Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Porównanie dwóch instalacji

  1. #1
    slawek1082
    Gość

    Domyślnie Porównanie dwóch instalacji

    Witam!

    Muszę założyć gaz do alfy 166 3.0 V6. Wiem, że to profanacja, ale niestety nie mam innego wyjścia. W związku z tym mam pytanie do bardziej doświadczonych w tym temacie ode mnie. Czytałem trochę, że nieźle sprawdzają się instalacje STAG 300 i w związku z tym chciałem założyć właśnie taką instalację. Ale dzisiaj jeden gazownik zaproponował mi w porównywalnej cenie instalację firmy "Stefanelli" (albo jakoś tak, nie wiem dokładnie czy dobrze to napisałem). I w związku z tym mam prośbę aby mi ktoś doradził czy warto dołożyć 200 zł do tej drugiej instalacji czy lepiej założyć STAG-a??? Dodam, że te 200 zł to dla mnie sporo i przekracza to troszkę moje obecne możliwości finansowe

    Aha i mam jeszcze jedno pytanko: czy ktoś mógłby mi polecić jakiegoś dobrego gazownika we Wrocławiu lub w okolicy Strzelina.

  2. #2
    szakal91
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    ja w mojej Alfie mam instalacje na stagu-200 do tego listwy AC (z niebieskimi elektromagnesami) (wcześniej miałem omvl) i parownik omvl dream i powiem Ci że chwilowo mam problemy z gazem ale jest to prawdopodobnie wina przewodów, świec albo silniczka krokowego Na początek postawiłem na przewody bo na 2 gary mi nie paliła i strasznie spawało na 1 i 2 cylindrze aż fajki popękały w środku. Jak już uda mi się ją złożyć to powiem jaki efekt, ale ogólnie do gazu nie mam zastrzeżeń, jak była dobra pogoda to testowałem ją na trasie i spalanie wyszło na poziomie 10,5 litra gazu na 100 km przy włączonej klimie więc chyba nie jest źle i udało mi się tak 210 nią pojechać (można było więcej bo jeszcze jak wciskałem gaz to przyśpieszała) ale akurat nawet te 200 to dla mnie o wiele za dużo. No tylko że wtedy jechałem tak jakby na 5 garach bo na 1 cylindrze raz paliło a raz nie. Ogólnie cały czas spawało ale moja Piękna czuła że musi dojechać do domu . Więc ogólnie co do instalacji nie mam zastrzeżeń, a podobno stag-300 jest już troszkę lepszy bo na bieżąco analizuje wszystkie czynniki i dostosowuje się do stylu jazdy poza tym chyba niczym większym się nie różni. Co do listew to wcześniej miałem omvl teraz mam te z ac i różnicy żadnej raczej nie ma (podobno te AC dłużej wytrzymują) ale jak będzie to się zobaczy. W każdym razie słyszałem że zakładają do tych silników inne bardzo drogie instalacje chociaż moim zdaniem to jest nie opłacalne ( głównie chodzi o drogie listwy i parownik) . Tak za 2 tygodnie powinienem mieć więcej informacji co do sprawowania się tej instalacji bo póki co borykam się właśnie z problemem gaśnięcia przy dojeżdżaniu do ronda lub wyrzucaniu na luz jak to się nazywa A co wybierzesz to już Twoja sprawa ja Ci tylko mówię o mojej sytuacji no i liczy się chyba najwięcej fachowe założenie bo to jest podstawa !!

    Pozdrawiam

  3. #3
    slawek1082
    Gość

    Domyślnie

    Witam!
    Po pierwsze dziękuję za odpowiedź. Po drugie to wczoraj założyłem instalację. Dobry znajomy polecił mi ponoć bardzo dobrego gazownika więc pojechałem do niego. Wyszło troszkę taniej niż w innych warsztatach więc nie narzekam. A zdecydowałem się w końcu na jeszcze inną instalację tzn. E-SGI-2 (czy jakoś tak). Ten mechanik powiedział mi, że ta jest lepsza niż STAG-300 i że radzi mi właśnie taką założyć więc się zdecydowałem. Narazie jest ok ale przejechałem na niej bardzo mało kilometrów. Jak trochę pojeżdżę to dam znać co i jak. Pozdrawiam wszystkich.

  4. #4
    Gofer22
    Gość

    Domyślnie

    Witam ja montowałem stag 300 i smiga super zadnej roznicyu w jezdzie na benzynce a na gazie tania i dobra instalacja przwejechane narazie 1000 km .
    Daj znac jak sie smiga na tym co ty tam masz

  5. #5
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek1082
    Witam!
    Po pierwsze dziękuję za odpowiedź. Po drugie to wczoraj założyłem instalację. Dobry znajomy polecił mi ponoć bardzo dobrego gazownika więc pojechałem do niego. Wyszło troszkę taniej niż w innych warsztatach więc nie narzekam. A zdecydowałem się w końcu na jeszcze inną instalację tzn. E-SGI-2 (czy jakoś tak). Ten mechanik powiedział mi, że ta jest lepsza niż STAG-300 i że radzi mi właśnie taką założyć więc się zdecydowałem. Narazie jest ok ale przejechałem na niej bardzo mało kilometrów. Jak trochę pojeżdżę to dam znać co i jak. Pozdrawiam wszystkich.

    ESGI to praktycznie to samo co SEC czyli produkcja LECHO takze mamy takie same instalki, jedynie niewiadomo co dali ci za reduktor i wtryskiwacze...opisz prosze :mrgreen: :mrgreen:

  6. #6
    slawek1082
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał areks

    ESGI to praktycznie to samo co SEC czyli produkcja LECHO takze mamy takie same instalki, jedynie niewiadomo co dali ci za reduktor i wtryskiwacze...opisz prosze :mrgreen: :mrgreen:
    Powiem szczerze, że nie wiem. Po prostu gość który zakładał mi gaz to znajomy mojego szwagra i podobno zna się na tym co robi, więc zadłem się na niego. Wiem, że instalacja jest ESGI a jaki jest reduktor i wtryskiwacze to nie mam pojęcia ops: .

    Narazie przejechałem na gazie niewiele bo może 1000 - 1500 km, ale mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Nie czuć za bardzo spadku mocy, pali mi we Wrocławiu ok. 16 l/100km. Jedyne co mnie trochę wkurza to, że butla jaką mi założyli ma pojemność ok. 55l a wlać w nią mogę jakieś 37-38 l gazu i nic więcej. A poza tym gaz sprawuje się narazie bardzo dobrze. Pozdrawiam.

  7. #7
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek1082
    Powiem szczerze, że nie wiem. Po prostu gość który zakładał mi gaz to znajomy mojego szwagra i podobno zna się na tym co robi, więc zadłem się na niego. Wiem, że instalacja jest ESGI a jaki jest reduktor i wtryskiwacze to nie mam pojęcia ops: .

    Narazie przejechałem na gazie niewiele bo może 1000 - 1500 km, ale mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Nie czuć za bardzo spadku mocy, pali mi we Wrocławiu ok. 16 l/100km. Jedyne co mnie trochę wkurza to, że butla jaką mi założyli ma pojemność ok. 55l a wlać w nią mogę jakieś 37-38 l gazu i nic więcej. A poza tym gaz sprawuje się narazie bardzo dobrze. Pozdrawiam.
    Zobacz chociaz jaki masz kolor wtryskiwaczy, moze udaloby Ci sie strzelic jakas fotke spod maski??
    Co do butli LPG to moja ma 52l.a wchodzi do niej w zaleznosci od pory roku 42-45l.
    Co do tych wtryskiwaczy i reduktora to dosc wazne bo problemy moga sie pojawic pozniej albo jak wyjedziesz na autostrade i bedziesz chcial dluzej jechac ze stala predkoscia.
    Dlatego przebadaj to...reduktor i wtryskiwacze to wazna sprawa!!
    Mam nadzieje ze nie wcisneli Ci kiszki...
    Dlatego ja mam dosc mocny reduktor KME Gold(kolor zloty)
    Z ciekawosci...ile Cie wykasowal ten znajomy znajomego??

  8. #8
    slawek1082
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał areks
    Zobacz chociaz jaki masz kolor wtryskiwaczy, moze udaloby Ci sie strzelic jakas fotke spod maski??
    Witam!

    Po pierwsze to przepraszam, że to tak długo trwało, ale jakiś czas nie miałem możliwości zaglądania na forum a potem zupełnie zapomniałem to sprawdzić. Dzisiaj poszedłem specjalnie do autka i sprawdziłem. Więc tak wtryskiwacze mam czerwone Valtek a na reduktorze pisze, że to model AT09. W necie znalazłem że to firmy Tomasetto.
    Za instalację zapłaciłem 3100zł.
    Autko na razie nie sprawia praktycznie żadnych problemów. Spalanie gazu w mieście to jakieś 15 - 16 l/100km, w trasie - ok. 11l/100km.

    Aha mam tylko jeden problem Przy mocnym wciśnięciu gazu, gdy obroty dochodzą do ok. 5,5 tyś autko zaczyna strasznie słabnąć. Czy przyczyną tego może być któryś z tych elementów? Pytam bo nie mam pojęcia.

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    bo masz za slaby reduktor ten ktory masz jest do bodajze 150 km
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #10
    slawek1082
    Gość

    Domyślnie

    No więc poszperałem jeszcze w sieci trochę i przyglądnąłem się temu reduktorowi i wychodzi mi na to, że jest to wersja AT09 Arctic:

    http://www.tomasetto.com/a_ENG_38_1.html

    Według producenta wychodzi na to, że jest on do max 240 KM więc wcale nie jest za mały. Więc nie wiem czy to może być przyczyną tej straty mocy po przekroczeniu 5,5, tyś obr/min. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 08:18
  2. Proszę o ocenę dwóch 159
    Utworzone przez Triman w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 10:06
  3. Proszę o ocene dwóch Alf 145
    Utworzone przez inozbik w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 17:11
  4. Alfa Romeo 164- porównanie dwóch "przypadkowych" m
    Utworzone przez fiergloo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-03-2008, 13:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory