Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Czyszczenie i konserwacja wnętrza

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Adalbrecht
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Hyundai i30N
    Postów
    107

    Domyślnie Czyszczenie i konserwacja wnętrza

    Witam,

    zwracam się z pytaniem o to, jakiego środka myjącego używacie do mycia wnętrza MiTo, a szczególnie chropowatego, czarnego plastiku na boczkach drzwi, wewnętrznej części progów i niektórych fragmentach deski rozdzielczej. Z moich doświadczeń wynika, że nieważne jak dokładnie i jak często myłbym wspomniane plastiki, zawsze wyglądają na brudne. Co radzicie i polecacie?

  2. #2
    Miss Alfaholicy 2011 Romeo Avatar Lutraki
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito Distinctive 1.4 MPI MultiAir 16v 105 KM
    Postów
    547

    Domyślnie

    Czym czyścicie deskę taką?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01273 [640x480].JPG
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	81.9 KB
ID:	24351  

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA
    Postów
    388

    Domyślnie

    Tą tapicerkę mam akurat ciemna i mam to samo wrażenie,używam pianki PLAK

  4. #4
    Arkadius
    Gość

    Domyślnie

    Co prawda ludzie używają tego w Giulietcie, ale polecają produkty firmy SONAX.

  5. #5
    Miss Alfaholicy 2011 Romeo Avatar Lutraki
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito Distinctive 1.4 MPI MultiAir 16v 105 KM
    Postów
    547

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkadius Zobacz post
    Co prawda ludzie używają tego w Giulietcie, ale polecają produkty firmy SONAX.

    do deski ? Muszę zrobić rekonesans.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adalbrecht Zobacz post
    Witam,

    zwracam się z pytaniem o to, jakiego środka myjącego używacie do mycia wnętrza MiTo, a szczególnie chropowatego, czarnego plastiku na boczkach drzwi, wewnętrznej części progów i niektórych fragmentach deski rozdzielczej. Z moich doświadczeń wynika, że nieważne jak dokładnie i jak często myłbym wspomniane plastiki, zawsze wyglądają na brudne. Co radzicie i polecacie?
    nabłyszczające plaki czy inne

    ---------- Post added at 00:59 ---------- Previous post was at 00:57 ----------

    Cytat Napisał Lutraki Zobacz post
    Czym czyścicie deskę taką?
    "karbonowe" elementy czyszcze wodą czystą nabłyszcające spraye zostawiają plamy

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Białogard
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 175 Km 2004 r.
    Postów
    5

    Domyślnie

    najlepsze jest szare mydło,rozpuszczone w ciepłej wodzie do tego szczoteczka z miękkiego naturalnego włosia.a plak jest dla ludzi którzy nie wkładają serca w pracę przy swoich pięknych lalkach.

  8. #8
    rataj
    Gość

    Domyślnie

    Meguiar's - drogie środki ale z najwyższej pułki. płyny do wszystkiego

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    AR Mito żony, mój to Outlander
    Postów
    55

    Domyślnie

    Zamieszczałem tą informację w innym poście, ale dla zainteresowanych jeszcze raz - może będzie to komuś przydatne, zwłaszcze w Alfie Mito (kokpit).
    Struktura elementów wnętrza (deska, boczki, i...) może stwarzać czasami problemy w aplikacji środków, ale zasada zawsze powinna być niezmienna :


    1. Dokładne odkurzenie każdego elementu.
    2. Mycie odpowiednio rozcieńczonym APC przeznaczonym do wnętrza, za pomocą szczoteczki z miękkim włosiem (taką samą szczoteczką myjemy tapicerkę skórzaną w aucie). Elementów wnętrza o porowatej strukturze nie myjemy szmatką czy gąbką, bo jej po prostu nie domyjemy, chyba że jej struktura jest gładka jak szkło.

    3. Usunięcie (ściągnięcie) podniesionego szczoteczką brudu za pomocą zwilżonej w zwykłej wodzie mikrofibry, do momentu aż fibra nie "brudzi" się na mytym elemencie.

    4. Aplikacja dressingu (Megs, PB, lub każdy inny posiadany środek) za pomocą padu z mikrofibry a następnie roztarcie i dotarcie fibrą do sucha. Ten ostatni krok dla tych którzy chcą uzyskać mega-matowy efekt. Wykorzystanie pada z mikrofibry do aplikacji dressingu jest o tyle ważne i zalecane, ponieważ najrównomierniej rozkłada środek, bez rozmazań i jeżeli np. tworzywo kokpitu ma wysoką strukturę - włoski mikrofibry rozprowadzą środek również w najgłębszych warstwach elementu. Szmatka czy gąbka tak ale do superpłaskich powierzchni. Ja do każdej używam padów z mikrofibry - najwygodniej jest aplikować dressing np. na kokpicie w pobliżu szyby przedniej lub słupków bocznych.

    Należy zwrócić uwagę na to aby ww. proces stosować na każdym elemencie osobno, tzn zacząć i skończyć dany element i przejść do następnego. Zapobiegnie się dzięki temu powstawaniu plam i uzyskamy jednolitą powierzchnię matową, półmatową czy z połyskiem (ta ostatnia chyba nie wchodzi w grę mam nadzieję).

    Mam nadzieję że pomogłem wszystkim wątpiącym i zachęcam do opisanej sekwencji, a na pewno nie będzie problemów z doprowadzeniem do stanu fabrycznego absolutnie każdej struktury elementów wnętrza.

    Pozdrawiam !

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/foru...#ixzz2BxZjcHC2

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lutraki Zobacz post
    do deski ? Muszę zrobić rekonesans.
    Ja do identycznego wnętrza używam rozcieńczonego Duragloss All Purpose Cleaner (APC) #401.
    Domywa wszystko idealnie i nie pozostawia zacieków.
    Osobiście spryskuje mikrofibrę i nią czyszczę całe wnętrze.
    Ogólnie polecam firmę Duragloss ma naprawdę dobre środki w przystępnej cenie.
    Więcej informacji na temat pielęgnacji samochodu można znaleźć na stronie: http://forum.kosmetykaaut.pl/index.php

Podobne wątki

  1. Czyszczenie wnętrza, renowacja skóry itp Warszawa - ktoś? coś?
    Utworzone przez parada w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 12:46
  2. [Giulietta] Czyszczenie i konserwacja tapicerki
    Utworzone przez tygrysio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-05-2015, 10:24
  3. Czyszczenie wnętrza
    Utworzone przez Złoty w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 12:55
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-10-2013, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory