis wymieniałem to jak odrecasz odubowe masz 3 srubki i te 3 srubki wkreca sie w zebatki blkujac zeby sie nie przestawiło i po balu ja wymieniło wszystko zebatki napinacze pasek olej , plyn hłodniczy , rolki od pradnicy dokladnie wsio co tam jest w okolicy dla bepiczeństwa
    i zepsuty (spalony)silnik nawiewu nie prawda ze tzreba rozbiearc kobbit w kabinie rozczelniac klime i poduszki wyciagac gowno prawda ja to zrobiłem bez tego doszedłęm od przodu otwierajac maske ....

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafal0717
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nieporęt
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136KM 99r, 166 3.0 V6 FL
    Postów
    630

    Domyślnie

    To ile kosztowała Cię ta wymiana rozrządu?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Kolno
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 1999r
    Postów
    91

    Domyślnie

    pamietam ze pasek 160 a całos 370 ze znizkami
    ale wyminiłem ten napinacze od alternatora to jest wiekszy koszt bo jedna rolka nie jest dostepna oddzielnie tylko z całym napinaczem ktroy kosztuje 370 a ja kupiłm rolke od golfa 4 tylko ze w tym od golfa siedzi 8 sróda u w mojej alfie 166 jest na 10 kluczyk i musiałem przewiercać sporo roboty
    ale cała robota silnik nawiewu i rozrzad cały zeszło mi z znajomych mechanikim od 14 do nsatewpnego dnia do 15 i wszystko sprawne

Podobne wątki

  1. Problem z ogrzewaniem
    Utworzone przez skopek w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 15:18
  2. [166] Problem z ogrzewaniem
    Utworzone przez daniell162 w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-11-2011, 19:36
  3. Problem z ogrzewaniem
    Utworzone przez dyma3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 18:04
  4. Problem z ogrzewaniem
    Utworzone przez Ceasar07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 21:23
  5. Problem z ogrzewaniem
    Utworzone przez michals_88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 08:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory