Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Alfa Romeo 156 1.6

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie Alfa Romeo 156 1.6

    Witam, zakładam nowy temat choć pewnie podobnych było już sporo, ale mam nadzieje że pomożecie mi choć trochę rozwiać moje wątpliwości. Ale do rzeczy. Nadszedł ten czas gdy będę kupował swoje pierwsze auto (do tej pory jeździłem Vectrą i Omegą taty) no i na pierwszym miejscu stawiam Alfe Romeo 156, ale mam kilka pytań do osób, które miały bądź jeździły Alfa z silnikiem 1.6 TS. Wiem, że niby tylko 120KM ale mi w zupełności wystarczy. No i pytania:
    1. Jak ten silnik znosi gaz? Planuje kupić już z gazem bo ceny paliw na dzień dzisiejszy powalają.
    2. Ile taki silnik w gazie spala? Nie, że się wystraszę 10l gazu na 100 ale chce wiedzieć co mnie czeka.
    3. Do tej pory jeździłem Dieslami i słyszałem, że o silnik TS należy dbać podobnie jak o Turbo Diesla, czyli nie pałować od razu po starcie i dać mu chwile oddechu po ostrzejszej jeździe czy to prawda?
    4. Czy w granicy 7500-8000 zł da się coś sensownego kupić? Wiadomo, że nikt nie odda dobrego auta za bezcen, ale na aledrogo jest kilka ofert w tym przedziale cenowym.
    Z góry dziękuję za wszelkie opinie

  2. #2
    krzysiekBydgosz
    Gość

    Domyślnie

    1 podobno niezle znosi gaz oczywiscie sekwencja
    2 nie wiem moj bierze 9 w miescie(nie paujac) a 7.5 trasa mowie o benzynie wiec dodaj ok litr dwa i bedzie spalanie gazu
    3 jak o kazdy silnik .Zimnego silnika nie palujemy!! ale bestia budzi sie powyzej 3000 obr
    4 dostaaniesz jak chcesz sprzedam Ci moja za 7.500 do negocjacji! bez lpg ale za to po generalnym remoncie silnika rozrzad pierscienie uszczelniacze uszczelki itd to zaoszczedzi wiele klopotow

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Lotek u mnie gosc sprzedaje 156 sedan 1.6 T.spark z 98 roku. Powiem Ci tak gośc jest jej pierwszym właścicielem, kupił ją w salonie ( wtedy właściciel mial ok 45 - 48 lat ) w 98 albo 99 roku pamiętam jak ją przyjechał to dzieciarnia w tamtych latach z całego osiedla się zbiegła podziwiac co to za cudo
    Reasumując samochód zadbany, najwazniejsze ze kupiony w polskim salonie, od nowości u jednego właściciela w rękach, dokumentacja serwisowa itp itd. jak chcesz mog podpytac jak go spotkam ile chce, jaki przebieg....???
    Chciałbym zeby ten rodzynek trafil w dobre rece. Acha gazu chyba nie ma zamontowanego wiec silnik powinien byc zdrowiutki

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Lubań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    77

    Domyślnie

    Witam!
    Dołączam się do tematu
    Szukam swojej pierwszej w życiu Alfy. Długo myślałem jaki będzie mój nowy samochód w grę wchodziło kilka aut, potem poszukiwania skupiły się na trzech samochodach. Alfa Romeo 156 z silnikiem 1.6 TS, Mazda Xedos 6 z silnikiem 1.6 oraz BMW E39 520. Ostatecznie BMW odpadło ze względów finansowych, jeszcze mnie nie stać na nie, a po analizie pozostałych dwóch , wybór padł na Alfę. Alfę w której zakochałem się w 1999 roku podczas oglądania filmu "Chłopaki nie płaczą". Wybrałem silnik. Ma być 1.6 TS. Kusiło 1.8, ale jednak na razie na początek będzie 1.6 W związku ze zbliżającym się zakupem, chciał bym przede wszystkim dowiedzieć się na co mam zwrócić uwagę przy zakupie. Przeanalizowałem allegro, otomoto i niemieckie mobile.de i postanowiłem, że samochód kupię w Niemczech. Są mniej zniszczone , lepiej wyposażone a zarazem tańsze. Ale do rzeczy. Na jakie głownie podzespoły zwrócić uwagę podczas oględzin? Czy blacha jest ocynkowana? Zauważyłem, że praktycznie nie ma Alfy , która miała by problemy z rdzą. Jak sprawdza się skóra? Warto inwestować w egzemplarz ze skórą? Jak sprawdza się drewniana kierownica? I najbardziej intrygująca mnie rzecz dlaczego w niektórych Alfach zegary są podświetlane na zielono a w innych na czerwono? Nie ukrywam, że interesuje mnie czerwone podświetlanie, ale czy takie znajdę? Proszę o pomoc i rady!

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Lubań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    77

    Domyślnie

    Ponawiam swoją prośbę i pomoc.

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał soniocholik Zobacz post
    . chciał bym przede wszystkim dowiedzieć się na co mam zwrócić uwagę przy zakupie.Na jakie głownie podzespoły zwrócić uwagę podczas oględzin? Czy blacha jest ocynkowana? Zauważyłem, że praktycznie nie ma Alfy , która miała by problemy z rdzą. Jak sprawdza się skóra? Warto inwestować w egzemplarz ze skórą? Jak sprawdza się drewniana kierownica? I najbardziej intrygująca mnie rzecz dlaczego w niektórych Alfach zegary są podświetlane na zielono a w innych na czerwono? Nie ukrywam, że interesuje mnie czerwone podświetlanie, ale czy takie znajdę? Proszę o pomoc i rady!
    ocynk - jest
    jakie elementy? - jak w każdym innym ( silnik , blacha , środek , zawieszenie - bo taniutkie nie jest , wariator - czy już go słychać ) itp itd
    czerwone podświetlenie - pakiet SP ( sport pack -- poszukaj na forum co to jest i co zawiera , są SP 1 , SP 2 SP3 )
    jak się sprawdza drewniana kierownica ? - nie wiem , nie miałem ( bo jakoś mi bardzie podoba się skóra )
    jak się sprawdza skóra wnętrza ? - tak jak i w innych ( ładna jak zadbana , fajna , zimno może być w zimę a ciepło w lato )


    p.s.
    dopisanie w profilu skąd jesteś może często pozwolić na pomoc kogoś z forum w oględzinach itp potencjalnej alfy do kupna

    i nie określaj się tylko na 1.6 bo jak będzie dobra 1.8 to bierz śmiało

    miałem 1.6 - dawała radę
    ale spalanie w 1.8 identyczne a jednak 24 konie +
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 17-06-2011 o 09:09








  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Lubań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    77

    Domyślnie

    Dziękuję za pomocne słowa. Właśnie zastanawiałem się jaka jest różnica w spalaniu między 1.6 a 1.8 Skoro mówisz, że nie duża, poszerzam poszukiwania do silnika 1.8

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    witam,i 2,0 nie odbiega duzo w spalaniu od 1,8 tylko juz ine opłaty zwiazane z ubezpieczeniem a to 155KM szału troche robi

    ---------- Post added at 15:14 ---------- Previous post was at 15:13 ----------

    ps a że jestes ze zgorzelca to może warto po drugiej stronie odry poszukać jakiejś igiełki????
    'Nie uważaj się za fana motoryzacji póki nie kupisz Alfy,póki nie doświadczysz huśtawki bólu,rozczarowania i agonii po krótkiej chwili gdy wszystko jeszcze działało i byłeś na dobrej drodze'
    Jeremy Clarkson

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Lubań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    77

    Domyślnie

    Dlatego we wcześniejszym poście napisałem, że auto będę kupować w Niemczech Na "igiełkę" nie liczę, wiem, że po zakupie będę i tak musiał "coś" zinwestować. Prawda jest taka, że w Niemczech jest bardzo ciężko wyhaczyć fajny egzemplarz, Niemcy nie są głupi, jak sprzedają auto to takie w które trzeba trochę zainwestować

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał soniocholik Zobacz post
    Niemcy nie są głupi, jak sprzedają auto to takie w które trzeba trochę zainwestować
    tu sie zgodze nie tylko włosi tak robią
    'Nie uważaj się za fana motoryzacji póki nie kupisz Alfy,póki nie doświadczysz huśtawki bólu,rozczarowania i agonii po krótkiej chwili gdy wszystko jeszcze działało i byłeś na dobrej drodze'
    Jeremy Clarkson

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory