Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Zakup GTV 1.8 TS

  1. #1
    malysz342762
    Gość

    Question Zakup GTV 1.8 TS

    Zastanawiam się nad zakupem Alfy GTV 1.8 TS i chciałbym otrzymać opinie użytkowników: Na co zwrócić uwagę przy zakupie, jak tam eksploatacja/awaryjność, czy spalanie dużo się różni od 2.0 TS i w jakich granicach się utrzymuje. Mój kolega ma GTV 2.0 TS i radzi mi kupić właśnie tę wersję jednak ja wolałbym 1.8 zawsze to jakieś oszczędności, choćby na OC a GTV jeździłbym w weekendy i na spontaniczne wypady gdyż kompanem na co dzień jest Panda 1.1 ;D No i jeszcze jedno, tak z ciekawości ktoś w ogóle zakładał LPG do 1.8 lub 2.0 jak to się sprawuje, pytam tak na marginesie bo przy moich szacunkowych przebiegach poniżej 5000 km/rok to się raczej nie opłaca, no chyba że LPG dobrze się sprawuje to może bym poszukał takiej wersji (oczywiście instalacja sekwencyjna). Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar lukaszb
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '96 2.0 TS
    Postów
    309

    Domyślnie

    1.8 pali z tego co słyszałem prawie tyle samo co 2.0, zwróć uwagę na wszystko ;] to już wiekowe sportowe autko które na 90% nie miało lekkiego życia. Koniecznie podjedz na kompa(on prawdę Ci powie) i sprawdź porządnie tylne zawieszenie(remont ok 1000zł). Przejedź się szybciej i sprawdź czy nie szumią uszczelki(można się z tym długo namęczyć). A najlepiej weź ze sobą kogoś kto ma Gtv On będzie wiedział co sprawdzić. A z lpg nie ma problemu w tych autach o ile ktoś kto go będzie zakładał wie co robi

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    LPG ponoć jest kłopotliwe w założeniu go TSa więc koniecznie kogoś kto zna temat i wie jak do niego podejść! Co do reszty, w sumie jak już kolega wyżej napisał, od siebie dodam - sprawdź samochód na kanale jak wygląda i ile będziesz miała taka możliwość, zwróć uwagę też na miskę olejową czy nie cieknie bo Gtv jest niskie i często niewprawiony kierowca może uszkodzić ją. Jeśli masz wybór 1.8 i 2.0 to nie ma praktycznie żadnej różnicy. Koszty utrzymania, spalanie itp sytuacje praktycznie to samo. Pamiętaj jednak, AR Gtv w każdej opcji silnikowej nie jest samochodem ekonomicznym i nie jest tanie w naprawie. Nie chcę Cie zniechęcić ale poczytaj forum
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar lukaszb
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '96 2.0 TS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Lpg jest dlatego kłopotliwe w TS że stan TSów w polsce pozostawia wiele do życzenia... a mało który gazownik sprawdza auto na kompie przed montażem. I potem po montażu się okazuje za auto szarpie nie chce jechać itp a przepływka leży, sonda ledwo chodzi albo świece kable i cewki są w takim stanie że auto nie powinno chodzić. Gwarantuje ze sprawny TS chodzi na gazie bez problemów Z ciekawostek mogę powiedzieć że przyjechał kiedyś do nas na montaż gość 156 2.0 TS oczywiście sekwencja i tak auto chodzi na wolnych a my gadamy o butli itp. No i nie spodobała mi się praca tego auta na wolnych(ewidentnie wypadały zapłony) ale gość był zdecydowany to mu mówimy że sprawdzimy co to jest żeby naprawił przed montażem. No i się okazało że świece masakra, kable takie bicie ze w dzień widać a cewki spękane. To mówimy gościowi żeby to powymieniał i przyjechał. Dzwoni za dwa dni odwołać montaż bo mu mechanik powiedział za świece 500zł kable 350zł a cewkę po 200zł za sztukę a jemu auto na benzynie chodzi i nie będzie dokładał ponad 1600zł żeby auto mu na gazie chodziło.

  5. #5
    malysz342762
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za wskazówki ;D Czytałem ostatnio tygodnik MOTOR 6/2011 w dziale używane był właśnie GTV i cały tekst był skupiony tylko na 3.0 V6 a TS lub JTS zaledwie wspomnieli że są "kapryśne". Zdziwiło mnie również że w tabeli z silnikami nie ma 1.8 TS czy ten silnik był oferowany w kraju? Na aukcjach jest bardzo mało GTV z tym motorem i to głównie z 2000r., a przeglądając internet widziałem że ten silnik był oferowany 1998-2000r. Sprawdzając również kalkulatory ubezpieczenia np. Link4 nie ma w ogóle tego silnika. Jak to z tym jest, są krajowe GTV z tym silnikiem czy to tylko import?

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar tarsar
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    9-3 Aero V6 turbo ; 900S Talladega
    Postów
    123

    Domyślnie

    Czy był 1.8 w PL to nie wiem, pewnie tak, ale był normalnie w ofercie Alfy od 98roku do 2003r, czyli jak 1.8, to musi mieć wnętrze poliftowe. Ja mam 1.8 i uważam,że jest OK, zaróno do mocy ,spalania, prostszy rozrząd bez balansu , raczej panewki statystycznie mniej padają jak w 2.0. Ale tym się nie kieruj, tylko po prostu kup lepszy egzemplarz, nieważne czy 1.8 czy 2.0 ts.

    ps. 1.8 ts powinien być oznaczony jak kiedyś i od niedawna jest w ar - 1750 , bo to jest dokładnie 1747cm3
    Ostatnio edytowane przez tarsar ; 27-02-2011 o 13:51
    dawno temu i nieprawda: 33 1.8td rosso - 146 1.6ts nero - GTV 1.8ts nero - 156sw 2.4Jtd nero - 156sw 20v grigio luce di amalfi - GT ts blu chiaia di Luna - 156sw 20v grigio metalico - 166 Jtd cf3 nero volcano - 166 2.5V6fl - 159fl sw jtdm 16v grey indigo

  7. #7
    malysz342762
    Gość

    Domyślnie

    Wiadomo lepiej nie oszczędzać przy zakupie bo może się to zemścić. Gdy środki na to pozwolą będę szukał 1.8 chyba że złapie jakiś fajny 2.0 i na pewno po lifcie bo środek lepiej mi się podoba zwłaszcza trój-ramienna kierownica no i okrągłe nawiewy. A co do tego numeru MOTOR to wstawiłem go w dziale Testy,artykuły porównania na forum.Dziękuję wszystkim za porady. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez malysz342762 ; 27-02-2011 o 15:13

  8. #8
    rolex83
    Gość

    Domyślnie

    Jako drugie auto. Na weekendy itd. To tylko V6 bym brał. Jeżeli szukasz oszczędności w 1.8, bo uważasz że 2.0 pali więcej to możesz się pomylić. Mam w 156 1.8 TS i pali ok. 10 l, nie sądzę żeby 2.0 palił więcej. Różnica na OC w skali roku jest w moim odczuciu pomijalna. A co do eksploatacji to mimo że gtv jest mniej awaryjna od np. 156 to naprawy nie są tanie. Czytając Twój pierwszy post odnoszę wrażenie że liczysz na tanie jeżdżenie. W AR to może okazać się trudne. Jeżeli się zdecydujesz na zakup TS to od razu po zakupie miska na dół, sprawdzenie panewek i nowy olej ofkoz . O rozrządzie nie wspominam nawet.

  9. #9
    Slepecci
    Gość

    Domyślnie

    Witam, wypowiem sie trochę co do 2.0 TS z LPG. Instalacja śmiga wzorowo, spalanie to około 12l/100km przy "dobrej jeździe", gazowicy troche sie namęczyli z montażem bo pod maska ciasno, a bagażnik mało pakowny, butla 40l w bagażniku weszła jak ta lala, jedynie wskaźnik poziomu gazu jest do dupy, bo to Tomasetti, jak montowac to tylko Staga (nie można ustawić, pełna butla to jedna swiecąca dioda a rezera to dwie swiecące diody, jakbym nie ustawił to jak jest...Juz sie przyzwyczaiłem Silniczek chodzi równiutko, czasami lepiej na gazie jak na benzynie (chyba wtryski) zmiana z benzyny na gaz jest niewyczuwalna. 5tyś km i jak narazie wzystko be zarzutu. A Ty nie licz ze bedziesz jeździł mniej niż 5000km rocznie ja tyle z gazem zrobiłem w trzy miesiace

  10. #10
    malysz342762
    Gość

    Domyślnie

    Tanie jeżdżenie raczej nie do tego jest wierna Pandka ;D Wiem że kupując auto tej klasy muszę liczyć się z kosztami. Jeśli chodzi o 1.8 to w grę wchodziło tylko niższe OC jednak po obliczeniach różnica między 1.8 a 2.0 będzie na tyle mała że zastanawiam się właśnie nad tym motorem (2.0) gdyż jest większy wybór egzemplarzy z których można coś ciekawego wybrać. Poczytałem już trochę artykułów o GTV i mam pojęcie na co muszę zwrócić uwagę również z waszych podpowiedzi. Mam plan pozbierać o kilka tysięcy więcej niż cena GTV na najbliższe naprawy tak aby na jakiś czas mieć koszty z głowy i cieszyć się jazdą. Czyli warto od strony mechanicznej zainwestować w rozrząd, olej, świece, sprawdzić panewki, tylne zawieszenie, miskę olejową. Co do miski to mam pytanie czy ktoś montował osłonę które są dostępne w internecie z tworzyw i metalu, choć pewnie nie jest to trafiona inwestycja bo znów o kilkanaście milimetrów obniża się podwozie i częściej można trafić w progi.
    Ostatnio edytowane przez malysz342762 ; 28-02-2011 o 19:49

Podobne wątki

  1. Zakup AR 166
    Utworzone przez dachu w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 17:40
  2. Zakup AR GT
    Utworzone przez Austin w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2014, 10:33
  3. Zakup AR 156 FL
    Utworzone przez kolo99 w dziale 156
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 20:44
  4. Zakup 156 GTA
    Utworzone przez Niski w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 10:34
  5. zakup 159
    Utworzone przez kubus_stunt w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 11:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory