Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Jak się dostać do przepływomierza powietrza AR GT 1910 JTD

  1. #1
    wieslaw322
    Gość

    Domyślnie Jak się dostać do przepływomierza powietrza AR GT 1910 JTD

    Koledzy mam prośbę jak go samemu wymienić, bo nie mam siły już na tych żałosnych pseudo mechaniorów. Zimą mi trochę przymulała i taki w/w stwierdził że to przepływka.Wymienił ją rzekomo na Boscha i coś tam jeszcze wyczyścił za 700 zł.Starej oczywiście nie oddał bo mówi że dają do regeneracji i kupił taniej a tak musiałbym jeszcze dopłacić 120 zł (śmieszne za moją mam jeszcze płacić).Myślę trudno wiem że naciągacz.Wprawdzie nie przymulała już ale nie mógł wykasować błędu"Motor Control Falure" ale mogę tak jeżdzić tylko z czasem muszę wymienić zawór EGR .Na pytanie za ile -1000 z hakiem. Myślę temu gościowi już dziękuję skoro EGR Pierburg kosztuje 400-500 zł a u niego odkręcenie 4+2 śrub ponad 600zł. Już chciałem kupić EGR ale przy wymianie teraz oleju jak robił mi inspekcję(u innego) stwierdził ze mam problem z przepływką, a EGR nie wykazuje błędu.Oczywiście wymiana oleju też wiązała się z uszkodzeniem całego lewego progu, gdyż jak dżwigali samochód żle podłożył ramię podnośnika i przesunęło mi od drzwi o pond 1 cm i go spłaszczyło(oczywiście nic nie powiedział gdy się wróciłem, to że są ubezpieczeni i zrobią mi to) Wymiana filtra paliwa też wiązała się z ukręceniem czujnika obecności wody i tak mnie wypuścił w trasę z cieknącą ropą.Takie rzeczy to tylko w Polsce są normalne i niech to będzie ostrzeżeniem dla innych uważajcie na takich naciągaczy bo jest ich większość.

  2. #2
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    witaj

    sa dwa sposoby, wjezdzasz na kanał, odkrecasz osłone silnika,przewód turbo icek i jest dojscie do przepływki po odkreceniu jej od przewodu filtr-turbo

    lub demontaz aku, demontaz podstawy aku i jest dostep do przewodu turbo-filtr z przepływka


    jesli chodzi o regeneracje przepływomierza to miałem taki przypadek z przepływka, padła w fiacie doblo 1,3mjet, wiec dzwonie do serwisu, powiedzieli mi ze jest za o ile pamietam 300zł, tylko musze stara zwrócic, bo ta jest po reg, za nowa 600zł se zazyczyli.
    załozyłem po reg (z fv i gwarancja) auto smigało 80kkm lepiej niz na nowej, potem je sprzedałem, na ukraine.


    pzd.
    Ostatnio edytowane przez george11 ; 26-04-2011 o 18:40

  3. #3
    wieslaw322
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki CI za podpowiedż.Jak się przyjrzałem to chyba z dołu graniczyło by to z cudem tam się dostać. Z góry tak ale czy wystarczy zdemontować aku czy też da się odsunąć tą plastikową puszkę z bezpiecznikami przy nim. Jak sprawdzić czy ta wymieniona przepływka jest dobra i dlaczego cały czas świeci się Motor Control Falure a przed wymianą się nie świeciła. Nadmienię, że po tej pseudo naprawie również to miejsce zrobiło się zaoliwione czyli zrobił mi tam nieszczelność na opaskach lub uszkodził mi przy niej rurę filtr powietrza -turbo. Od tego czasu czuję lekki gwizd przy przegazowaniu i trochę zakopci na czarno. Z tego wynika, że mi coś tam wstawił co miał pod ręką a wystarczyło tylko przeczyścić , a moją dobrą przepływkę wstawił komuś następnemu może już za 1000zł. Sprawdzę po nr jak zdemontuję czy tak jak mówił żę Bosch kupił oryginalny(kosztuje 300-350zł).Może ktoś wie jaki powinna mieć nr katalogowy oraz na niej numery. Jeżeli mnie naciągnął, to wiem jak się dalej postępuje.

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał wieslaw322 Zobacz post
    Jak sprawdzić czy ta wymieniona przepływka jest dobra i dlaczego cały czas świeci się Motor Control Falure a przed wymianą się nie świeciła
    komputer i odczyt błędów

    Cytat Napisał wieslaw322 Zobacz post
    Może ktoś wie jaki powinna mieć nr katalogowy oraz na niej numery
    http://bosch.onyx.pl/czesci_samochodowe/ katalog części on line i dalej szukasz już po roczniku twojej AR








  5. #5
    wieslaw322
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki najbardziej rozpoznawalnemu forumowiczowi wg zdjęcia(dobrze że to nie Twoje). Znalazłem i pełna nazwa brzmi "Przepływomierz masy powietrza" nr 0 281 002 792 Typ HFM-6-ID montowane były do 06.2007 r. firmy Bosch i kosztuje na allegro 300-350 zł. Panowie i uważajcie jak Wam zamontują filtr powietrza, gdyż u mnie w górnej częsci był załamany i zaciągał powietrze bez filtrowania prosto na przepływomierz i do silnika przez pół roku a teraz sam sobie wymieniam.Jak spojrzycie z góry spod maski to musi być widoczne obrzeże gumowe filtra równo ułożone 16,5cm. Bo możecie mieć przez to też podobne niepotrzebnie problemy.

    ---------- Post added at 17:03 ---------- Previous post was at 15:22 ----------

    Obdzwoniłem jaki powinien być u mnie w Alfa GT 2005 r 1910 JTDm 16V 150KM typ silnika 937A5000. Podają że powinienem mieć Bosch 0 280 218 120. Ten Bosch 0 281 002 792 jest do Alf 147, Fiatów 1,3 multijet i innych 1,9D wg katalogu.Może ktoś mi odczyta jaki ma w swojej alfie oryginalny nr lub wie jaki powinien być, będę wdzięczny chociaż wiem że ciężko go tam dojrzeć. Nie chcę kupować w ślepo!!!!

  6. #6
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    najlepiej było by sprawdzic w katalogu czesci

    http://193.219.82.238/~manual/Workshop%20manual%27s

    znajdz AR GT wpisz vin i poszukaj.

    pzd.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Uważaj na te przepływki dobierane z katalogu BOSCHA,

    Akurat 2005 rok jest granicznym momentem montowania 5 pinowych a początkiem wkładania 4 pinowych i jak pokazuje mój przykład katalog boscha się mylił.
    Najlepiej sprawdź po numerze VIN w eper
    (lub prześlij mi nr VIN w prywatnej wiadomości a sprawdzę)

    @ george11
    Popraw link bo w elernie czy dte numeru części nie znajdzie

  8. #8
    wieslaw322
    Gość

    Domyślnie

    Cuoreventi dziękuję Ci i nie chcę się pomylić z jej dobraniem. Dlatego podaję na forum te numery i może Ty lub ktoś inny poda mi poprawny nr katalogowy Boscha tego przepływomierza powietrza. Alfa GT Progression 1,9 JTD 16V z 2005r nr VIN ZAR93700003287688 nr silnika 937A50004456379 kupiona w Poznaniu POL-CAR.Chociaż na tej co mi wstawił samochód jeżdzi dobrze ale razi mnie ta kontrolka MCSF i wychodzi na to, ze komputer wykazuje błąd tej przepływki gdyż ma inne parametry.

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Uważaj na te przepływki dobierane z katalogu BOSCHA, Akurat 2005 rok jest granicznym momentem montowania 5 pinowych a początkiem wkładania 4 pinowych i jak pokazuje mój przykład katalog boscha się mylił. Najlepiej sprawdź po numerze VIN w eper
    u mnie jeszcze nigdy nie miałem przypadku błędu katalogu boscha
    za to miałem błąd w eper

    więc reguły nie ma








  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    u mnie jeszcze nigdy nie miałem przypadku błędu katalogu boscha za to miałem błąd w eper więc reguły nie ma
    Już opisywałem tu swój problem:
    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...ywomierza.html

    A do Wiesława idzie PW

Podobne wątki

  1. [146] Zamiennik przepływomierza powietrza?
    Utworzone przez kezsats w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-12-2015, 15:27
  2. [159] Temperatura powietrza z przepływomierza
    Utworzone przez markos7 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-10-2015, 20:33
  3. Prośba o pomoc w sprawdzeniu przepływomierza powietrza w 1.4ts
    Utworzone przez lukih w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 21:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory