Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Problem z felgami w Mito

  1. #1
    duke75
    Gość

    Domyślnie Problem z felgami w Mito

    Słuchajcie mam ciekawą historię: Mam na sezon zimowy alufelgi Momo FXL-ONE 16 cali z zimówkami Nokiana WR. Mają one deczko inny rozstaw śrub (4x98 zamiast 4x100 lub odwrotnie) więc wymagają śrub pływających i pierścienia centrujacego. Felgi założyłem w połowie sezonu zimowego 2009/2010. Od momentu założenia kół w listopadzie 2010 czułem wibracje na kierownicy powyżej 120km/h. Byłem kilka razy w firmie Extremo w Krakowie, w której kupiłem fele na doważenie i nic to nie dało. Pojechałem do firmy Harp na wyważarkę z testem drogowym. Wywaliłem prawie 120 zł i poprawa była ale wibrowało dalej. Pojechałem jeszcze raz na poprawkę i tym razem panowie zauważyli,że pierścień centrujący ma luzy względem felgi a powinien pasować ciasno. To moim zdaniem zmienia postac rzeczy bo przez to felga nie leży idealnie względem piasty, czyli daje podobny efekt jakby koło było jajowate i mimalnie skacze co przy dużych prędkościach daje drgania auta. Moim zdanie wyważanie koła jest bezcelowe bo nigdy na wyważarce koło nie leży tak samo. Ciekawe czemu w poprzednik sezonie auto nie wibrowało? Być może mało wtedy jeździłem autostradami i tego nie czułem. Inna sprawa czy taki pierścień może się wyrobić i stworzyć luzy. Spotkaliście się z czymś takim? Ciekaw jestem waszych opinii.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Moim zdaniem może się "wyrobić" Wystarczy minimalny luz i zaczyna chodzić coraz bardziej mimośrodowo.
    Inna sprawa, to to, że pierścienie centrujące, a tym bardziej śruby pływające to zło. Felgę powinno się kupić o takim rozstawie śrub i otworze centrującym, jakie przewidział producent samochodu. Wszystkie inne rozwiązania wpływają przede wszystkim na bezpieczeństwo.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Pierścień może sie wyrobić jeżeli miał minimalny luz.

  4. #4
    duke75
    Gość

    Domyślnie

    No dobra ale tak szybko? Jeździłem tylko pół sezonu...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    na letnich nie ma tego problemu? o ile dobrze pamiętam miałeś jakieś przygody z krawężnikiem czy dziurą w jezdni - może tu tkwi problem? (jeżeli pomyliłem to przepraszam). W brzydalu mam pływające i spokojnie 160 można jechać (szybciej się boję). W 156 mam pływające + pierścienie centrujące (od 9 lat) i nic się nie dzieje przy prędkościach grubo powyżej 200. Więc na mój gust - albo jakiś problem "pokrawężnikowy" albo ewentualnie źle dobrane pierścienie centrujące.

  6. #6
    duke75
    Gość

    Domyślnie

    Przygiąłem felgę letnią 17 cali ale juz mi ją zmienili na koszt ubezpieczyciela drogi.
    Jeśli chodzi o pierścień na kołach 16 cali to wczoraj pojechałem do firmy Extremo gdzie fele kupowałem i wytoczyli mi na wymiar nowe pierścienie. Problem zniknął jak ręką odjął. Teraz płynę po asfalcie... Zastanawia mnie tylko czy przez te 3 miesiące jeżdzenia na takich kołach z luzami na pierścieniach dostały bardzo w dupe łożyska lub też coś innego? Wibracje nie były wielkie bo nawet myślałem,że mi się wydaje i tylko powyżej 120 ale jednak...
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 09-03-2011 o 14:22

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Amortyzatory przyjęły mnóstwo prac, oby nie zużyły sie zbyt szybko.

Podobne wątki

  1. Pochwalmy się felgami
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 150
    Ostatni post / autor: 08-12-2014, 21:59
  2. [MiTo] Mito problem z zamknieciem drzwi
    Utworzone przez bery53 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 20:35
  3. [MiTo] Alfa Mito problem z ECU
    Utworzone przez hellomoto w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 12:49
  4. MiTo problem z odlaleniem
    Utworzone przez ktrn w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 20:58
  5. Problem z felgami!!!
    Utworzone przez PrzemekZ81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-01-2010, 22:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory