Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Malowanie tapicerki i metalowe obramowki na zegary

  1. #1
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie Malowanie tapicerki i metalowe obramowki na zegary

    Znalazlem takie zdjecie: http://www.cuoresportivo.sk/othr/kleat.jpg
    I musze przyznac ze te tynanowy z prawej calkiem ladnie wyglada, odmladza wnetrze autka
    Slyszal ktos kiedys o takich farbach? Moze bym sobie w swojej cos takiego zafundowal

    Wie ktos gdzie mozna nabyc obramowki na zegary? Wiem, ze montowali je w 145 po 99 roku, ale moze gdzies da sie zakupic?

  2. #2
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Tuti tapicerki?! Chyba chodzi ci o konsole srodkowa!!! Takie lakiery sprzedaje Jacky, lakier wlasciwy a pozniej na to trzeba nalozyc warstwe ochronna bezbarwna, kolega malowal, niestety nie w Alfie tylko w Sportasiu i nawet fajnie mu wyszlo!!! A co do ramek to niestety nie wiem gdzie mozna nabyc!

  3. #3
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Taaa wlasnie popitolilo mi sie - o to mi chodzilo.
    Dzieki za wskazowke rozejrze sie

    [ Dodano: 2005-10-21, 21:53 ]
    A jak sprawa ma sie z trwaloscia?
    Bo kumpel powiedzial mi, ze to sie po jakims czasie zluszcza, a Twojemu kumplowi nic sie tam nie dzieje? Ile czasu juz to ma? Bo szkoda by bylo zepsuc tapicerke i konsole srodkowa
    Moze ten moj kumpel po prostu tej warstwy ochronnej nie zalozyl.

    Jaki kolorek Twoj kumpel sobie wybral? Srebrny? Bo tylko taki znalazlem o odcieniu metalicznym na oficjalnej stronie Jacky. Tylko, ze nie ma zdjecia i nie wiem dokladnie jaki to ma odcien, bo zalezy mi na czyms takim jak na zdjeciu - wpadajacym w tytan. Radio tez mam tego koloru

    A moze jednak lepsze okleiny?

  4. #4
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Qmpel lakierowal jakis nie caly rok temu no i narazie oki wszystko jest. Jesli chodzi o luszczenie sie to byc moze jest to spowodowane slabym odtluszczeniem i po pewnym czasie lakier bedzie schodzil ale jak sie dobrze przygotuje powierzchnie to raczej nie powinno byc problemu!!!! A co do kolorku to ma pomalowane na czerwono pod kolor nadwozia!!! Niestety nie wiem jaki odcien ma srebrny ale podejzewam ze chyba jasny jest.
    Jesli chodzi o okleiny to ci nie pomoge, nie znam nikogo kto by sobie takie cos zafundowal!!

  5. #5
    ViP Świeżak Avatar AR_156
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulia 2.0 TB Multiair 200KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Ale na tym zdjęciu to jest wersja po faceliftingu a tam juz seryjnie konsola była srebrna.
    teraz: '17 AR Giulia 2.0 TB Multiair Business, Rosso Alfa
    kiedyś:'07 AR Spider 2.4 JTDm 20v Exclusive, Nero Carbonio
    '93 AR 33 1.7 IE 8v, Blu Spazio metalic
    '06 AR 159 1.9 JTDm 16v Progression, Nero Oceano
    '04 AR 147 1.6 TS 16v Distinctive, Nero Metallico
    '98 AR 156 1.9 JTD 8v Progression, Grigio Chiaro metalic

  6. #6
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    O konsoli nie wiedzialem
    Wiedzialem tylko o ramkach na zegary.
    Ale zawsze mozna samemu to zrobic
    Ale najpierw trza splacic dlugi.........

  7. #7
    Masiek21
    Gość

    Domyślnie

    Ramki można nabyc na www.dido.win.pl tylko należy bardzo prosic i moze zrobi do Alfy 156.Jak pytałem to powiedział ze zrobi ''na dniach'' bo zegary posiada od Alfy 156.Czołem


    Ja zastanawiałem sie na zmiana zegarow w Alfie 156 na te z allegro modele:Rings Design albo Hypno Design ew.Indiglo ale wysyłałem juz kilka e-mailów z zapytanie o wyzej wymienione zegary ale zadnego odezwu.

  8. #8
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Model po Faceliftingu nie tylko Ramki Zegarów miach chromowane. Jak sie przyjrzycie to rónież obramówki wentylacji też są chromowane.

  9. #9
    madryar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masiek21
    Ramki można nabyc na www.dido.win.pl tylko należy bardzo prosic i moze zrobi do Alfy 156.Jak pytałem to powiedział ze zrobi ''na dniach'' bo zegary posiada od Alfy 156.Czołem


    Ja zastanawiałem sie na zmiana zegarow w Alfie 156 na te z allegro modele:Rings Design albo Hypno Design ew.Indiglo ale wysyłałem juz kilka e-mailów z zapytanie o wyzej wymienione zegary ale zadnego odezwu.
    Nie rozumiem...przeciez 156 ma seryjnie chromowane obwodki wszystkich pieciu zegarow?Chyba ze chcesz jakies wieksze pierscienie?bo te w 156 sa dosc skromne...ale moim zdaniem w sam raz...


    Pozdrawiam

  10. #10
    Vojtech i Asia
    Gość

    Domyślnie

    co do lakierowania środka to trzeba podejść do tego tak jak do lakieroania np. błotnika dokładnie odtłuścic, po pierwsze nie plakowac środka z miesiąc tylko czyścić wodą z kurzu później lakiernik to dokładnie odtłuszcza kładzie szpachle natryskową dopracowuje to papierem ściernym bardzo delikatnym, nastepnie kładzie baze i na końcu bezbarwny. plasticzek po takim zabiegu wygląda jak byłby zrobiony np. z metalu bo tak samo wygląda jak na nadwoziu. Wiem bo w planach mam pomalowanie na kolor nadwozia konsoli środkowej i tunelu koło drążka zmiany biegów bo niestety w GTV zrobili to z bardzo dziwnego plastiku gdy przejezie się paznokciem po tym zostaje rysa na całe życie hehe

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-08-2015, 09:43
  2. Malowanie plastiku/tapicerki
    Utworzone przez kalaruch w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 09:15
  3. [146] metalowe przewody hamulcowe w 146
    Utworzone przez scyzorsw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 19:38
  4. [145] Metalowe koncówki kabli??
    Utworzone przez Limak852 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 07:02
  5. Metalowe podkladki pod tablice
    Utworzone przez Tuti w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-06-2006, 05:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory