Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Co się dzieje z jazdą na gazie ??

  1. #1
    szakal91
    Gość

    Domyślnie Co się dzieje z jazdą na gazie ??

    Witam,
    czy może mi ktoś doradzić dlaczego auto przy wyrzucaniu na luz mi gaśnie na gazie ?? Na benzynie wszystko gra a na gazie jak wyrzuca się na luz to obroty spadają tak do 500 albo mniej potem albo sie podniosą albo nie, gdy wzrosną to wtedy troszeczkę pofaluje i wszystko wraca do normy. Dodam że wina instalacji gazowej jest raczej odrzucona bo już męczę się z tym problemem od długiego czasu. Przewody i świece są nowe. Na uwadze został mi tylko albo silnik krokowy albo przepływomierz. A najlepsze jest to że gdy odłączę silniczek krokowy to wszystko chodzi normalnie tyle że przy wyrzuceniu na luz łapie różne obroty czasami 1100 czasami 1200 czasami 900 czasami 1000 mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi.

    Ahh i nie mówcie że nie jeździ się na luzie bo ja to wiem ale problem w tym że auto gaśnie nawet jak cofam z podwórka i potem chce wrzucić 1 :/ Coś jest nie tak... tylko ja nie wiem co i gazownicy tak samo ... mówili mi że sonda lambda jest w porządku, wymienili mi listwy, parownik i komputer i dalej to samo...


    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Rysiek146Kraków
    Gość

    Domyślnie

    A filterek gazu masz czysty???? Miałem podobne problemy w moim poprzednim aucie - wymiana filterka gazu i jak ręką odjął. Może to to ? :?:

  3. #3
    szakal91
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysiek146Kraków
    A filterek gazu masz czysty???? Miałem podobne problemy w moim poprzednim aucie - wymiana filterka gazu i jak ręką odjął. Może to to ? :?:
    Gazownicy patrzyli i mówili że czysty :/ Nie mam pomysłów co się dzieje. Zaraz jadę do gazowników sprawdzić jeszcze 2 rzeczy mianowicie ten filtr jeszcze raz i czujnik ciśnienia. Może pomoże

  4. #4
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    nie pocieszę Cię, jeśli gaśnie to prawdopodobnie cały reduktor do wymiany, kumpel miał to samo w vectrze - jakiś zwykły tani gaz(instalacja), za sam reduktor dał chyba 400zł
    no ale objawy masz dokładnie takie same a jako że nikomu nie chce się nawet brać za naprawę tego zaproponują CI wymianę na nowy
    ewentualnie możesz spróbować wymontować parownik i wrzucić na noc do ropy, tak powiedział ten co naprawia
    druga opcja spytaj się czy ma taki preparat który wstrzykujesz do butli, bodajrze na 10litrów gazu który podnosi oktany do jakiś 120-130, będziesz musiał to wszystko wyjeździć- gaz w połączeniu z tym preparatem spala się dość intensywnie powodując czyszczenie całej instalacji łącznie ze wszystkimi przewodami puszka tego specyfiku kosztuje 20zł ale tak jak mówię, nie każdy gazownik to posiada, pzdr i miejmy nadzieję że wystarczy zapłacić 20zł za puszkę i potem 30 za filtr+ustawienie

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    kurcze a moze bys tak podal jaka masz instalacje dokladnie ,ile ma przejechane itd i czy na benzynie sa podobne problemy.czy zczytywales juz bledy.przeciez userzy to nie WROZKI
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Alfalotnik
    Gość

    Domyślnie

    witam
    powroce do tematu bo niedawno zalozylem instalacje i po przejechaniu ok1200 km mam to samo. na banzynie chodzi normalnie a na gazie... obroty spadaja do ok 200 pozniej podskocza do 1700 i 0, auto gasnie. udalo ci sie zdiagnozowac problem..? prosze o jakiekolwiek wskazowki, w przyszlym tygodniu wybieram sie do warsztatu ktory mi to montowal i moze moglbym ich w jakis sposob nakierowac..

  7. #7
    Alfalotnik
    Gość

    Domyślnie

    Pisalem niedawno ze autko gasnie na gazie a na benzynie jest ok. Wczoraj zmienilem sonde zrobilem troche ponad 100km dzielac na trasy zeby w przerwie auto zdazylo wystygnac i nie zgaslo ani razu.. Chyba to bylo to...

  8. #8
    piotrsobon
    Gość

    Domyślnie

    Odezwij się jeszcze jak przejedziesz dłuższy dystans i napisz czy nadal wszystko jest ok

  9. #9
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Najczęściej problem gaśnięcia przy wrzuceniu na luz spowodowany jest tym, ze dolot skierowany jest równolegle do kierunku jazdy. Czasami regulacja pomaga, a czasem trzeba dolot nieco wykręcić. << w przypadku instalacji mikserowej
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie Re: Co się dzieje z jazdą na gazie ??

    Cytat Napisał szakal91
    i gazownicy tak samo ... mówili mi że sonda lambda jest w porządku, wymienili mi listwy, parownik i komputer i dalej to samo...


    Pozdrawiam serdecznie
    Wnioskuje z tego że wtrysk LPG masz, chyba Cie kojaze, na GG chyba kiedys mnie zaczepiales w tej sprawie, jesli tak to powtorze jeszcze raz, za wolne wtryskiwacze ...

    Przyjedz do Lublina, zmienimi wtryski na duzo szybsze i dokladniejsze i bedzia lala zdrowa, za wtryski w 300zl sie zmiescimy, wkladamy, reguluje, jest OK to placisz i jedziesz wesoly do domu, z tego co pamietam sterownik STAG300 masz?

    Wogóle zrób zdjecie instalacji pod maska, gdzie nawiercili sie pod wkretki od wtryskiwczy lpg, zeby bylo widac sposob poprowadzenia przewodow wtryskiwacz/listwa wtryskowa - kolektor ssacy i podaj wiecej danych, jaki tam reduktor siedzi itp. bo juz nie pamietam, za duzo tych popsutych przez gazownikow aut ostatnio poprawiam i trace rachube ..


    pzdr. Grzesiek
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. [GTV] Problem z jazdą
    Utworzone przez bartesiak1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 16:46
  2. Po jeździe na LPG problem z odpaleniem i jazdą na PB
    Utworzone przez drift-r w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-01-2015, 07:47
  3. [145] Problem z jazdą na benzynie
    Utworzone przez gregory_ja w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 08:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory