Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [166]2.5 v6 czary mary?bo juz nie wiem co..

  1. #1
    nabuhodozor
    Gość

    Domyślnie [166]2.5 v6 czary mary?bo juz nie wiem co..

    witam i pozdrawiam..
    po krótkich chwilach rozkoszy związanej z niepowtarzalnym klimatem tejże furki przyszedł czas na pare niespodzianek...i tutaj..czary?
    chce zaznaczyć zanim sie rozpisze ze na mechanice znam sie średnio a to co opisuje to moje spostrzeżenia i logika..w aucie była walnięta pompa wodna przy zakupie..podejrzana była również uszczelka pod glow. wiec postanowiłem ja zmienić i pasek rozrz. przy okazji..ehmm..nie sam..z pomocą teścia..wszystko poszło gładko,nawet rozrząd ustawił bes blokad,tyle ze po złożeniu samochód dalej sie grzeje..termostat wywaliłem,chłodnica ok tylko non stop zimna,w aucie zimmno jak diabli-jednym słowem brak obiegu wody.próbowałem odpowietrzać-przy wężu od chłodnicy i rozciąłem waz od nagrzewnicy i tam tez próbowałem odpowietrzyc.podczas tej operacji w aucie sie nagrzało,woda sikała ciepła ale jak połączyłem znowu obieg sie zatrzymał...grzeje sie ze masakra az mi z rurki przy zbiorniczku wyrow.gwizdze jak z czajnika a rury zimne..nie da sie jeździć..
    W ogóle to udało nam sie wymienić tylko jedna z uszczelek bo druga w warunkach w jakich przyszlo mi przebywać była raczej ciężka do wymiany..chyba jest trachnięta ale to nie ma az takiego dużego wpływu żeby wodę w silniku trzymać??naprawdę nie wiem..

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    To nie czary mary tylko pompa wody do wymiany

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    nabuhodozor
    Gość

    Domyślnie

    hmm na logikae racja z tym ze pompa wody nowa... jak rozciąłem wąż powrotu z nagrzewnicy to w zbiorniczek lałem litrami zimna a woda leciała ciepła ciurem czyli wydaje sie że chodzi?? chyba..no ale nowa jest napewno.. :?

  4. #4
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Możesz mieć też walniętą uszczelkę pod drugą głowicą i układ się zapowietrza.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  5. #5
    nabuhodozor
    Gość

    Domyślnie

    tak tez przypuszczam bo chyba juz innej opcji nie ma..?? ale to az tak bardzo i tak szybko?to wszystko dzieje sie jakby w momencie..zamykam obieg i woda staje...

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Witam.
    A może masz chłodnicę przypchaną ???
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Nie ma żadnej wątpliwości, że masz jakąś niedrożność na na drodze silnik - chłodnica. Wątpię aby to było zapowietrzenie układu, bo gdyby wszystko było OK, to układ musi się sam odpowietrzyć.
    Sprawdź może w pierwszej kolejności drożność chłodnicy - może chłodnica została celowo zatkana przez poprzedniego właściciela bo ciekła, a z tego co piszesz to samochód ten masz od niedawna.

  8. #8
    nabuhodozor
    Gość

    Domyślnie

    niedrożnosć gdzies jest na bank..tylko nie wiem gdzie..chlodnice wyjąłem i woda przelatuje przez nią bez oporów...jak dmuchłem w dolną rurę od chłodnicy to górną wyleciał płyn...może ktos ma pomysł gdzi może byc blokada bo na myśl wyminay uszczelki chce mi sie plakać..

  9. #9
    Alfion
    Gość

    Domyślnie

    witam
    nagrzewnice sprawdzałeś czy nie jest zapchana ?

  10. #10
    nabuhodozor
    Gość

    Domyślnie

    hey
    nagrzewnica musi byc ok bo ciepła woda leciała z węża powrotu z nagrzewnicy jak go rozciąłem i to dość pokaźnie leciała, w tym momencie w aucie sie nagrzało ale zaraz zimne znowu jak połączyłem...

Podobne wątki

  1. [159] Czary mary z elektryką
    Utworzone przez barank w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-07-2015, 19:32
  2. Czy To Czary???
    Utworzone przez Mario w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 20:17
  3. Czary mary, czyli ukryte zdolności naszych Alf
    Utworzone przez michal.115 w dziale 147
    Odpowiedzi: 184
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 10:22
  4. Czary
    Utworzone przez waldi w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2009, 13:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory