Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Odpięcie akumulatora i co dalej? Telepie, chodzi nierówno, śmierdzi paliwem

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie Odpięcie akumulatora i co dalej? Telepie, chodzi nierówno, śmierdzi paliwem

    Grzebiąc przy poduszkach i znając niechęć centralki airbag do grzebania na wpiętym zasilaniu odłączyłem sobie radośnie akumulator. Z godzinę szukałem i grzebałem poprawiając jeszcze to i owo, po czym akumulator podłączyłem. Tutaj zaczęły się schody.
    Pacjent 2,5 V6 24V M2.1

    Błąd 1: Nie dowiedziałem się co dalej po odłączeniu aku
    Błąd 2. Podłączyłem, zapaliłem i od razu pojechałem w drogę (żeby było weslej na gazie, tak ładnie chodziło i nawet nie gasło).
    Błąd 3. Odłączylem ponownie grzebiąc po powrocie dalej, po czym włączyłem i odpaliłem. Efekt najpierw 3 tys obrotow, potem 2.5 i po minucie 1500 i tak trzyma.

    Wbiłem więc na forum i używając przecudownej szukajki starałem się znaleźć rozwiązanie. W końcu google pomogło. Odłączyłem aku, za 30 minut wracam, podłączyłem. Coś pobzyczało w przepustnicy i cisza. Wsiadam, wyłączam radio światła itp. Kluczyk na MAR 90s, potem wyciągam na 90s, wsadzam 90 sekund i odpalam. Od początku chodził idealnie równo (zimny całkiem), po minucie cos go strzeliło i zaczął nierowno chodzic, telepac sie, falowaly obroty albo staly w miejsu ale zapłon ewidentnie nie w tym miejscu. Czasami ustawało i wracało znowu i tak do 90. Włączył się wentylator, wyłączył a on dalej telepie. Zgasiłem, odpaliłem i działa ładnie, ale po przegazowaniu znowu nierówno chodzi.

    O co kaman? Przed tymi motkami z akumulatorem chodził idealnie na benzynie. Przepływka nowa bosha bo stara siadła i blokowała zapłon. Błędów żadnych nie złapał od tego telepania. Jak to ugryźć?

    ---------- Post added at 18:55 ---------- Previous post was at 17:31 ----------

    Nowy objaw, poszedłem po 1,5h do auta. Odpalam, chodzi równiutko około 1000 obrotów. Jak troszeczkę się podgrzał, wskazowka na 50 stopni, spadły wolne obroty i zaczął nierówno chodzić.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    a nie chciałes jej aby z tuningować ?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    a nie chciałes jej aby z tuningować ?
    Kolega ma problem! nie bede komentować.

    W czasie telepania nie złapał błedów...??? Czym Twoje cacko było diagnozowane??
    Jeśli było grzebane przy AIR to z osprzetem elektrycznym silnika nie powinno sie nic stać. na pewno nic!
    Reset parametrów AD pomoże.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebacfc
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    tarnów
    Auto
    156 2.5 V6 :D
    Postów
    55

    Domyślnie

    kolega napisał ze reset był robiony jeśli dalej nie pomogło to nasuwa mi się moja usterka a mianowicie : miałem błąd sondy p0135 - błąd grzałki /zwarcie do masy ale sonda porostu stała w miejscu na wartości 0,750 czasem drgnęła o jakieś 0,010 ale to bardzo rzadko reset nic nie pomagał po dodaniu gazu i złapaniu lekkiej temperatury tak jak u ciebie + tak strzelało w wydech i szarpało ze podczas próbnej jazdy potrafiło tak szarpać ze raz prawie papierosa zjadłem

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    a nie chciałes jej aby z tuningować ?
    Zastanawia mnie co to wnosi do tematu?

    ---------- Post added at 23:58 ---------- Previous post was at 23:56 ----------

    Cytat Napisał kabanow Zobacz post
    Kolega ma problem! nie bede komentować.

    W czasie telepania nie złapał błedów...??? Czym Twoje cacko było diagnozowane??
    Jeśli było grzebane przy AIR to z osprzetem elektrycznym silnika nie powinno sie nic stać. na pewno nic!
    Reset parametrów AD pomoże.
    Diagnozowane FES 2.5 i alfadiag, oba pokazują to samo. Błędów - owszem nałapało. 3 z nich sam zrobiłem (odłączałem wtryski żeby sprawdzić co się dzieje, co ciekawe zero różnicy było po odłączeniu wtryskiwacza), dodatkowo pedał gazu, błąd sygnału sondy, błąd przepustnicy. Wykasowałem i pojechałem w trasę, zrobiłem 40km i jakby się poprawiło. Nie złapało ponownie żadnych błędów.

    ---------- Post added 10-03-2011 at 00:02 ---------- Previous post was 09-03-2011 at 23:58 ----------

    Cytat Napisał sebacfc Zobacz post
    kolega napisał ze reset był robiony jeśli dalej nie pomogło to nasuwa mi się moja usterka a mianowicie : miałem błąd sondy p0135 - błąd grzałki /zwarcie do masy ale sonda porostu stała w miejscu na wartości 0,750 czasem drgnęła o jakieś 0,010 ale to bardzo rzadko reset nic nie pomagał po dodaniu gazu i złapaniu lekkiej temperatury tak jak u ciebie + tak strzelało w wydech i szarpało ze podczas próbnej jazdy potrafiło tak szarpać ze raz prawie papierosa zjadłem
    Reset jak reset, odłączenie akumulatora i odpalenie to raczej sztampowy sposób na każde auto. Sonda wywala u mnie po jeździe na gazie błąd sygnału tylko, pewnie emulator daje jakiś lipny sygnał. U mnie w wydech nie strzela nic, nie wali też w dolot, po prostu działa jakby wypadały mu zapłony konkretnie albo zalewało. Podczas jazdy jest wszystko OK, rakieta jak powinno być. Sonda nie stoi w miejscu, nie wywala też błędów przy jeździe na benzynie.

    Zaczynam podejrzewać, że po takim potraktowaniu komp po prostu zgłupiał. Fajnie, gdyby wypowiedzieli się specjaliście od V6.

    PS. Alfadiagiem nie mogę zrobić resetu parametrow adaptacji, ktoś wie dlaczego? m2.1 w aucie

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar regis
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    156 2,5 v6 '99
    Postów
    72

    Domyślnie

    Specem od V6 nie jestem ale zrobiłbym jeszcze raz reset dokładnie według tego przepisu, a na przejażdżkę po resecie pojechałbym wyłącznie na benzynie.
    Może ECU zgłupiało po resecie od jazdy na gazie?

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    PS. Alfadiagiem nie mogę zrobić resetu parametrow adaptacji, ktoś wie dlaczego? m2.1 w aucie

    te ecu nie ma takiej opcji, od gazu możesz mieć rozjechane mapy benzyny, zrób adaptację z 200km na benzynie. Poczytaj, wiele tematów o podobnych problemach.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Dzięki, tak doczytałem u niemca ze w m2.1 nie da rady adaptacji zrobić.
    Ecu ewidentnie zgłupiało od jazdy na gazie w open loop. Zrobiłem jeszcze raz reset wczoraj, 90/90 i w drogę. Po 50km było już lepiej, dzisiaj na open loop pojechalem w gazie bo to znaczenia nie ma i na close tylko w PB i po 100km jest OK.

    Gdzie można poderzeć korekty kompa?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebacfc
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    tarnów
    Auto
    156 2.5 V6 :D
    Postów
    55

    Domyślnie

    właśnie zapomniałem dodać ze przy padniętej sondzie jezdiłem na open loop wymiana closed loop i teraz się toczę ~ 200 km/h z palcem w d..pie specem nie jestem ale sam się zdziwiłem ze po wymianie sondy po prostu nie sposób jechać wolno razem z innymi uczestnikami ruchu. jeszcze tylko gaz zrobić bo benzyna po 5 zł a niedługo może i 6 ?;p

Podobne wątki

  1. Korek wlewu Oleju śmierdzi paliwem
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 17:41
  2. [145] Ciężko pali, nierówno chodzi...
    Utworzone przez dawidek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 10:43
  3. [156] Zimny silnik chodzi nierówno
    Utworzone przez Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 18:40
  4. Silnik nierówno chodzi
    Utworzone przez QBUS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory