Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: remont silnika 2.0 TS

  1. #1
    rafjan
    Gość

    Domyślnie remont silnika 2.0 TS

    Witam. Właśnie padł mi niedawno silnik w mojej belli, pytanie do wszystkich: jak silniki 2.0 reagują na szlify wału itp, ma to sens? Wszyscy mnie straszą ża alfowskie silniki tego nie lubią. Dzięki za pomoc. Bez silnika nie przewiozę znów Pomorza przez Kraków

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Jest tyle na rynku używek , można kupic w super stanie w dobrej cenie i z gwarancja

  3. #3
    rafjan
    Gość

    Domyślnie

    co to jest dobra cena? dzwonilem, pytalem i ponize 4 tysiaków nic nie bylo a jaką można mieć gwarancje na używkę?

  4. #4
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    To ja niewiem gdzie Ty dzwoniłeś chyba do Fabryki silników ? Moim zdaniem jest to kwestja kupienia całego silnika lub odpowiednich części , każdy mechanik który dosanie do ręki kupiony wał korbowy lub inne części silnika jest w stanie stwierdzic czy jest dobra . Kupując cały silnik lub jego podzespół nie wyobrażam sobie że sprzedający nieda na to gwarancji bo jeśli nie to jaki jest sens kupowanie takiego silnika ?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie dzwoniłeś, ale looknij w PW

  6. #6
    niggard
    Gość

    Domyślnie

    Witaj
    po pierwsze składanie silnika z używanyc części nie ma najmniejszego sensu ponieważ wszystkie śą inaczej podocierane na panewkach itd itp
    Jeżeli chodzi o szlify wału to wszystko zależy kto i jak tego dokonał są różni "fachowcy",
    a żle zrobiony szlif wału to jeszcze większe kłopoty, póżniej jest kwestia jakości stosowanych częsci ( panewki pierścienie itd)
    Kupno używanego silnika napewno ma sens jeżeli chodzi ci o jak najniższe koszty, ale zawsze jest to kupowanie kota w worku, żeby powiedzieć co to za silnik potrzebna jest dsiagnostyka albo rozłożenie go na części.
    Ja stawiałbym na remont u dobrego mechaniora od Alfa romeo jak dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie ale niestety drogie

  7. #7
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    W ASO (do 2.0 oczywiscie)nie sa dostepne panewki nadwymiarowe,wiec producent raczej nie zaleca szlifu a to z tego powodu,iz wał jest powierzchniowu utwardzany i po szlifie taki wał nalezy własnie powierzchniowo utwardzic-(nie wszystkie zakłady to robia)co do panewek mozna oczywiscie kupic zamienniki nadwymiarowe(glyco-chyba tak to sie pisze)sa na pewno na 1 i 2 szlif.
    Ja w mojej 156 2.0 mam własnie zrobiony szlif korby 1 i główne 1 ,ale jak to sie bedzie sprawowac napisze za jakis czas bo jak na razie przejechałem nia 500 m
    pozdro.

  8. #8
    rafjan
    Gość

    Domyślnie

    To dajcie znac jak chodza bo jestem ciekawy, jak zrobia moja tez zdam relacje

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafjan2
    To dajcie znac jak chodza bo jestem ciekawy, jak zrobia moja tez zdam relacje
    rafjan2 byłem u tego gościa co podawałem Ci nr tel na PW, silniki MA!!! i daje gwarancje. Ceny nie powiedział. Może dzwoniłeś do niego???? Jeśli tak to zdradź tajemnicę ile powiedział.

  10. #10
    rafjan
    Gość

    Domyślnie

    ja tez do nie go dzwonilem, powiedzial ze nie ma silnikow 2.0 ts ale moze za 1,5 tyg cos bedzie mial. mowil ze od 3,5 tys w zwyz. a tobie?

Podobne wątki

  1. [75] SWAP silnika czy remont silnika?
    Utworzone przez Alfista92 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 21:02
  2. [159] remont silnika 2.4 JTD
    Utworzone przez bercik302 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 17:16
  3. remont silnika
    Utworzone przez wojk2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 14:21
  4. [75] Remont Silnika 2.0 TS
    Utworzone przez Vitalic w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-01-2009, 22:23
  5. remont silnika w 1,4 boxer pelen wtrysk remont silnika
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-04-2007, 07:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory