Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Ile trzeba wydać na GT ?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar sn00p
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Wrocław.
    Auto
    1999r AR 146 1.4 TS 16v -> 2004r AR 156 SW 1.9 JTDm -> 2002r AR 156 2.4 JTD
    Postów
    788

    Domyślnie Ile trzeba wydać na GT ?

    No właśnie, takie pytanie mnie nurtuje, a Wy to pewnie na bieżąco jesteście.
    Da się kupić GT w rozsądnym stanie z 1.9 JTD za 26-28 tysięcy ?
    Wiadomo, że w grę będą wchodzić raczej modele z początku produkcji, ale czy to się w ogóle uda ?
    była 1999 Alfa Romeo 146 1.4 TS
    była 2004 Alfa Romeo 156 1.9 M-jet
    była 2002 Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    była 2000 Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    była 2005 Alfa Romeo 156 2.4 M-jet
    jest 2010 Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    -------------------------------------

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    sprawdź sam
    ja szukałem na jesieni zeszłego roku to niektóre wyceniane na ponad 35 były tragiczne
    ale może po prostu nie trafiłem na te za 28
    sprawdź sam kilka ofert za te 26-28 i zobaczysz
    ( druga sprawa czego chcesz ? bo u mnie np tylko skóra wchodziła w grę , parktronik też był mile widziany i takie tam różne )








  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar sn00p
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Wrocław.
    Auto
    1999r AR 146 1.4 TS 16v -> 2004r AR 156 SW 1.9 JTDm -> 2002r AR 156 2.4 JTD
    Postów
    788

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    sprawdź sam
    Na allegro jest 70 sztuk GT.
    48 sztuk z JTD.
    W tym jedna z mojego województwa (za 34k PLN).
    Trochę ciężko z tym sprawdzaniem
    Dlatego pytałem o opinię kogoś kto jest na bieżąco bardziej niż ja.
    Co do wyposażenia, to za takie siano Distinctive się nie spodziewam Wystarczy, żeby technicznie była ok.
    była 1999 Alfa Romeo 146 1.4 TS
    była 2004 Alfa Romeo 156 1.9 M-jet
    była 2002 Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    była 2000 Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    była 2005 Alfa Romeo 156 2.4 M-jet
    jest 2010 Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    -------------------------------------

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    to znajdź taką " biedniejszą " za np 33 i potem 5 tygodni wbijaj gościowi że jest padaczka ale kupisz za 28 ( u mnie zadziałało - z tym że cenowo inaczej było )
    GT nie jest łatwosprzedajnym autem i to jest plus dla nas przy kupnie








  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    myśle, że za 30 kupisz już godną sztukę z 2004 roku. jakbym miał sprzedawać swoją a jest w idealnym stanie to bym ja cenił gdzieś na 32tyś. a mam auto z końcówki 2004roku.
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  6. #6
    TomaGT
    Gość

    Domyślnie Ceny GT

    Kolego... powiem tyle.
    Ceny GT u nas a za granicą to niebo a ziemia.
    Zamiast szukać w kraju... skup sie na Belgii na przykład.
    Za granicą ceny GT 1.9 JTD z pazdziernika 2004 -to smieszne pieniądze.
    Ale na internecie za cholere nie znajdziesz konkretnych aukcji, wiec daj sobie spookój.

    Za granicą za 20 tysięcy wyrwiesz to co u nas za 35 (tak pi razy oko).
    A wiem to bo sam kupiłem moją "Czerwoną Strzałe" za tyle, w taki sposób.
    a pozostałe 10 koła z różnicy (bo postanowiłem że przeznacze na to 30 koła) zainwestowałem w nią.

    Oddałem ją do mechanika... do tego tematy wróce... i po zimie zrobiłem całkowity przegląd, wymiany wszystkiego co nie grało, na orginalnych częsciach.
    Całe przednie zawieszenie (całe kuhwah... nie 2 sprężynki), intercooler, sportowy filtr powietrza H&M, nowe świece, i centralnie ... nie chce ni sie pisać już co jeszcze.... ale chyba łapiesz że sie nie szczypałem z niczym.
    Ale dzięki temu (czyli 7-miu tysiącom, na części) nie tylko mam ZAJE!!DUŻE zniżki w salonie alfy, bo od nich brałem części.
    Nie tylko, sprawdzony samochód którym moge jechać do Włoch, nie martwiąc o to że mi coś po drodze wyskoczy, bo wtedy było by nie ciekawie.
    Ale dowiedziałem się wiele o moim samochodzie.
    Poznałem jego, a on mnie.
    Ponadto, kupiłem mu za to nowe polerowane kapciuszki, z polerowanym rantem.
    To jescze mam 3 koła na profesjonalną zabudowe car audio. I licze tu tylko robocizne, i kilka gadzetów typu, kamera cofania z wizjerem w nocy. i takie tam.

    Piszę ten post, nie żeby się powozić, ale dlatego, że w listopadzie, byłem na twoim miejscu. I ciesze sie, że zrobiłem to tak jak postanowiłem sam, nie słuchając innych juHUJow.

    I chce ci powiedzeć, że taka kasa starczy.....
    ALE, NIE JEŚLI...
    Nie Jeśli ( powtarzam ) planujesz zakup samochód u nas... bo to co widzisz na aukcjachto około 70% swierzo z zagranicy sprowadzone, dojechane przez szczeniaków gówno.

    I nie kieruj się kimś, nawet mną, bo mnie nie znasz i nie wiesz czy sciemniam czy nie.
    A internet to źródło jełopów z mnóstwem czasu na pisanie.
    Ale jeżeli chcesz poważnie pogadać o tym jak to zrobiłem że tak tanio kupiłem, to wal smiało pod: pretorian.69@hotmail.com
    podaj swoj tel. a ja zadzwonie i pogadamy, bo sory ale jestem zaęty i nie mam czasu pisać... Robie tutaj wyjątek

    I jeśli chcesz moge nawet ci wysłać rachunki, umowe kupna, żebyś zobaachył że nie ściemniam.
    Kapciuszki odbieram juro, wiec zdjęcia porobie, ale tutaj nie umieszczam nic, do puki nie zrobie car audi.

    Ale to jeszcze ze 2 miechy roboty zajmie.
    Po prostu nie lubie ółśrodków, dlatego umiecze jak akończe.
    Ale, w razie czego, możesz zastukać pod adres mail, tylko jak mówie... ja rozmawiam na tel. maile są jak BMW są bo śą, ale są w pizde wolne

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    u niemca niestety ale ceny są podobne do naszych jeździłem za swoją to cenowo stały tak jak u nas, czasami troche mniej ale auta były zajechane. . może faktycznie w belgii bardziej się opłaca kupić ja jakbym miał możliwość jechać do belgii to bym sie bujnął.
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  8. #8
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomaGT Zobacz post
    Za granicą za 20 tysięcy wyrwiesz to co u nas za 35 (tak pi razy oko). A wiem to bo sam kupiłem moją "Czerwoną Strzałe" za tyle, w taki sposób.
    to ile takich za 5tys. ojro tam jest ?
    czy tylko ta twoja jedna się trafiła ?
    jakoś nie podejrzewałbym sąsiadów z zachodu o głupotę w postaci sprzedawania dobrych GT za ok 5.000 euro


    Cytat Napisał TomaGT Zobacz post
    Całe przednie zawieszenie (całe kuhwah... nie 2 sprężynki), intercooler, sportowy filtr powietrza H&M, nowe świece, i centralnie ... nie chce ni sie pisać już co jeszcze....
    czyli kupiłeś za te 5 ale troszkę zaniedbaną tak ? czyli dokładając to co wydasz dalej wyjdzie już bliżej "naszych" cen w miarę utrzymanych egzemplarzy

    no ale jak zawsze powtarzam : ja nie wiem , ja się nie znam








  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    CHciałbym tylko 2 słowa jesli mozna: akurat mam taki charakter pracy ,że troszke podróżuję,w Belgii też byłem,aczkolwiek tylko 2 razy i to dość krótko,ale zdąrzyłem się zorientować coś tam w cenach.Może i kolega Toma GT faktycznie znalazł okazję w postaci auta do inwestycji za niezłą kasę,ale jak się rozglądałem po przeróznych autach to wiem ,że ceny są bardzo,ale to bardzo podobne do naszych ( przynajmniej w roku 2010).Powyższe stwierdzenie zgadza się ,ale w stosunku do aut o dużej pojemności i znaczącej już mocy ( dziwny podatek w Belgii dotyczący wielkości mocy auta),ale również bez ,aż takiego progu zróznicowania w stosunku do PL.Także ja bym ,az tak optymistycznie nie podchodził do tego tematu ceny w Belgii.Ponadto Belgowie to bogaci ludzie i co za tym idzie ,znaleźć auto z przebiegiem chocby cokolwiek poniżej 200tys km ( realnym) to juz wielka sztuka,a mowa o aucie max 5 letnim,starsze to juz przebiegi kosmiczne.Napewno super sprawa to wyposażenie,bo każde auto ma już maxymalne,ale inną sprawą jest,iż każdy diesel ma ograniczoną moc ze względu na rygorystyczne podejście do ekologii i niestety dziwny/drogi podatek od mocy auta.

    NIe atakuję tu pana z GT rodowodu belgijskiego,ale poprostu chciałbym przedstawić drugą stronę medalu i troszke być bardziej obiektywnym.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 31-03-2011 o 08:58

  10. #10
    bryspp
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    GT nie jest łatwosprzedajnym autem i to jest plus dla nas przy kupnie
    Bocian nie wiem czy taki plus..... plus przy zakupie ale ból przy sprzedaży... Zreszta podziele sie wkrotce doswiadczeniami bo powoli zbliza sie rozstanie z ALą Ogolnie sam sie zastanawiam nad cena swojej.Stan bdb nie wymaga żadnego wkladu finansowego. Ale wywindowanie ceny na poziomie 40 tys za 2005 to lekka przesada. Wiadomo mozna chciec tyle ale kto tyle da... i sprzedajesz samochód pol roku. Jezeli chodzi o allegro to okrutnie wkurzaja mnie te ceny za GT na poziomie 25 -28tys... Nie wiem ile tam jest do inwestowania jeszcze, ale krotko mowiac zaniza to cene tych zadbanych modeli. Co do Gt za 20 tyś z belgi to chetnie prosze o jakies namiary bo gdyby nie potrzeby finansowe to swojej bym nie sprzadał Takie rzeczy to tylko w erze

    ---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

    Cytat Napisał TomaGT Zobacz post
    Ale to jeszcze ze 2 miechy roboty zajmie. Po prostu nie lubie ółśrodków, dlatego umiecze jak akończe.
    Po tym co piszesz wnioskuje że auto wymaga poważnym reparacji jak zajmie to 2 miesiace... no chyba że car audio jakies olbrzmie pakujesz...

    Cytat Napisał TomaGT Zobacz post
    ja rozmawiam na tel. maile są jak BMW są bo śą, ale są w pizde wolne
    Krótko mówiąc w " pizde wolno...."

Podobne wątki

  1. 145/6 2,0T.S - ile trzeba dać?
    Utworzone przez Alfista92 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-08-2012, 13:36
  2. [Temat organizacyjny] Ile jesteś skłonny wydać na zlot 2012?
    Utworzone przez Tuti w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 288
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 00:21
  3. fachowca trzeba !!!
    Utworzone przez BlueR w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-06-2008, 05:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory