Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Giulietta 1.4TB 120KM Distinctive czy da się tym jeździć

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie Giulietta 1.4TB 120KM Distinctive czy da się tym jeździć

    Witam
    Zastanawiam się nad przesiadką na to autko. Punkt odniesienie Altea 1.9TDI 105KM.
    Pytania:
    - czy w tym typie silnika turbo-dziura na dole obrotów jest bardzo uciazliwa ?
    - czy w ogole tan motorek w miarę żwawo przyspiesza ?
    - czy audio z wersji Distinctive da się słuchać i czy ma wejście na iPod-a ew. mozna je dołożyć za niewielkie pieniądze ?
    - jakie felgi sa fabrycznie w wersji Distinctive ? Człowiek w salonie nie jest w stanie dowiedzieć się bez ściągnięcia jej na plac.


    Jechałem dieselkiem 1.6 120 KM w Lancii Delta III i to autko w ogole nie jechalo, wrazenie z przyspieszenia tak przytlumione, ze gdyby nie wskaźniki nie wiedziałbym że auto w ogóle sie rozpedza.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Jeździsz samochodem Seat Altea 1.9 TDI który osiąga 100tkę w 12.3 s a Delta 1.6 120 KM wyrabia się w 10.7 s. Jeśli dla Ciebie osiągi to wysoki poziom hałasu to pompowtryskiwaczy TDI nic nie przebije - ani Lancia która jest świetnie wyciszona ani Alfa w cichej benzynce
    Tak na serio to Alfa G.1.4TB120 KM to żwawy samochód (9.3 s) w odróżnieniu od diesla 1.6, ciągnie dobrze już od samego dołu (maksymalny moment ma przy 1750 obr)
    Audio jest wg mnie niezłe nawet w podstawie. Jest wyjście na USB gdy masz blue&me (opcja) do ipoda nie ma nawet w opcji.
    Felgi w Distinctive są takie jak w Giulietcie na obrazku
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.jpg
Wyświetleń:	572
Rozmiar:	9.2 KB
ID:	24029  

  3. #3
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    Powiem Ci tak - kupilem slabsza wersje turbobenzyny (co prawda Fiat) ale zaluje ze nie wybralem mocniejszej. W Julce naprawde warto doplacic do 170KM ... ten silnik jezdzie niesamowicie Frajda z jazdy w porownaniu do 120KM jest warta ceny.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    do ipoda nie ma nawet w opcji.
    Jest na forum opis adaptera do iPoda/iPhone'a chyba z Lineaccessori (ale tego nie jestem pewien)

  5. #5
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Powiem wam że jechałem 1,4MA Demo i wiem na co go stać , dlatego z spokojnym sercem kupiłem 1,4TB i nie jestem rozczarowany .
    Mój 120PS TB jeździ podobnie do 2,0 w 147ce którym też jeździłem i powiem wam że to też jest w zupełności wystarczające .

  6. #6
    deryl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Jest na forum opis adaptera do iPoda/iPhone'a chyba z Lineaccessori (ale tego nie jestem pewien)
    Od pewnego czasu nie potrzeba zadnych adapterow, wpina sie ipoda/iphona przez kabelek do usb, oczywiscie trzeba miec blue&me

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał deryl Zobacz post
    Od pewnego czasu nie potrzeba zadnych adapterow, wpina sie ipoda/iphona przez kabelek do usb, oczywiscie trzeba miec blue&me
    Dzięki za info - idę przetestować

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Dzięki za info. Co do głośności Lanci Delty z turbo dieslem to cicha ona stanowczo nie była. Owszem lepiej wygłuszona w sensie tłumienia odgłosów drogi i pracy silnika na niskich obrotach. jednak przy przyspieszaniu Delta dźwięk miała bardziej irytujący, gdyż niższy, taki baki bardziej słyszalny na dole. I co najgorsze mimo tego dźwięku nie jechała, a w TDI klang pompowtryskiwaczy zwiastuje nadchodzącą przyjemność Ale Altea z 1.9 TDI jest sporo lepiej wygłuszona od Octavii z tym samym motorkiem, pewnie gdybym jeździł Ostawia twierdziłbym ze Lancia jest cicha

    Niemniej teraz Giulietta z benzyną chyba jest dla mnie jedynym pomysłem w przeznaczonym budzecie. Wiem, ze 170Km robi znaczącą róznice, w portfelu niestety również a jeszcze kilka inwestycji poważniejszych przede mną.

    Natomiast pytanie o Blue&Me. W Giulii którą chce nabyć (rocznik 2010) nie ma Blue&Me i w salonie twierdzą, że nie da się tego dołożyć do już wyprodukowanego samochodu. Prawda czy fałsz ? Pytanie jak w takim przypadku inaczej dopiąć iPod-a ? Rozumiem, ze Blue&me oznacza własnie m.in. wejscie USB, którego bez tej opcji po prostu nie ma. Jest więc chociaż jakieś wejście line in ?
    Chcę mieć chociaż wersję minimalistyczną, czyli samo wejście audio, bez sterowania.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Prawda. B&M da się dołożyć, ale koszta są w okolicach kilku tys. zł, więc kompletnie się nie opłaca.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #10
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Zawsze można spróbować czegoś takiego http://allegro.pl/zmieniarka-usb-fia...563239152.html
    Tylko nadal nie jestem pewny na 100% czy będzie działać

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 159 SW 1.9 120KM DISTINCTIVE
    Utworzone przez madx w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 10:38
  2. [147] Opinie na temat AR 147 1.6 TS 120KM Distinctive?
    Utworzone przez stajo7 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-11-2008, 07:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory