Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: [155] Jedzie i juz nie jedzie

  1. #1
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie [155] Jedzie i juz nie jedzie

    Panowie zaczynaja mi sie cyrki dziac z Alfunia.Na poczatku jak ja kupilem to zaczely sie problemy z pompa paliwa.Raz dzialala raz nie.Podejrzewalem,ze przewod jest gdzies przetarty i gubi prad.Pozniej zdechla tak,ze niechciala juz wogole zapalic.Ok znalazlem przyczyne.Wymienilem przekaznik glowny zasilajacy pompe paliwe i zaplon.Dziala.Nastepnym razem chodzila sobie i zgasla :shock: Brat poruszal wtyczkami przy cewkach i modulach i zaczela dzialac.Wsiadam,jade a ona buuuuuu i przymusowy postoj Okazalo sie,ze padl bezpiecznik jednego z przekaznikow.Dziwne.Czemu?Jakies zwarcie?Dzisiaj znowu to samo.No rece opadaja.Braciszek wyciagnal kompa,cos tam poruszal i pojechala.Po paru godzinach juz nie odpalila wcale.Chlopaki czy to jest zlosliwosc rzeczy martwych czy elektryka juz tak zdycha,ze tak sie dzieje.Planuje wstawic ja do serwisu i niech szukaja.Jakby ktos mial jakis patent na to to chetnie poczytam.Tak dla samego siebie,by uspokoic skolatane nerwy Niemam juz pomalu na nia sily,ale nie poddam sie.Za bardzo ja kocham

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    a nie masz czasem przesniedziałej instalacji troche może to żmudne ale spróboj troche przeczyścić wtyki włączniki i czujniki
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  3. #3
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Wszystko mozliwe,ale jak patrzalem na styki najbardziej narazone na wilgoc to wygladaly ok.Mimo tego tam gdzie moglem dojsc to spryskalem to wszystko preparatem typowym to elektryki.Wydaje mi sie,ze trzeba bedzie powymieniac troche kabelkow

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    ja mialem taką przypadlosc ze po odpaleniu , jak juz sie silnik zagrzał to gasł.. okazalo sie ze przyczyną były zasniedziale styku wewnątrz podstawek przekażników (tych kolo akumulatora) Przy wyciaganiu przekazników z podstawek wyciagalem je z kawałkami konektorów( taki jakis dziwny zielony kolerek mialy ). Z zewnatrz tez nic nie wskazywało na to ze jest cos nie tak. Posiedzialem kilkanascie godzin i zrobilem . Nie mogłem jednak dostac takich podstawek pod przekażniki jakie siedza fabrycznie wiec kupiłem konektory i za ich pomoca podlaczylem wsztkie przekazniki. Kupiłem takze bezpieczniki z pozstawkami i poprostu przylutowałem . Cała wiazke spiąłem i przymocowalem na platkikowe spinki . Może to nie jest rozwiazanie na dluga mete ale od roku tak smigam i nie ma problemu

  5. #5
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    kozi ja juz tam patrzalem,bo wszystkie przekazniki byly wymieniane.Mi sie wydaje,ze cos jest z kablarnia.Gdzies sie musialo cos przytrzec i zwarcie robi.Bezpiecznik mi sie spalil i ogrzewanie tylniej szyby przestalo dzialac jak przyszedl mroz.No nic do elektryka jedzie nie ma bata.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    była AR 146 1.6 TS 99r, jest Lancia Lybra 1.8
    Postów
    328

    Domyślnie

    to może sięna examiner wybierz??
    Zaraziłem się wirusem alfa

  7. #7
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    No wlasnie to mowie mojemu ojcu bo teraz on sie nia opiekuje pod moja nieobecnosc w kraju.Jakby co to napewno napisze co bylo tego wszystkiego przyczyna.O ile sie znajdzie

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    była AR 146 1.6 TS 99r, jest Lancia Lybra 1.8
    Postów
    328

    Domyślnie

    Napisz napisz może komuś się na przysżłość przyda...choć tego nie życze
    Zaraziłem się wirusem alfa

  9. #9
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Oj Mareczku napewno sie przyda i napewno napisze bo te nasze czorty sa dosc podatne na problemy z elektryka niestety.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    była AR 146 1.6 TS 99r, jest Lancia Lybra 1.8
    Postów
    328

    Domyślnie

    Nawet nie mów..mnie też straszyła migając kontrolkami swego czasu...i oczywiśćie była to wina przekaźników koło akumulatora....potem pękł mi alternator i ledwo do domu dojechałem....wprawdzie kontrolka nie świeciła od ładowania bo ładował ale zdecydowanie zbyt mało....potem abs....ale cóż zrobić??Miałem tak jak ty...brakowało mi już do niej sił i funduszy...ale jak tu sprzedać i pozdyć się swojego marzenia??
    Zaraziłem się wirusem alfa

Podobne wątki

  1. [146] na zimnym nie jedzie
    Utworzone przez woyto w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 22:13
  2. Sama jedzie
    Utworzone przez redek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 15:03
  3. piszczy jak jedzie.
    Utworzone przez ufo1009 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 14:02
  4. nie jedzie :(
    Utworzone przez Cuoresportivo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-08-2007, 10:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory