Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Rodzaje audio w Giulietta

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie Rodzaje audio w Giulietta

    Macie może jakąś dokumentację fabryczną ile rodzajów radioodbiorników montowanych jest w Giulii ? Wizualnie wygląda, że dwa - podstawowy i ten z wyświetlaczem w schowku.
    Czy Bose to jest trzecie radio ? Jedni pisza, ze fabryczne audio gra w iej przeciętnie, inni że świetnie. Pytanie, czy to kwestia gustu i smaku, czy też róznych radioodbiorników i nagłośnienia jakie są w niej montowane ? W testowym 170KM bylo radio wygladalo na standardowe i dzwiek byl nienaturalny (sucha i nieczysta gora, zbyt duzo podbitego basu, średnica zupełnie wycofana).
    Czy do Blue&Me jest inne radio, czy jest to tylko interfejs do istniejacego radia ?
    Czy jest jakieś radio z wbudowaną zmieniarką w radio i czy ta zmieniarka obsługuje CD z MP3?
    Czy ktoś z Was popełnił już zamianę radia lub nagłośnienia w Giulii na lepsze ?
    Które audio gra dla Was najlepiej ?
    Ile kosztuje maskownica przodu umożliwiająca wstawienie normalnego radia ISO ? http://photos02.otomoto.pl/photos/or...18688241_3.jpg
    Ostatnio edytowane przez barnio ; 01-05-2011 o 12:46

  2. #2
    Arkadius
    Gość

    Domyślnie

    Na szczegóły techniczne Ci nie odpowiem, bo jeszcze czekam na swoją Julkę (z nagłośnieniem Bose), ale jedno Ci powiem w kwestii zachowania estetyki i piękna wnętrza - przynajmniej na tym zdjęciu wstawione radio wygląda obleśnie

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    O ile się orientuję, są trzy rodzaje audio -

    1. Podstawowe, 1 tuner, 6 głośników,
    2. Średnie, 2 tunery, 8 głośników,
    3. Bose, 2 tunery, 10 (czy 11?) głośników Bose.

    W testowych zwykle dają Bose, można poznać po plakietkach na głośnikach w przednich drzwiach (jedna z których zresztą w tej co jeździłem odpadła, bez mojej ingerencji zupełnie). Ja mam opcję 2, w sumie chyba mi wystarcza, ale nie jestem jakimś audiofilem. Chyba jednak kwestia gustu. Co do barwy dźwięku w tej co nią jeździłeś - sprawdzałeś ustawienia equalizera? Obserwuję, że "testerzy" mają tendencję do ustawiania basów na maksa. Jeśli to było Bose, to equalizer jest niedostępny i wtedy gra tak jak ma grać (przynajmniej w teorii).

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    Tutaj http://www.forum.alfaholicy.org/mito...ej_czesci.html
    masz sporo odpowiedzi na swoje pytania.
    Ze standardowego audio żadnymi zmianami ustawień nie da się wycisnąć przyzwoitego dźwięku. Mam tylko nadzieję, że bardziej odpowiadają za to głośniki niż źródło. Inaczej by trzeba było montować dodatkowe radio w schowku (z powodów, które wymienił @Arkadius).

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Hmmm nie wiem dokładnie którą wersje mam (zakładam, że 6 głośnikową raczej), ale audio brzmi naprawdę bardzo przyzwoicie, szczególnie porównując z nagłośnieniami fabrycznymi w innych samochodach. Owszem przydałby sie subwoofer i czystsza góra, oraz mniejsza granulacją skoku wbudowanego korektora, niemniej na moje ucho zdecydowanie wstydu nie ma ! Ze sceną też nie ma szaleństwa, niemniej uzyskany kompromis jest dla mnie naprawdę satysfakconujący.

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  2. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  3. [Giulietta] Dwa szybkie dźwięki z audio
    Utworzone przez dobryalf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 14:20
  4. [Giulietta] Car Audio bez wyciszania
    Utworzone przez alexxde w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 20:18
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory